Anket Sonuçlarını Gör: 2018-2019 Xu100 Tahminleriniz?

Oylayan
159. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 50,000-60,000 ARASI

40 25.16%
  • 40,000-50,000 ARASI

12 7.55%
  • 60,000-70,000 ARASI

84 52.83%
  • 40,000 'den AZ

29 18.24%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 5/119 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 950 madde; 33 - 40 arası.

Konu: 2018-2019 ekonomık krizi bekleniyor#borsa neden düşmüyor? Büyük hisse analizleri

Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Çok komiksiniz. Paragarantideki veriler tamamen yanlış ya da başka bir anlamı var.. Garanti Bankasının F/K sı 7 civarında. İş Bankasının 6 civarında. Kchol 12 civarında. Diğer verdiğiniz hisseler de aynı şekilde.
    F/K yı herkes bilir, F/K zaten fiyatın içindedir. F/K ile yatırım yapılmaz. önümüzdeki 12 aylık beklenen operasyonel kara odaklanın derim.

2.  Alıntı Originally Posted by King Levent Yazıyı Oku
    F/K yı herkes bilir, F/K zaten fiyatın içindedir. F/K ile yatırım yapılmaz. önümüzdeki 12 aylık beklenen operasyonel kara odaklanın derim.
    Ben hiçbir zaman F/K ile yatırım yapmam. Topiği açan arkadaşın gidiş yolu F/K üzerinden olduğu için verdiği değerlerin yanlış olduğunu belirttim.

3.  Alıntı Originally Posted by King Levent Yazıyı Oku
    yüzde 12 reel enflasyon ülkede borsa bir senede 80 K dan 90K ya çıkıyorsa yeride sayıyor demektir zaten. illa mutlak borsa endexinin niceliksel düşmesini beklemeyin. 75K-95 K bandında testere yapıyor 4 senedir.
    tabii ki niceliksel düşmesi olamaz ancak logaritmik grafikte bakarsak olaya bize reel getiriyi ve zararı verecektir.

kısacası genelde borsamızın hareketleri yükselt yükselt ve Televizyonlarda haber pompala sonra dergilere müthişiz süperiz haberleri yaptırt ve sonrasında çok kısa zamanda çok hızlı değer kaybettir çünkü insanlar düştükçe alacaktır psikolojileri vatandaşın matematik kıt öğretildiği için hemen balıklama dalmaya programlıdır##
    bu yüzden vatandaş hep dert yanar borsaya girdim kaybettim diye çünkü kandırılır###

###Logaritmik grafikler geçekçidir biraz daha lineerlere göre çünkü ne kadar şiş ne kadar düşük olduğunu gösterir##

Dolar bazlı bir kaç grafik ekledim oralara kadar dolar bazında mutlaka gelmesi gerekir teknik analiz teoremleri yıkılır,ünlü kitap yazarlarının kitapları kütüphanelerden atılır olmazsa,bunun iki mantığı olabilir DOlar aşırı değerlenir 7TL gibi,açık pozisyonu olan bankalar finans sektörü 2001 gibi batar,ancak sanayii sektörü önce sert düşüp 60bin mesela sonra ralli yapar çünkü ihracat uçacaktır.evet ülke olarak alım gücümüz düşecektir ancak merkezin kasası dolar##

FK olarak algılanmaması için " değişkenlik gösterir" diye topicteki 4. mesajda ekledim kaynakla birlikte.##

4. KISAVADE_DISBORC:

kısavadeACIK:

kısa vade borçların ödenme tarihleri NE TESADÜF ki KASIM 2017 ye denk geliyor
    kısacası teknik anlamda düşüşlerin başlama tarihlerine tekabül ediyor.

2019 diplerinin başlaması için bunların olması gerekli

5. Kriz olacak, amma şu enflasyona karşı yükselişimiz yok gibi bir şey. Şirket karlılıkları oldukça iyi.
    Kasımda diyorsunuz kriz. İnsanlar tetikte kalıyor.
    100.000 den yukarısı yok mu?
    96.000 den yukarısı mı yok
    yoksa kasım ayına kadar 120-160 vs olupta ondan sonra düşermiyiz.
    bu kısmı eksik kalmış başlık olarak.

Sayfa 5/119 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •