Anket Sonuçlarını Gör: 2018-2019 Xu100 Tahminleriniz?

Oylayan
159. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 50,000-60,000 ARASI

40 25.16%
  • 40,000-50,000 ARASI

12 7.55%
  • 60,000-70,000 ARASI

84 52.83%
  • 40,000 'den AZ

29 18.24%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 12/119 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 950 madde; 89 - 96 arası.

Konu: 2018-2019 ekonomık krizi bekleniyor#borsa neden düşmüyor? Büyük hisse analizleri

1.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    tam olark grafiklerimde anlatmak istediğim bunlardı
    ###################
    borsanın bu seviyelere gelmesindeki sebep vatandaşın elindeki ni kademeli olarak satması bunun yanında profesyonellerin Viop üzerinde ve borsada kademeli olarak açığa satması,asıl alım yönündeki güç ise o kdar mal yedikten sonra satamaz daha da çıkartmak zorundaydı,ve yaptı
    bu zamandan sonra yukarda 112500 direncine bile gelemeyiz çünkü açığa satanlar daha fazla arttırarak satacak
    geçilirse daha da arttırıp satacak
    örnek her 1000puan yükselişte önceki kademede sattığının %20 fazlasını satacaktır
    zaten 112500-115000 bandı çok tehlikeli ani bir şelale düşüşünün teknik grafikte (uzun zamandır eklediğim grafiklerde mevcut,ve söylüyorum)
    oluşması yüksek olasılıklı.
    yanılma payını eklersek 112500 + % 3-4 diye hesaplarsak çünkü anlık olarak görülebilir =117500 civarıdır

ancak kişisel görüşüm oraya gelemeyecek çünkü aşırı satıma girilecek ve açıkçılar satabildiği kadar satacaktır,ve 110bin bile geçilemeyip buradan sarkarız agustos sonunda 89bin desteği görülür.

###################
    tüm ihtimalleri değerlendirirsek
    (dolar grafiği sayfalarımda uzun vadeli mevcut)
    dolar ile korelasyon sağlayıp doların eylül başlarında tepki yükselişi ile birlikte ani bir düşüş yapması muhtemel
    ancak grafikte çanak ters durduğu için kaça kadar düşeceğini kestirmek zor
    belki 3,3 TL belki 3,19 TL
    ancak oralar sadece vatandaşın elindeki almak için görülecek yoksa hemen devamında kasım ayı sonlarında DOLAR 4,25 TL civarına dayanabilir.
    Sn ERSOYDELTA Ağustos sonu 89000 iddianız ilgimi çekti.Gerekçeleriniz ne acaba? Ekim Kasım beklenirken neden Ağustos.Dış piyasalarda da bir çöküş mü bekliyorsunuz?

2. Gerçekler son 6 ayda hiç değişmedi sadece televizyonlar dergiler bağırdı borsa kötü diye vatandaş sattı sonra birileri aldı satılanları tekrar vatandaşın eline bırakmadan da çekilmezler,

https://i.hizliresim.com/y39bMj.jpg

yukarda ve diğer sayfalarda ki uzun vade grafikleri mutlaka inceleyin.
    teknik resim çizilir öncelikle sonra birileri oyun oynamaya başlar siyaset etkilenir veya önceden belli senaryoyu oynar.kriz çıkartmak çok basit sadece yeterli satışı yapsınlar yeterli.

3. Bu krizler dolara yansamıyor , acaba diyorum dolarla bist cıktı , sımdı dolarla bıst düşüyor. Ayrısma yok

4. dolar ile TL üzerinden kaçış beklenenin aksine yavaşça olmakta günlük sert hareketler beklemeyin,adam borsadan çıkar fona geçer dövizi yavaştan alır.
    #######
    Ekranınıza
    Sterlin
    JPY,CHF
    EURO mutlaka ekleyin
    #######
    bakın bugün beyaz eşya sektörü kötü bilançolar ile düşüş start ı aldık
    sıradaki diğer bilançolar açıklansın yavaştan vatandaşın eline verirler diğer hisseleri vatandaş taşımayacak kim taşıyacak?=
    ########
    kademeli ve çok emir ile satım yaparken ve alım yaparken işlem yapın yoksa tahta sahipleri ile uğraşılmaz
    ##########

DAX zirvede
    SP500 zirvede
    bu satten sonra 2017 sonuna kadar sert düşüşler başlar nedense önceden çizdiğim grafiklere uyuyor.

Bist 100 bin alti bekliyorum ama inadina dusmuyor.
    Ytd

LG-D724 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Sn ERSOYDELTA hafta sonuna yine rekorla girildi.Bist100 de beklenen şelale düşüşü hayal mi olacak.Bugün Milliyet gazetesinde Bist 100 için180 binden bahsediliyor.

7. XU_100_LINEER_AYLIK_2018ocak:

https://i.hizliresim.com/7NJqEW.jpg

###################

çookk güzel çok haberlerin resimlerini eklerseniz sevinirim.

anlaşılan düşüş başlayacak hiç bir medya yoktur ki vatandaşa HAYAL kurdurmanın önüne geçip vatandaşa GERÇEKLERİ söylemesin
    ###################

DOLAR-EURO-sterlin,JPY vs... tüm dövizler eylül başında borsa düşerken düşecek ve vatandaşın borsaya tekrar girmesi sağlanacak
    ###################
    ancak mutlaka grafiklere AYLIK uzun vadeli bakınız. daha iyi görebilirsiniz
    ##################

medya,gazeteler,televizyon son 50 yıldır hiç vatandaşa dogruyu söylemiş mi ?

################

şuan faizler %15 100bin tl için bankalar aylık Net 850TL civarı faiz ödüyor

şuanda borsaya giren para çıkarken (ki çıkmak istiyor çünkü milyarlarca TL günlük faiz zararları var)
    ortalığı mahvetmek zorunda aylık grafikler yalan söylemez.
    amerika borsaları tavanda getiriler düşük,bahsedilen dünyanın en büyük krizi youtube videolarından izlediyseniz 2021 deniliyor ben ise 2019 dipleri görür 2021lere dogru dip devam eder demekyteyim.
    DAX ın grafiğini daha geçen hafta eklemiştim.
    ######
    borsamız çıkıyor ancak çıkanlar sadece aldıkları banka hisseleri nin endekse etkisi ile prim yapıyor vatandaşın elindeki hisseler gitmiyor
    süreli emir ile satsanız bile sizi etkilemeyecek süreli emirler ile satış girin bakın tahtalara her kademeye 1-2-3-5lot kadar 6 ay geçerli
    bunları girdiğiniz anda algoritmaları bozacaksınız ve piyasa ani satışa dönebilir.çünkü şuan işlemleri yapan sistem sadece bilgisayar mantığı ile yazılımsal algoritmalar
    #############
    piyasayı kim alıyorsa 70binlerden darbe zamanı aldıkları malı bir anda satamazlar ortalama ile satmaları gerekli şuan 40bin puan fark olmuş
    demekki 90bin ortalama ile satsalar kar edecekler yıllık bazda
    #############
    piyasaya bakın aşırı bir Pahalılık yokmu? peki alışveriş yapılsın diye neler yapıldı yılbaşından bu güne ?
    vergilerde indirim oldu mu ?
    esnafa vatandaşa aylık 1,15 faiz ile krediler verildi mi?
    verilmese şuan durum berbattı
    dua edin ki döviz ani yükselme yapsın ülke olarak alım gücümüz düşecek ancak piyasanın krize girmesini engeller çünkü ülke olarak ucuzlarız
    ################
    çin ile ticaret yapın şuan hazır dolar düşük çünkü dolar değer kazanırsa yuan karşısında da kazanıyor
    ne ararsanız ne bulursanız şuan ticaret yapma vakti,
    özellikle otomobil yedek parçasına yönelin
    toptan fiyatı sadece 2-3 usd civarında bulunan basit bir sensör şuan son tüketiciye 250TL ye satılıyor

veya toptanı 1 dolar civarında olan 1 fren balatası bizde 80TL
    #####################
    aynı şekilde pc parçaları toptan çinde 20 kuruş bizde toptanı 3 TL prakendesi 7-9TL
    ####################
    gözlük piyasasını hiç saymıyorum veya tekstil kısmına girmiyorum bile 1 dolarlık 1 adet toptan fiyatı bulunan Lcoste tshisrt tarzında yakalı tshisrt bizde kalitesine göre 15TL-90TL arasında.
    ####################
    emlak sektörü aşırı krizde GYO sektörü kriz çıktığı anda gümler PD/dd değerleri bu yüzden gyo sektöründe 0,5 tavandır üstü fahiştir,
    kriz ortamında emlak fiyatları zaten aşırı yüksekte olduğundan Yarı YARIYA düşmesi gerekli.
    ####################
    bankalar ise kar rakamları ile hızlı oynadıkları için şuan son verilere ben inanmıyorum.sahte yapay olabilir mi bilmiyorum belki tamamen muhasebe hilesi ile ötelemiş olabilirler.
    ####################
    200küsür milyar dolarlık kasım vadeli dış borç ödemesini aklınızdan çıkartmaın ve ajandanıza ekleyin.
    #######
    bu kadar veri elimizde varken ve teknik analizlerimizde tavanların daha yükselmesinin bir açıklaması olamayacakken gazetelerin verdikleri haberlere
    televizyonların verdiği GAZ ve motivasyona kanmayın.unutmayın 70binde endeks alsanız kar etmek için 90 bin ortalama ile satmanız gerekli,bu yüzden buradayız.
    hepimiz gibi bende bekliyorum sonunda olacakları ocak-şubat-2018 tarihlerini bekliyorum.
    ################33
    ayrıca Simpsons kehanetlerini izleyiniz 2019-2021 kehanetleri neler miş?
    bir izleyin videoları
    ##########
    küresel anlamda kuzey kore ile nukleer kriz zaten bitmedi
    ###########
    110bin üstünde açığa basanlar artacaktır o yüzden 112500 civarını geçmesini veya görmesini bile beklemiyorum
    şuan benimde uzun vade açıklarım var 90bin nin altından kapatmak için bekliyorum.
    #############3
    Son düzenleme : ERSOYDELTA; 06-08-2017 saat: 19:43.

Sayfa 12/119 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •