Anket Sonuçlarını Gör: 2018-2019 Xu100 Tahminleriniz?

Oylayan
159. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 50,000-60,000 ARASI

40 25.16%
  • 40,000-50,000 ARASI

12 7.55%
  • 60,000-70,000 ARASI

84 52.83%
  • 40,000 'den AZ

29 18.24%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 11/119 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon
Arama sonucu : 950 madde; 81 - 88 arası.

Konu: 2018-2019 ekonomık krizi bekleniyor#borsa neden düşmüyor? Büyük hisse analizleri

1.  Alıntı Originally Posted by dreamworld Yazıyı Oku
    Youtube izleyerek yatırım kararı mı veryorsunuz? Sizi baska sitede de takip ediyordum. 2015 den beri aynı seyler Ersoy bey. altın konusu tek haklı oldugunuz nokta onda ben de varım.
    tabii ki sadece youtube değil olay sadece bir kaç olayı youtube üzerinden gördükten sonra gerçekleşince ve ilgili videoları neden indirmedim diye kendime kızıyorum şuan ispat amaçlı paylaşırdım.
    bir kaç olay var açıklanması güç fakat gerçekleşiyor işte!

vatandaş neden altından uzaklaştırılıyor? hiç düşündük mü?
    hatta kendini bilmez bir adam bir gün aynen "altın neden değerli biz değerli dediğimiz için " dedi bir ekonomi kanalında
    bu adam kör cahil veya altın ın
    özkütle oranı olan 24,4gr/cm3 tan tutun da en iyi iletken metal olmasına kadar ve teknolojide nerelerde kullanıldığını bilmemesi veya vatandaşı yanlış yönlendirmesinden tutunda bazen böyle programları kayıt edip şikayet edesim gelmiyor değil .

youtube üzerindeki senaryolar özellikle az izlenme sayısına sahip olanları mutlaka bir kenara kayıt edin.
    inanılmaz gibi geliyor ama gerçekleşiyor.

23 eylül 2017 tarihinde ne olacak bende bekliyorum.

################################

XU100_2017_07:

https://i.hizliresim.com/Q77v6Z.png

2.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    tabii ki sadece youtube değil olay sadece bir kaç olayı youtube üzerinden gördükten sonra gerçekleşince ve ilgili videoları neden indirmedim diye kendime kızıyorum şuan ispat amaçlı paylaşırdım.
    bir kaç olay var açıklanması güç fakat gerçekleşiyor işte!

vatandaş neden altından uzaklaştırılıyor? hiç düşündük mü?
    hatta kendini bilmez bir adam bir gün aynen "altın neden değerli biz değerli dediğimiz için " dedi bir ekonomi kanalında
    bu adam kör cahil veya altın ın
    özkütle oranı olan 24,4gr/cm3 tan tutun da en iyi iletken metal olmasına kadar ve teknolojide nerelerde kullanıldığını bilmemesi veya vatandaşı yanlış yönlendirmesinden tutunda bazen böyle programları kayıt edip şikayet edesim gelmiyor değil .

youtube üzerindeki senaryolar özellikle az izlenme sayısına sahip olanları mutlaka bir kenara kayıt edin.
    inanılmaz gibi geliyor ama gerçekleşiyor.

23 eylül 2017 tarihinde ne olacak bende bekliyorum.

################################

XU100_2017_07:

https://i.hizliresim.com/Q77v6Z.png
    Ana zirve düzeltmelerinde zaman, itki sürecinin en az % 40'ı kadar süreceğinden bir çırpıda olup bitmesini beklemek hayal olacaktır. Yani 1985-2017 arası 32 yıl süren boğa piyasası sonuna geldiysek ayı piyasası en az 13 yıl sürecektir. Böyle bir şeyi öngörmek, global olarak çok büyük bir çöküş ve borsada bulunan şirket sayısında büyük bir azalma öngörmektir. Ortaya şuna benzer bir grafik ortaya çıkması daha muhtemel olacaktır. Koca bir OBO yani... Allah korusun diyelim.

https://i.hizliresim.com/r22vjB.png

3. 2018-2019 da bekleniyorsa ki bence de olacak.
    Şimdi niye düşelim ki..
    sonlarına doğru krizdeyiz derler..

4. şuan ki hareketlere bakılırsa yarın sağlam bir eksi yöne hareket edebilir.aylık grafik ay bitmeden kapanmaz bu yüzden 106bin i geçmesi için daha zaman var ancak hisselerdeki hareketlere ve grafiklere bakılırsa bir çoğunda yukarda Bir %5-10 daha potansiyel YOK belli başlı olanlarda var
    (bidon hisseler dahil değildir)
    bu yüzden buralardan ne satsak KAR diyerek primlenen hisseler şuan satılıyor küçük vatandaşa.

5. DAX üzerinde aylık grafik

grafikte her bir BAR bir aylık zaman dilimidir.
    ve buna bakılırsa bir 3-4 aylık düşüş ile çakılma başlamış olabilir.
    bizi çok hızlı etkiler zaten teknik RETURN noktasındayız,

6. dün anahaberlere çıkan haberlerde
    devletin 1. isminin "2019 kritik bir yıl dikkat edelim " demesi nedense medya tarafından alt yazılarda aLTI çizgili olarak haber yapıldı

medya nın şifresi acaba grafiklerle olumlu olarak (eşdeğer) borsada çakılmanın veya dip zamanını mı bizlere söylüyor acaba gizliden?

###############

ALMANYA ile ilgili krizin sonunda ALman malı otomobil alanları suçlayıcı konuşşak (terörist destekçisi vs..gibi) ve 2-3 yıl kimse ALman malı otomobil almazsa
    acaba DOAS =1 TL olur mu 2 yıl içinde?
    işin sonunda Almanya başbakanı YALVARMAYA gelir mi? tehdit ediyorya bizleri ambargo yaparız size diye?
    nasılsa yeterince vatandaşa satıldı artık fiyata basma zamanı gelmiş midir?

sayfanın açılış zamanından bugüne kadar çizilmil tüm grafikler neredeyse grafik üstüne tam oturmuş, bravo! DOLAR ile ilgili grafik eklemeniz dileklerimle,dolarda kişisel düşüncem;eylül ortasına kadar 3,35TL ve aşağısına sarkması imkansız olurda sarkar ve toplaması aynı gün olur ve sarkmanın maksimum limiti 3,25TL olur.o kısımda zaten 89binlere gelmiş olan borsamız yukarı topuklar ve anlattığınız gibi borsanın aylık grafiklerini takip etmeyen vatandaş atlar elindeki doları satar,aslında tam dolar alıp yükselişten fırsat borsadan kaçma zamanını işaret ediyor tüm grafikler.kısacası eylül ortasına dogru dolar düşmüşse alırım ve yükseliş tepkisi gelecek borsadan kaçarım.çünkü EKim-kasım 2017 civarı başlayacak olan düşüş hareketi 2019 sonunda bittiğinde doların ortalama kur seviyesi 7,65TL olacaktır.diğer konuda anlattılan faiz sarmalı dolayısıyla bu seviyedeki borsamız imkansız bir hareketti ve anlatılanlar gibi kim taşıyorsa milyonlarca liralık hisseleri her gün yazdıkları faiz zararını vatandaşa ödetmeleri gerekli,çok sert düşüş olacak,89bin üstünde kalamayabiliriz.

8. tam olark grafiklerimde anlatmak istediğim bunlardı
    ###################
    borsanın bu seviyelere gelmesindeki sebep vatandaşın elindeki ni kademeli olarak satması bunun yanında profesyonellerin Viop üzerinde ve borsada kademeli olarak açığa satması,asıl alım yönündeki güç ise o kdar mal yedikten sonra satamaz daha da çıkartmak zorundaydı,ve yaptı
    bu zamandan sonra yukarda 112500 direncine bile gelemeyiz çünkü açığa satanlar daha fazla arttırarak satacak
    geçilirse daha da arttırıp satacak
    örnek her 1000puan yükselişte önceki kademede sattığının %20 fazlasını satacaktır
    zaten 112500-115000 bandı çok tehlikeli ani bir şelale düşüşünün teknik grafikte (uzun zamandır eklediğim grafiklerde mevcut,ve söylüyorum)
    oluşması yüksek olasılıklı.
    yanılma payını eklersek 112500 + % 3-4 diye hesaplarsak çünkü anlık olarak görülebilir =117500 civarıdır

ancak kişisel görüşüm oraya gelemeyecek çünkü aşırı satıma girilecek ve açıkçılar satabildiği kadar satacaktır,ve 110bin bile geçilemeyip buradan sarkarız agustos sonunda 89bin desteği görülür.

###################
    tüm ihtimalleri değerlendirirsek
    (dolar grafiği sayfalarımda uzun vadeli mevcut)
    dolar ile korelasyon sağlayıp doların eylül başlarında tepki yükselişi ile birlikte ani bir düşüş yapması muhtemel
    ancak grafikte çanak ters durduğu için kaça kadar düşeceğini kestirmek zor
    belki 3,3 TL belki 3,19 TL
    ancak oralar sadece vatandaşın elindeki almak için görülecek yoksa hemen devamında kasım ayı sonlarında DOLAR 4,25 TL civarına dayanabilir.

Sayfa 11/119 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •