Sayfa 1/5 123 ... SonSon
Arama sonucu : 34 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Lineer Regresyon Analizi / Uzun Vadeli Hisse Hipotezi

1. Lineer Regresyon Analizi / Uzun Vadeli Hisse Hipotezi

Merhabalar
    Böyle bir konu başlatmak istedim, istatistiksel bir yöntemdir.
    Aslında bu uygulama genelde borsa için kullanılan bir sistem değildir. Fakat elimden geldiğince bu başlık altında hesaplayıp paylaşacağım.
    Yani bir hisse kaça kadar düşebilir? Kaça kadar çıkabilir?

Not: Başlık tamamen uzun vadeli yatırımcılar içindir.
    Not 2: Bu hesaplamalar fiyat bazlı olduğu için günü, süreyi kesin olarak göstermez.
    Not 3: İstatistiksel verilerden yola çıkılarak yapıldığı için gerçeği yansıtmayabilir net rakam değil bölge rakam olarak kabul edilir.
    Not 4: Buradaki amaç riski en düşük seviyeye çekmek.
    Not 5: Tavsiye niteliği taşımamaktadır.
    Not 6: Rakamlar TL bazlı ve yüzdesel hesaplanmıştır.
    Şimdi gelelim hisselere.

Bu şartlara en başta uyan HALK BANKASI var rakamsal olarak.

Dibi 5-6 TL bölgesi, buradan sonraki çıkış bölgesi 55-60 TL, rakamlar sizlere afaki gelebilir, nedir bu rakamlar diyebilirsiniz ama durum bu.
    Ayrıca bunun yanında ek olarak, genel süreç 5 ila 10 yıllık bir trend. Ama bu rakamın kısa vadeli 3 ila 5 yıl arasında da gerçekleştiği görülmüştür.

İkinci hisse(şuana kadar araştırabildiğim) KRDMD rakam; 1,95 - 2 TL

Çıkış bölgesi, yani pahalandı denilecek bölge ise 10-13 TL arası bölge.

KRDMD ile ilgili yorumum şu şekilde. Evet bu regresyon hipotezi sonucu bir tahmindi.
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...42#post2188242
    Son düzenleme : berryforeva; 10-12-2018 saat: 12:01.

2. KARDEMİR, hipotezi tamamlaması için 1,95 ile - 2 TL arası bir rakamı görmesi şart.

Hayırlı olsun.
    Yükselişin sayısal içeriklerini biraz daha detaylı yazabilirseniz bence daha güzel. En azından bu sistematik nedir onun anlamış oluruz. En azından ben anlamıyorum 😉
    Takipteyim iyi çalışmalar...

4.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun.
    Yükselişin sayısal içeriklerini biraz daha detaylı yazabilirseniz bence daha güzel. En azından bu sistematik nedir onun anlamış oluruz. En azından ben anlamıyorum ��
    Takipteyim iyi çalışmalar...
    Algoritma sisteme hesaplatıyorum bunu. Formülleri bildiğimiz lineer regresyon formülleri. içeriği; beta katsayısı, alpha, çok değişkenli, tek değişkenli hesaplamalar..

5. TTRAK; Regresyon istatistiksel rakamı; 19-20. Şu boyutta TTRAK uzun vade için 19-20 TL arası toplanılabilir.
    Ve bu doğrultu da, düşeceği yerde aynı zamanda bu rakamdır. Dönemsel fiyatın uzanacağı rakam 160-180 TL pahalı rakam diyebiliriz.

Hayirli olsun. Sasa ve dmsas bakabilir misiniz lutfen?

7. FROTO; Regresyon istatistiksel rakamı; 19-20. Her yukarı gittiğinde rakam değişebilir. Şuan görünen düşüşün 18-20 TL dip dediğimiz seviye ve 10 yıllık bir çıkışı gösteriyor. Yüzdesel 10 yıllık yükselişi çok yüksek bunu yazmıyayım, dudak uçuklatır.

8.  Alıntı Originally Posted by vigamox Yazıyı Oku
    Hayirli olsun. Sasa ve dmsas bakabilir misiniz lutfen?
    SASA; Dip olarak kabul edeceğimiz 2 noktası var. İlki 6 lira, ikincisi; 2,70 - 2,50. Nereye kadar düşebilir diyeceğimiz potansiyel rakam 2,70 - 2,50.
    Çıkış - tepe noktası 60lira, yani pahalı diyeceğimiz bölge. Sonuç; uzun vade için bu rakam uygun değil.

DMSAS; hissenin geçmişi olmadığı için iyi sonuç vermeyebilir. Ancak yorum yapmak gerekirse, 2,50 - 2,40 regresyon dibi,
    Çıkış - tepe noktası 5 ila 5,10 arası. Sonuç; TEMKİNLİ.

Sayfa 1/5 123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •