Anket Sonuçlarını Gör: 2018-2019 Xu100 Tahminleriniz?

Oylayan
159. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 50,000-60,000 ARASI

40 25.16%
  • 40,000-50,000 ARASI

12 7.55%
  • 60,000-70,000 ARASI

84 52.83%
  • 40,000 'den AZ

29 18.24%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 4/119 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
Arama sonucu : 950 madde; 25 - 32 arası.

Konu: 2018-2019 ekonomık krizi bekleniyor#borsa neden düşmüyor? Büyük hisse analizleri

1.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku

AKBNK :

peki PD/DD oranımız= 1,19
    2016/12 F/K == 61,7

GARAN:

#peki PD/DD oranımız= 1,13
    2016/12 F/K == 66,77

ISCTR::

#peki PD/DD oranımız= 0,85
    2016/12 F/K == 51,79

FINANSBANK A.Ş. ::

#peki PD/DD oranımız= 1,74
    2016/12 F/K == 47,12

DENIZBANK A.Ş.::

#peki PD/DD oranımız= 1,12
    2016/12 F/K == 26,75

ICBCT::::

#peki PD/DD oranımız= 1,46
    2016/12 F/K == 89,39

KCHOL::

#peki PD/DD oranımız= 1,56
    2016/12 F/K == 118,31
    Bu F/K oranlarını nasıl buldunuz çok merak ettim. Bilmediğimiz bir hesaplama yöntemi mi var?

2. yeterki kaynak bulmak isteyin###

Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Bu F/K oranlarını nasıl buldunuz çok merak ettim. Bilmediğimiz bir hesaplama yöntemi mi var?
    4.gönderide referans adresin ekran görüntüsü mevcuttu##############

ayrıca paragaranti.com dan bakılabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    4.gönderide referans adresin ekran görüntüsü mevcuttu##############

ayrıca paragaranti.com dan bakılabilir.
    Çok komiksiniz. Paragarantideki veriler tamamen yanlış ya da başka bir anlamı var.. Garanti Bankasının F/K sı 7 civarında. İş Bankasının 6 civarında. Kchol 12 civarında. Diğer verdiğiniz hisseler de aynı şekilde.

4. Kardeşim çok güzel yazılar teşekkür ederim beklentilerimi destekler nitelikte...

5. o kısımda anlatılmak istenen olay farklı orada da yazdım PD fk ların fark edeceğini

Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Çok komiksiniz. Paragarantideki veriler tamamen yanlış ya da başka bir anlamı var.. Garanti Bankasının F/K sı 7 civarında. İş Bankasının 6 civarında. Kchol 12 civarında. Diğer verdiğiniz hisseler de aynı şekilde.
    ilk açılış mesajında da yazmıştım FK ve PD oranları farklılık GÖSTEREBİLİR DİYE
    ANA konu farklı ilk gönderilerde
    ilk bir kaç mesajı tekrar gözden geçirin orada FK ve PD oranları farklılık gösterecek diye yazdım
    ana konu farklıd fk takılmayın kaynaklar farklılık gösterecektir.
    ana konu bu kadar FAİZ yükünü nasıl ve neye dayanıp TAŞIDIKLARI?########

vatandaş sonra neden zarar ediyorum diye ağlıyor ####

###eğitim şart ###

DOLARIN 5 TL üstüne atmasını bekliyorlarsa diye mi alıyorlar bu kadar mal taşıyorlar? sonra basacaklar demek ki#######

6.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    ilk açılış mesajında da yazmıştım FK ve PD oranları farklılık GÖSTEREBİLİR DİYE
    ANA konu farklı ilk gönderilerde
    ilk bir kaç mesajı tekrar gözden geçirin orada FK ve PD oranları farklılık gösterecek diye yazdım
    ana konu farklıd fk takılmayın kaynaklar farklılık gösterecektir.
    ana konu bu kadar FAİZ yükünü nasıl ve neye dayanıp TAŞIDIKLARI?########

vatandaş sonra neden zarar ediyorum diye ağlıyor ####

###eğitim şart ###

DOLARIN 5 TL üstüne atmasını bekliyorlarsa diye mi alıyorlar bu kadar mal taşıyorlar? sonra basacaklar demek ki#######
    Siz insanların aklıyla dalga mı geçiyorsunuz? Topiğin ve yazınızın ana konusu P/D ve F/K oranlarının yükseldiği üzerinden giderek endeksin düşeceği. Durum böyle iken 6-7 olan oranları 60-70 diye yorum yapıyorsunuz bir de üstüne oranlar farklılık gösterebilir diyorsunuz. Neyin farklılığından bahsediyorsunuz. Aradaki fark endeksin 90 bin olması ile 900 bin olması arasındaki fark kadar.

7. buradan da faydalanabilirsiniz dış ülkelerle karşılaştırma için

Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    birileri bizi vatandaşı fena kandırıyor
    Avrupa krizde koskoca deutche bizdeki ISCTR den daha ucuz.
    bizde inanma potansiyeli olduktan sonra kandırırlar tabii

TURKCELL in haberinden sonra bugün EKSİ %8-9 yapar borsamız 500milyon dolarlık satış nedir ya?birileri risk almayıp mal boşaltıyor

bir kaç Hafta açığa satışçıların günleri olabilir dikkat edin#############

İSC_VSDEUTCHE:

PD DD fk oranları farklılık gösterebiliri demiştim ki ana konu HİSSE taşıyanların haftalık günlük FAİZ ortamının %14lere yaklaşmasından
    dolayı yazdıkları FAİZ zararıdır,yoksa PD dd oranlarına bakarak hiç bir işi biliyorum diyen yorum yapmaz####

mesela yukardaki iki resimde PD dd ler var sabah ekledim karşılaştırabilir okuyan vatandaş,###

PD dd ve FK oranları geçmişe yöneliktir geçmişin verilerini verir geleceği tahmin ettirmez,ancak şirketi takip ederek tahminde bulunabilirsiniz##

teknik analizi daha çok benimserim çünkü geleceği okumakta daha başarılıdır..savunduğum konu tekniklere göre
    düşüşlerden dönüşlerden geleceği okuyabilmektir.asla pd dd ile yorum yapmam hiç bir yorumumda da pd dd ile ilgili tez savunmam
    aksine geçmişi verdiğini bir çok kez yazdım###

investing .com üzerinden TR bankalarını avrupadakiler ile kıyaslayın buyrun kendiniz görün bizdeki pahalılığı en azından investing in hesaplama yöntemi eşittir .##

ancak pddd önemsizdir pdsi 0,5 olan bir şirket mesela RYGYO en büyük değişimi yaptı 0,7 PD den bir anda 0,18lere düştü geleceği sadece teknik belirler.ve insan beklentileri
    bir gayrimenkul almak istiyorsunuz gelecekte zarar edeceğinizi bilseniz alır mısınız?
    ancak emlakçılar size allayıp pullayıp satar bir bakarsınız yıllık verimi %9 bile vermemiş..satmak istersiniz alıcı bulamazsınız.veya tam terside olabilir..PD dd ile işlem yapmak FK ile işlem yapmak yanlıştır.

pahalılıkta getiri eşittir elinizdekinin REEL getirisidir.###
    %14 faiz ortamında siz %14 kazandıysanız hiç bir kar etmediniz demektir sadece mal taşımış olursunuz###

anlatılmak istenen budur yoksa PD/DD hiç takip etmem benim için aylık grafikler daha önemlidir.günlük asla bakmam###

aylık grafiklerde az çok yıllık tahminler yapabilirsiniz ve bunun için teknik analiz kullanırsınız ##
    kimileri SORAR en az ne kadar ile borsaya girilir diye BORSADA alt limit yoktur aksine üst limit vardır elinizdeki fon ne kadar büyükse
    kazanç sağlamak o kadar zordur###
    bu yüzdendir ki : büyük fonlar borsalarda günlük 0,4 kar yazsalar hemen satarlar####
    kçük yatırımcıda böyle olsa büyüklerin işi zorlaşır.
    şuan Faiz ortamına göre PAHALIYIZ##
    başka avrupa bankası varsa isimden karşılaştırın PD oranlarına göre yatırım yapıyorsanız ancak büyük şirketlerin bile PD dd oranları %50 değişkenlik gösterebilir blançoları açıklanınca kısacası 0,4 pd olan bir şirket bir anda 0,6 olabilir özsermayesi ERİR##

bu yüzden faizin artacağının beklendiği bir ortamda borsanın bu denli yükselmesinin tek sebebi##yıllardan sonra
    aklı başına gelen küçük yatırımcıdır çünkü elindeki tüm malı büyüklerin ellerine vermiş olmaları gereklidir ki onlarda aldıkça yükseltiyorlar##

##benim kişisel düşüncem 100000 civarı sert dönüş başlar ## belki o kısımlara kadar yükselmeden tuşlamaya başlarlar ve çakılırız.

##deutche bank ile iş bankasının resimlerini ekledim PD dd lere oradan kaşılaştırın bakalım deuche mi ucuz iş bankası mı?

yüzde 12 reel enflasyon ülkede borsa bir senede 80 K dan 90K ya çıkıyorsa yeride sayıyor demektir zaten. illa mutlak borsa endexinin niceliksel düşmesini beklemeyin. 75K-95 K bandında testere yapıyor 4 senedir.

Sayfa 4/119 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •