Sayfa 96/124 İlkİlk ... 46869495969798106 ... SonSon
Arama sonucu : 988 madde; 761 - 768 arası.

Konu: ARZUM - Arzum Elektrikli Ev Aletleri San. Tic. A.Ş.

--ne kadar geriye bakarsanız ileriyi o kadar iyi görürsünüz....

vasat bir büyüme, s0n 4 yıldır döviz fiyatının hızlı yükselmesi ile TL bazında cironun artması büyüme değildir... döviz bazında ne kadar büyümüş???

önümüzdeki 5 yıl her sene yüzde 20 büyüyecekmiş?...yani önümüzdeki her sene dolar yüzde 15-25 aralığında değer kazanacak di,ye hesaplamışlar?...ya 2002-2013 yılları gibi uzun süre hafif yükeliş eğilimli yatay seyrederse ne olacak?...

üretimi olmayan teknoloji üretemeyen, dünyada bir marka değeri olmayan bir şirket fason üretim ile ancak sektör ortalaması civarında büyüyebilir...bana göre... oda görünür gelecekte yıllık yüzde 5 civarı....
    Son düzenleme : ft-2; 02-01-2021 saat: 12:02.

2. Emeklilik fonlarının maliyeti ne acaba
    Yukarıda yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymamaktadır

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku

--ne kadar geriye bakarsanız ileriyi o kadar iyi görürsünüz....

vasat bir büyüme, s0n 4 yıldır döviz fiyatının hızlı yükselmesi ile TL bazında cironun artması büyüme değildir... döviz bazında ne kadar büyümüş???

önümüzdeki 5 yıl her sene yüzde 20 büyüyecekmiş?...yani önümüzdeki her sene dolar yüzde 15-25 aralığında değer kazanacak di,ye hesaplamışlar?...ya 2002-2013 yılları gibi uzun süre hafif yükeliş eğilimli yatay seyrederse ne olacak?...

üretimi olmayan teknoloji üretemeyen, dünyada bir marka değeri olmayan bir şirket fason üretim ile ancak sektör ortalaması civarında büyüyebilir...bana göre... oda görünür gelecekte yıllık yüzde 5 civarı....
    Fason üretim yapması büyümesinin agresif olabileceğinin en büyük göstergesi zaten!

4. Demek kağıt bu kadar forumlarda kötülendiğine göre füze gibi uçacak herhalde tavan tavan gidecek her gün

Ben bunu böyle anlarım borsada bir kağıt kötüleniyorsa onun ucuz fiyat olduğunu gösterir sudan ucuz olmuş anlamı taşır

uzun vadede bu hisse kazandırır 2 kere 2 4 eder nokta

Bu sene sonu 57 milyon kar sermaye 32 milyon kayıtlı sermaye tavanı 160 milyon yani her an yüzde 400 bedelli sermaye artırımı gelebilir bu da kağıdı yine uçurabilir

2021 tahmini rakamları kar 79 milyon sermaye 32 milyon kayıtlı sermaye tavanını 160 milyondan 320 milyona çıkartabilir

Herkes boş konuşuyor rakamlar konuşur Borsada gelecek satın alınır kısa vadede kaybettirebilir her hisse ama uzun vade de böyle iyi olanlar her zaman kazandırır

Şirketin ortakları borsada hisse satmadığı sürece kazandırır Ama burası borsa ne olacağını bilmek çok zor her hissenin kaybettirme olasılığı her zaman vardır Yazdıklarımız yatırım tavsiyesi değildir
    Son düzenleme : meteak; 02-01-2021 saat: 16:03.

5.  Alıntı Originally Posted by meteak Yazıyı Oku
    Demek kağıt bu kadar forumlarda kötülendiğine göre füze gibi uçacak herhalde tavan tavan gidecek her gün

Ben bunu böyle anlarım borsada bir kağıt kötüleniyorsa onun ucuz fiyat olduğunu gösterir sudan ucuz olmuş anlamı taşır

uzun vadede bu hisse kazandırır 2 kere 2 4 eder nokta

Bu sene sonu 57 milyon kar sermaye 32 milyon kayıtlı sermaye tavanı 160 milyon yani her an yüzde 400 bedelli sermaye artırımı gelebilir bu da kağıdı yine uçurabilir

2021 tahmini rakamları kar 79 milyon sermaye 32 milyon kayıtlı sermaye tavanını 160 milyondan 320 milyona çıkartabilir

Herkes boş konuşuyor rakamlar konuşur Borsada gelecek satın alınır kısa vadede kaybettirebilir her hisse ama uzun vade de böyle iyi olanlar her zaman kazandırır
    Naptınız. Buda uçuk bir yorum olmuş
    Yukarıda yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymamaktadır

6.  Alıntı Originally Posted by DoST Yazıyı Oku
    Naptınız. Buda uçuk bir yorum olmuş
    Yatırım şirketlerinin değerleme analizlerinde beklenen karı yazdım 2022 de beklenen karı da 106 milyon tl

Bakın Gübre fabrikaları sermaye 350 milyon karı 150 milyon fiyatı 86 tl böyle bir hisseyi alırsanız işte o zaman batarsınız uzun vade de çünkü ederi 8 tl hissenin ama borsada olmuş 86 tl

sizi gidin gübre fabrikalarında yazın bu lafları kötülemeleri bence

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir olamazda

Not şirketin ortakları borsada hisse satmadığı sürece uzun vade de kazandırır ama burası borsa dikkat etmek gerekir bende yanılabilirim her hisse kaybettirebilir

7. Son seansdaki satışın nedenini merak ettiğim için burada yazılanları okudum ve maalesef insanların yanlış yorumlanan bir haber yüzünden hisselerini satmış olduğunu öğrendim. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

8. Son zamanlarda yapılan halka arzlardan Kervan gıda hariç tüm halka arzlar %100'ün üzerinde primlendi. Arzum şuan halka arzdan %44 yukarda.
    1.Tavanda 139bin
    2.Tavanda 26bin
    3.Tavanda 330bin
    4.Tavanda 917bin işlem oldu.

4.Tavan aslında %44 civarlarına denk geliyor. Yani şuan halka arzdan alan ve yukarıdan yakalananlar hariç nerdeyse herkesin maliyeti bu civarlar. Halka arzdan alıp yukardan vermeyen adam şuan neden verir? Yukardan yakalanıp hala satmayan adam şuan neden satar? Geriye kalanlardan kim maliyetinin altında satış yapar? Bence öyle gereksiz bir panik yaptırdılar ki milletin sakince düşünmesini engellediler. Yarın %3-5 yukarı yönlü bir hareketten sonra tekrar tavana bağlarsa bu sefer millet tavana alım için sıraya girecek gibi gözüküyor. İnşallah herkes kazanır.

Sayfa 96/124 İlkİlk ... 46869495969798106 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •