Anket Sonuçlarını Gör: 2018-2019 Xu100 Tahminleriniz?

Oylayan
159. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 50,000-60,000 ARASI

40 25.16%
  • 40,000-50,000 ARASI

12 7.55%
  • 60,000-70,000 ARASI

84 52.83%
  • 40,000 'den AZ

29 18.24%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 22/119 İlkİlk ... 1220212223243272 ... SonSon
Arama sonucu : 950 madde; 169 - 176 arası.

Konu: 2018-2019 ekonomık krizi bekleniyor#borsa neden düşmüyor? Büyük hisse analizleri

1. Öncelikle yukarıdaki #161 161.gönderiden sonrasını ve grafikleri inceleyen küçük yatırımcı vatandaş vs..
    ve eklediğim tüm grafikleri inceleyenler tüm dünya borsalarının yukarda zirvelerde olduklarını görecekler .
    FAKAT:bu şişkinlikler tamamen vatandaşın yani sistemin kölelerinin sattıkları yüzünden vatandaş aldığı zaman düşüşler başlar.#####

####
    ekonomistler ne tartışıyor büyüme rakamlarımız tamamen KAMU ve özel sektörün inşaata yatırımları yüzünden
    müteahhitlik ile bir yere varılmaz####
    mühendislerin piyasadaki fazlalıklarını arttırıp aylık kazançlarını düşüren yine yönetenler

####
    evet yükselebiliriz ancak ne kadar daha ?
    ne kadar daha piyasayı burada taşıyabilirler?
    %6 faiz ortamını yaşamadık mı 2013 yılında? ne oldu çakıldık mı?

getiriler düşüyor kar marjları diplerde bunları dünyanın sahipleri istemiyor bu yüzden büyük OLAYLAR veya savaş ile PİYASAYI diplere taşımaları gerekli .2 yıllık düşüş olmadan HER ÇIKIŞ DAHA yüksekten ÇAKILMAK demektir.
    #####

o AL diyenleri takip etsin vatandaş o zaman bakmasın GRAFİKLERİME bakmasın okumasın işte o zaman RAHAT rahat parmakla oynatırsınız Vatandaşı
    AL dersiniz ALIRLAR %20 düşer Sat dersiniz satarlar bir daha AL dersiniz ALIRLAR
    GERÇEKLERİ söyleyebilecek cesaretli kişiler gerekli buralarda vatandaşa Batıyoruz diyebilecek bu ortamda.

#####
    Vatandaş harcamasın ALMAMA SATIN almama hakkını kullansın bakın sadece 12 AY bu piyasa ne oluyor görün.
    ######
    kendisini çok akıllı zanneden insanlar görüyorum gerçek yaşamda adamla tartışmıyorum bile adamın görüşü
    piyasanın hep yükselmesi ancak yüzdesel getiriler düşerken bunların bir anlamı yok.
    piyasaya DAHA çok köle daha çok sistemi DESTEKLEYEN CUSTOMER gelmezse piyasa ne yapar KRİZ çıkartır?
    saVAŞ çıkartır tonlarca insanı tek kalemde katleder bakın Japonlar ı nasıl yok ettiler? japonlar harcamaz bisiklet kullanırlar ancak ceplerinde bizim para ile 2-3 milyon rahat çıkar.Dünyayı yönetenlerin istemediği TEK şey TÜKETMEYEN bir halk kendisi üreten bir halk.
    #####
    ne diyelim birileri pazarlasın bende kendi fikirlerimi söyleme cesaretine devam edeyim? bakın devlet bile buraları okumuş ki DOLAR ın ve diğer dövizlerin çıkmasını faizleri düşürmek adına destekleyip İHRACATI körükleme peşinde benden ÖNCE anlatan üstünden geçen varmıydı?
    ancak DOLAR çıkarsa KRİZ olur yalanları ATARDI buralarda birileri ancak ucuzladığımızı anlatmazlardı
    ######
    TELEVİZYON,dergi,gazete bizlere ne diyordu endeks ve hisseler için 70binlerde kötü yorumlar geliyordu şimdi HERŞEY on numara 5 YILDIZ mı? ki bunlar aksine pazarlama YAPIYOR_?
    ######
    100bin TL nin AYLIK faizi 920TL ve millet daha Gayrimenkul uçacak kaçacak diye yatırım yapıyorsa ben bunların akıllarından şüphe ederim?
    2013 yılında yabancıya emlak satışı sayesinde biraz KRİZ ertelendi unutmayın bunu yoksa EMLAK piyasası çökecekti
    £######
    £ sterlin takip edin?
    VIOP ister alın ister satın ama mutlaka hisse taşımak yerine VIOP a yönelin!!
    ####

bu yukarıdaki Dövizler bilin bakalım hangi dövizler dolar a karşı?bizde çok televizyonlara çıkan para birimleri bizimle en çok kıyaslanan paralar nedense bizim kadar değer kaybetmemiş ? sebeplerini hangi küçük yatırımcı biliyor?

######

birileri BLOW mind yapıyor şuan forumlarda insanların psikolojisine 130bin endeks fikrini üfürüyor ama üfürükçü olarak kalacak bunlar çünkü endeks olduki %10 yükseldi bunun için İMKB 30 un yüzde 12 yükselmesi yeterli ve bu hisseleri elinde olan küçük bilinçli YATIRIMCI vatandaş mutalaka satar elinde taşımaz taşıyanlar ise bu riski alamaz oldu ki aldılar riski bu sefer iyi raklam olacak belki müşteri çekerler ancak Ben MÜŞTERİ olmayacam aksine daha da SHORT açmaya devam edecem kaçarı yok düşecek çünkü birbirimizi kandırmayalım##########

2019 ilk 5 ay zaman bile şimdiden belli grafiklerimde yukardaki 161. gönderi sonrasında.

####
    unutmayın benim hedefim 350 000 imkb 100 endeksi ancak ne zaman biliyor musunuz? endeks 70bin civarına tekrar çakıldıktan sonra aynı 161. gönderi ve sonrasındaki grafiklerimde gösterdiğim gibi ve zamansal analize göre bu 350 000 seviyesi için 2024 yılı içinde olacak.
    ####

2. Merhaba.
    forum sayfasını takip ediyoruz.
    RYGYO ve RYSAS grafiği isteyebilir miyiz?

Dolar ve döviz sepeti hakkındaki yorum ve görüşlere katılıyorum sayfada paylaşılanlar kısaca dövizin yükselişini devlet artık kendisi desteklemek zorundaya getiriyorsunuz yanlış mı anladım?BDDK ve kamu bankaları ile yapılacak faiz düşürme toplantısı bunun kanıtı.fakat dövizin özellikle AVRO ve STERLIN'in DOLAR'a göre daha fazla performans getirmesi söz konusu olabilir mi yukarıdaki grafiklerde USDGBP grafiğinden benim anladığım Dolar sterline karşı son 8 yılda %73 getiri yapmış bunun bir kısmını artık geri vermeli Türklirası ise tüm dövizlere karşı değer kaybetmeye mahkum,yılların eğitimcisiyim,hayatım boyunca bu şekilde kafa karışıklığı yaratmak isteyen bir televizyon haber akışı görmedim.yazdıklarınız bizlere yeni düşünce tarzları katıyor,youtube videoları ve kehanet videoları birde üstüne The economist sayfalarını eklemeniz hoş olmuş aralık ayındaki televizyon programına dahi çıktı the economist kapaklarının geleceği tahmininin kuvvetli olduğu.o programın ismi gerekli değil şimdi isterseniz paylaşırım.,
    161.gönderi sonrasında farklı sistem oluşumları paylaşarak kanıtlar eklenmiş fakat bu grafiklere hiç gerek yok dolaylı saldırı altındayız ben buradan piyasanın çökeceğini anlayabiliyorum;birileri hisse pazarlama konusunda çığır açmış yalanların sınırı aşmışlar,piysanın getiri yüzdesi kalmamış yukarıda ve bu kişiler daha hisse pazarlıyor,saldırılara örnek:televizyonda her gün işini en kötü yapan yorumcu çıkıp dedikodu yapar gibi pazarlama yapıyor,forum sayfalarında hayalperest fikirler mevcut borsanın 130000olacağı gibi,bir kez biz küçüklere yedirmek isterler mi bunu düşünmesi gerekli küçük yatırımcının,önümüze %5 kar atıp tuzak kurmak ancak buna denilir ben şahsen her %5 getiriyi realize ettim beklemeye geçtim,VIOP için düşüncelerim değişti günlük nemalandırma olayını duyduktan sonra ben yıllarca kumar tuzak olarak görmüştüm Vıop ve benzeri kaldıraçlı piyasaları,ancak içerideki paranızın değer kaybetmeden faize karşı kalması çok iyiymiş.burdan öğrendiğim en iyi konu işlem yapma şekillerim değişti.
    dediğiniz gibi Viop üzerinde satış 1 adet buradan açtım yükselirse arttıra arttıra daha satarım 1 adet olmak üzere her kademeden böylece kar durumuna geçenleri tek tek kapatırım.RYSAS ve RYGYO gibi geleceğin iki şirketi bir THY olamazlar ancak büyüme hızında isimlerinden söz ettireceklerdir.bunlar için teknik grafik ek istesem? birde PRKME hissesini bilanço açıklanmadan nasıl tavsiye ettiniz ?nesine baktınız?

3. gönderi numarası 162 ve sonrasında grafikler var:
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...691#post902691
    tek tek okuyun takip edin.

######

GEDİKLİ açıklama yapmış:
    http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi...amasi-2007502/

http://uzmanpara.milliyet.com.tr/hab...i/73000/73469/

######

ben bunu kaç aydır söylüyorum demek ki birileri beni takip ediyor güzel birşey bu ülke ekonomik çıkarlarını etkilemişim demekki.
    ######
    yakında devlet açıklama yapar dövizi yukarı yükseltip ihracat REKORları kırmak istiyoruz diye

ve faiz toplantısı ile faizler çekilir az biraz diye düşünüyorum ancak ZOR..çünkü televizyon reklamlarına bir bakın %14 ve %14,5 hoş geldin faizleri mevcut..

vatandaşta zeki artık hoşgeldin faizini alıp banka tekrar HOŞGELDİN faizi vermediği zaman bankanın sisteminden tamamen çıkıyor müşteri kaydı SİLİNMESİ dilekçesi ile .
    #####
    KGF sağolsun piyasayı fonları vatandaşa Harcayamayacağından çok krediyi çok ucuza verdi ancak kimler faydalandı bundan?
    alıp krediyi borsaya yatıran iki mislinden çok kazandı.

#####
    unutmayın yüksek DÖVİZ = yüksek BORSA döviz düşüyorsa borsadaki yABANCININ kaçması için FIRSATTIR
    ######
    ülke politikası olarak YABANCIYI tutup KAÇIRMAMAK adına DÖVİZİN düşmesine izin verilmemeli
    ######
    biz vatandaşlar döviz yerine ALTIN alırsak otomatik DOLAR almışta olmuyor muyuz?ancak bakın USD GBP karşısında %70 kazanmış son 8 yılda
    şuan KUZEY KORE ve parasal sistemin çökeceği 2008 krizinde anlaşıldığından ALTININ önü çok açık
    ######
    yukarıdaki mesajlarda paylaştığım haberlere bir bakın
    ######
    PRKME zaten belliydi bunu vatandaşa anlatamazsınız bilanço iyidir hisse gitmez vatandaşa çakılır bilanço kötü gösterilir ve toplanır kimi hisseler.
    ######
    şuan DOLAR a bankalar %4,5 faiz %4 veriyor mu?_
    demek ki dış borçları çevirecek döviz bulmakta zorlanıyorlar ucuza mal etmek istiyorlar.
    ######
    dünya borsaları için zaten laf yok vatandaş ne kadar AÇIĞA sattıkça o kadar o açıklar kapatılana kadar yukarda tutacaklar ve %3-5 primler oluşacak bunları realize edip yükseldikçe tekrar açığa satmak en mantıklısı.
    daha ne kdar yukarda YOL KALDI imkb100 daha ne kadar tırmanabilir? 113000 direncini krıldı gösterme ihtimalleri bile çok düşük.
    geçmesi halinde +10000puan koyabilir ancak buradan tüm profesyonel yatırımcı satar çünkü dövizler yükselmezse borsada yol kalmaz faizler düşmedikçe borsa çöker!!!
    #######

https://www.youtube.com/watch?v=tio54epzVFU
    Son düzenleme : ERSOYDELTA; 13-09-2017 saat: 13:50.

4. 2009 dan beri bu siteye üyeyim
    Sayılı saçmalayan başlıklarda ilk 5 e çok rahat girer bu topik.

Milletin aklını bulandırma şehir efsanesi oluşturma yayma bilgi kirliliği ne ararsan var

Neymiş 2013 de emlak çökecekmişde yabancıya emlak satışı ile çöküş ertelenmiş..

Yahu 2016 verileri

http://aa.com.tr/tr/ekonomi/konut-sa...a-artti/733569
    1.3 Milyon konut et değiştirmiş..

10.000 yabancı alımı ya var ya yok...

İstanbul 5800
    Ankara 4300

1.3 Milyon luk konut pazarını 10.000 lik yabancı alımı mı tuttu..

2013 de bir kat altım 500.000 515.000 bandında iken (mahalle arası)
    2015 haziranda 850.000 900.000 idi..

Bizim mahallede tek bi yabancı bile görmedim hayrola..

Saçmalıkdan en kısa yoldan rakamlarla isbat ettiğim bi tanesi..

Daha sı gırla da uğraşamam..

5.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    2009 dan beri bu siteye üyeyim
    Sayılı saçmalayan başlıklarda ilk 5 e çok rahat girer bu topik.

Milletin aklını bulandırma şehir efsanesi oluşturma yayma bilgi kirliliği ne ararsan var

Neymiş 2013 de emlak çökecekmişde yabancıya emlak satışı ile çöküş ertelenmiş..

Yahu 2016 verileri

http://aa.com.tr/tr/ekonomi/konut-sa...a-artti/733569
    1.3 Milyon konut et değiştirmiş..

10.000 yabancı alımı ya var ya yok...

İstanbul 5800
    Ankara 4300

1.3 Milyon luk konut pazarını 10.000 lik yabancı alımı mı tuttu..

2013 de bir kat altım 500.000 515.000 bandında iken (mahalle arası)
    2015 haziranda 850.000 900.000 idi..

Bizim mahallede tek bi yabancı bile görmedim hayrola..

Saçmalıkdan en kısa yoldan rakamlarla isbat ettiğim bi tanesi..

Daha sı gırla da uğraşamam..
    çok güldüm arkadaşım konutta fiyat istikrarı olması için
    1)nufus artışı olmalı
    2)gelir artışı olmalı
    3)para birimi değerli olmalı
    4) Sisteme köle olarak arkanızdan gelenler daha fazla olmalı
    onca yıl köle gibi kredi ödeyenler ve yatırımını buraya yapanlar evet var ancak sistem çökmeye mahkum
    2008 konut krizinden haberiniz var mı amerikada konut fiyatları 1200 000 dolarlardan 200 000 dolarlara geldi
    veya 1999 depreminden haberiniz var mı?
    konut fiyatları ülkede 50 000 Tl den 5000Tl lere düştü.
    bu konuda tartışmanın anlamı yok zaten buyrun siz bulandırın VATANDAŞIN AKLINI bekleriz karşıt FİKİRLER görmek güzel oluyor
    ARKDAŞIM güneykore ile türkiye kıyaslaması yaptın mı hiç?
    GÜNEYKORENİN Türkiye ile karşılaştıralamaz ölçekte YÜZÖLÇÜMÜ AZ ve küçük evler 100 000 dolar kiraya veriyorsun 2000dolar alıyorsun.Tr'de 100 bin DOLARa ev ALIYORSUN 1500 TL ye kiracı bulamıyorsun BULSAN bile TAKIP kaçıyor.
    GÜNEYKORE 1990 yılında MİLLİ GELİR OLARAK TÜRKİYENİN GERİSİNDEYDİ ne oldu NE YAPTILAR?
    TEKNOLOJİYE yatırım yaptılar vatandaşları durmadan çalıştı ve şimdi dünyanın en pahalı MARKALARININ SAHİBİ mi?
    bırak burdan MİLLETİN AKLINI BULANDIRMA konusunu kim yapıyor vatandaş görüyor.

####
    borsa ile uğraşmak için
    #kredi kartınızı kullanmamayı bilmelisiniz HARCAMAMLISINIZ
    PİNTİ lik seviyesinde olmalısınız
    AYNI bu seviyede olmalısınız
    örnek : warren buffet kadar pinti olabilirsiniz
    veya bu ABLA gibi olun. : https://www.youtube.com/watch?v=QHfmJ6MyRXk
    ######
    unutmayın harcarsanız sistemin kölesi olursunuz
    krizleri iyi kullanın
    kriz var deyip grafiksiz işlem yapmayın ###

her yıl cep telefonu alan ülke vatandaşı bizleriz almanlar bile bu kadar almıyor

####
    yabancı görmediysen gel göstereyim toplu konutlar suriyeli dolu,ıraklı dolu,
    ####
    bırak allah aşkına nedir bu vatandaşı SÖMÜRMEK için CUSTOMER olarak görmekten vazgeçin##
    vatandaş harcamazsa küçük warren buffetlar olur piyasada ancak elinde mal ve Gayrimenkul tutanlar yıllarca zarar ederler.
    bu yüzden forumda saldırı altındayız.

####
    konut fiyatlarının bu kadar AZAMİ aşırı balon şişirir gibi şişmesi ve bir getiri göstermemesi SİZCE normal mi?
    manyak olmak gerekli sanırım güneykoreden mi ev alalım buradan mı?

####

ALMANYA ile arayı düzelttik sanırım sanırım ALMAN otomobili kozumuzu masa altından gösterdik adamlar yavşıyor bize muhtaçlar biz ONLAR için PAZARIZ

Selamlar.sadece 162.mesaj ve sonrasındaki grafikler önemli değil öncekilerde değerli. bize bunların yollarını gösterin bizler daha yunanistana yatırım yapamıyoruz nasıl GüneyKoreye gidip yatırım yapalım? kişisel olarak görüşüm gayrimenkul sadece paranızın değerini korur atılım yaptırmaz size memur zihniyetidir.

7. evet 162.gönderiden öncesindeki mesajlar grafikler de ÖNEMLİ ancak bir anda 16 tane grafik ekleyince vatandaş göz gezdirsin önemli ip uçlarını kaçırmasın istiyorum.
    ####

NEDEN YUNANİSTAN?

8. evet 162.gönderiden öncesindeki mesajlar grafikler de ÖNEMLİ ancak bir anda 16 tane grafik ekleyince vatandaş göz gezdirsin önemli ip uçlarını kaçırmasın istiyorum.
    ####

NEDEN YUNANİSTAN?

####

forumumu takip edenler artıyor fikirleri değiştirebildiysem ne mutlu bana
    ancak unutmayın borsayı ancak %9 altında bir faiz destekler

#####

######

GEDİKLİ açıklama yapmış:
    http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi...amasi-2007502/

http://uzmanpara.milliyet.com.tr/hab...i/73000/73469/

######

ancak dolar almak yanlış olur bu zamanda DÖVİZ sepeti taşımak gerekli
    ki yabancının ekmeğine yağ sürmeyelim borsaya girdiler avlanacak bu sefer YILLARCA bizi avladılar.
    bu sefer düşükten döviz alıp kaçamayacaklar.

Sayfa 22/119 İlkİlk ... 1220212223243272 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •