Anket Sonuçlarını Gör: 2018-2019 Xu100 Tahminleriniz?

Oylayan
159. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 50,000-60,000 ARASI

40 25.16%
  • 40,000-50,000 ARASI

12 7.55%
  • 60,000-70,000 ARASI

84 52.83%
  • 40,000 'den AZ

29 18.24%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 44/119 İlkİlk ... 3442434445465494 ... SonSon
Arama sonucu : 950 madde; 345 - 352 arası.

Konu: 2018-2019 ekonomık krizi bekleniyor#borsa neden düşmüyor? Büyük hisse analizleri

1. S.A. Burası bilgi paylaşım yeri! http://hisse.net/haber/?p=902 bu haberi gördünüz mü? Aralık 2017 söylentisine inanıyor musunuz? ikincil bir darbe veya ayaklanma tarzı bir olay olabilir mi? aynı 2013 hareketi gibi şimdi de Akm yıktırmayız hareketi olursa "işte bahane" çıkar meydana yanlış mıyım? -- 2013 anlatılanlar gibi yıllık banka faizleri %5-6 net getirilerde,konuta saldıran bir halk mevcuttu,hiç birşeyden bizler düşüş beklemezken sert bir şekilde,endeks çakıldı %50 ,anlatılan gibi adamlar kime ne kadar satabilmiş buna bakıyorlar bakmışlar ellerinde mal yok en ufak haberde satıyorlar,bakıyorlar elleri mal dolu boşaltmıyorlar bizlere satabilene kadar haberleri olumluya çeviriyorlar.

2. AYLIK maaşları minimum 80 000tl ile başlayıp 200 000tl lere çıkan FİNANS sektörü çalışanları beni burada eleştiremz
    ####
    o kadar grafik ekliyorum o kadar mantıklı yorumlar ekliyorum
    adamın birisi gelip milletin aklını KARIŞTIRIYOR üstelik EN mantıksız senaryo ile
    ####
    hadi satın bakalım artık vatandaşa MALI alacaklar mı?
    evet yukarıya kaldırırsınız borsayı YAPABİLİRSİNİZ
    ama unutmayın HER 100 milyon tl malı bir AY Taşımanın size MALİYETİ 920 000tl
    bu yüzden şuan satmak ZORUNDASINIZ
    artan maliyetler ile vatandaşın HARCAMALARINI ertelemesi 1 yıl bile borsa şirketlerini krize sokar
    piyasada NAKİT dönmüyor fark ediyorsanız?
    ticaretle uğraşıyorsanız şuan KOBİler DÖVİZ ile aldıkları malları stoklama peşinde FARK ettiniz mi?
    ####
    yeni vergiler yolda çok ilginç vatandaş hiç ses çıkartmıyor
    KDV bize ilk nasıl geldi hakkında ne filmler yapıldı hiç araştırdınız mı?
    JAPONYAda KDV sadece %5 ti Enflasyon olsun diye %7 yaptılar geçen yıllarda
    bana mısınz demiyor adamlar neden çünkü ÜRETİM var adam bizler GİBİ TÜKETMİYOR Asgari ücret bizim paramızla 7500tlydi en son şuan kaç bilmiyorum.japon a para harcatamazsınız bu yüzden ülkeleri adamları gezmeye BEDAVA yolluyor uçak bileti vs. verip yeterki HARCASIN diye.
    ###
    İNTERNETTEN araştırın japonyada olsun GÜNEY KORE de olsun otomobil fiyatları ve donanımları bizimle ne kadar farklı?
    bizde 130000 tl olan hyundai i30 un büyük motorlu ve daha dolusu onlarda 80bin tl
    ve çok inanılmaz bizde asgari ücret kaç dolar onlarda kaç dolar?
    bizden çok fakirler
    ####
    bizim halk ise televizyon dizileri izlesin bilmem kimin adasını izlesin veya ŞU ses bu ses izlesin
    sorsak bizdekine adam futbolcu isimlerinin 500 tanesini geçmişi ailesini sayar
    allahın japonuna veya korelisine sor bak adam seni orada döver mi gör?
    japona koreliye bugün kriz olur mu veya teknolojik birşey sor birde bizim vatandaşa sor ne cevaplar alacaksın kendin gör.
    #####
    sokakta bizde 100 kişi çevirip 2019 seçimlerinde kimin şansı yüksek diye bir anket yapın
    MEDYA kimlerin bilinç altına nasıl kimi sokmuş görün.
    MEDYA güçtür size öyle bir pazarlarki illa alırsınz gereksiz olsa bile alırsınız bizde çok basit
    ama japona sökmüyor koreliye sökmüyor
    bizde iki yemek ile ilgili program yaparlar herkes yemek eleştirmeni olur sanki aç kalsa yemeyecekmiş gibi şükür etmez.
    ####
    Bizlerdeki adamlar televizyona çok inanır borsa çıkacak desin koşar MAL alır DOLAR düşecek desin gider satar ancak ne olur daima TERS köşe

####
    ALTIN satın diyen o aylık maaşları 80 000 tl olan adamlar 85 tl den GRAM fiyatında altın a satın derken o kadar insanı TERS köşe yaptılar? şimdi neredeler?

bu adamların birde YILLIK transfer ücretleri var ki FUTBOLCULARA bile keşke finansçı olsaydım dedirtir
    ancak önemli olan PAZARLAMADIR.
    bir yıllık TRANSFER ücreti şuan sağlam bir yerde bir KONUT parası yeni en aşağı 2 000 000tl
    ####
    bunlara ne KADAR güvenebilirsiniz?
    adam sizin cEBİNİZDEKİ almazsa BU konutlarda oturamaz zaten gelip birde burada ben FİNANSÇIYIM bana daha fazla güvenmeniz için bunu söylüyorum falan diye naralar atıyor?
    kime güveneceksiniz?
    SP500 son DEMLERİNDE XU100 SERT volatilite halinde AYLIK grafiklerindeki BAR lar aşırı riskli yani sert ve MARJLARI çok
    bunların anlamlarını açıklamak bile beni yoruyor tekrar tekrar
    ARALIK 2017 ayında sert düşüş ve NİSAN 2018 de endeksin 80 000 altına gelmesi olasılığı çok kuvvetli####
    vatandaşı kimler enayi yerine koyuyor?
    TAHTA sahipleri sAF değil sizlere YEDİRMEZLER ###

###
    1980ler ingilterede demir leydi geldi ve tüm işçi haklarını aldıysa
    bizde de 2019da demirleydiyi getirecekler en korktuğum şey daha da fakirleşip yine işçi hakları gidecek ondan sonra krizler bizi niye bırakmıyor diye düşünürüz.
    genelin eline geçen KAZANÇ azalırsa bir ülekde krizler peşinizi bırakmaz.
    bakın japonya kore vs. gelir adaleti var.
    ####
    diğer
    forum grafiklerim ( baştan sonuna kadar zahmet edip okuyun)
    " http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=4535
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=4281
    #####

VATANDAŞA SHORT işleminin Artılarını anlatıp bilinçlendiriyoruz diye saldırmayan kççç kalmadı
    1-yatırdığınız teminat takasbank para piyasasında günlük kazanç elde eder (iki türlü)
    yani günlük faiz alırsınız üstelik yıllık banka faizi kadar fazla
    2-grafiksel kırılmalar ve kaldıraç oranına göre KAT KAT fazla gelir elde edersiniz
    3- düşüşlerde de Fazlasıyla para kazanırsınız

bunlara göre adamların ENDEKSİ maksimum kaldırabilecekleri seviye belli dönüş yaptıracakları noktalar belli
    needen VATANDAŞIN SHORT yapıp para kazanması engellenmeye çalışılıyor?

ben 90binden buraya short yapıp batmıyor muşum
    kardeşim %0,5 ENDEKS düşerse ben %5 kazanıyorum shortlar kapatılacak ki bu karlar cebe insin
    bunu anlamayacak kadar ap... insan yoktur zannedersem kaç kez yazdım adam üşenmeden forumu okumadan yine sallıyor.

#####
    ancak kapatamadğım shortlar yok mu var zararda bekletiyorum.
    #####
    batmamayı hesaplayıp belli bir seviyeden sonra SHORT olayını abartıp her 250 puanda bir SHORT açarım
    ####
    113 ten yine verip yine kar yazdım
    101 000 inince tutuklarım yine daha fazla kar getirecek bir haftaya.
    ####
    121 000 puan üstünde ise hayatımın SHORTunu yaparım her 250 puanda bir SHORT açıp beklerim mutlaka sert düşüş için o seviyeye getirme ihtimalleri var çünkü vatandaş satacak sattıkça adamlar yükseltecek
    bir ihtimal vatandaş risk alıp alım yapmaya başlarsa o SEVİYE hayal olur
    113 000 i bile önümüzde ki 5 yıl görmemiz imkansız olabilir eğer ki vatandaşa yıkmayı becerirlerse.

3. Nisanda 90 binlerden düşüş bekledi, o günlerden bazı şortlar elinde kaldı, bunlar kaç tane meçhul,

95 - 100 - 105 binden düşüş bekledi, o günlerden de bazı şortlar elinde kaldı, kaç tane?

121 bini telaffuz etti ve her 250 puanda yeni şort açacak, bakalım yine batmamayı başarıp

130 binden sonra her 100 puanda şort açarım diyebilecek mi, puhahaha

4. 7 senedir borsaya girmek için nakitte beklerim..sebebi PİYASA ZAMANLAYICISI yapmak...benim sana verileceğim en güzel tavsiye öncelikle sağlam bi psikoloğa görün...çünkü yazdıklarından gördüğüm kadarıyla ciddi bi tedaviye ihtiyacın var...yazdıkların yanlış demiyorum olmaz da demiyorum..obsesif olmuşun ve paranoya bağlamışın..

5. Vayy vayyy benim karşıt görüş belirtmekten kaçınan
    DOğrudan kişiye saldırı yAPAN
    sanki söylediklerimden çok benim kişisel düşüncelerimi mantıksız hale getirmek isteyen eKürilerim buradaymış
    nedense tam benim yazımdan sonra yazıyorlar cevaplarını ne kadra büyük tesadüf##
    bir grafik ekleyin bir senaryolu düşünce yazın diye sorsak boşş zahmet edip toplamazlar verilerini ve vtandaşa sunmazlar
    varsa yoksa ERSOYDELTA söyle söyledi yok efendim tutmadı bakın
    yok ersoydelta böyle söyledi vayy efendim dinlemeyin onu##
    arkadaşım sormazlar mı adama senin çıkarın nedir? neden beni karalamak istiyorsun?
    neden karşıt görüşünü açıklayıcı olarak YAZIP vatandaşa doğru bilgi vermiyorsun.

#####
    neyse ben bir süre yokum tatile çıkıp vakit öldürmem gerekli
    #####
    bakın bu ülke VADESİZ mevduatlara YILLIK %20 verilen zamanlar gördü
    yanlış duymadınız
    vadesiz
    ####
    BAĞBANK
    ALBANK vs.. vvvBANK ların kapanmasına şahit oldu

O BANKER BU BANKER X BANKER Y BANKER lerin vatandaşı kandırıp kaçmalarına şahit oldu

kim önlem aldı?
    #####

borsada XU030 hissesi olan MEDYA holdingin TAHTA kapatmasına şahit oldu
    bugün bir Tupraşın tahta kapatmasıyla aynı olay

#####

DOLAR dedik 3,55tl geçilirse uçar dedik kimse inanmadı
    ne oldu?
    3,35tl altını görmez dedik ne oldu?

DOLAR ile TL nin KORELASYONYNY iyi öğrenmek için ÖNCELİKLE adamlardaki GÖSTERMELİK enflasyon ile bizdeli göstermelik enflasyonu
    ORANLAYIN
    sonra REAL enflasyonları ORANLAYIN
    fark eşittir SİZİN KAZANCINIZ OLUR####

ben yaptım kazandım
    ###
    kaç tane hisse yazdım buradan kaçının getirisi %100 altında oldu?
    ###
    bırakın bu işleri
    ###
    amacınız vatandaşa endeksi yıkmak ve yıllarca taşıtmak
    ###
    bakın ülkedeki enflasyon ve üretimsizlik ve AŞIRI fırsatçılık üstüne gidilince çözülüyor mu?

ÖRNEK ET fiyatları isteyince düşürüldü mü?
    alın size örnek işte
    bu şekilde bir çok alanda fırsatçılık VAR PORTAKAL bahçede kilosu 10 kuruştu zamanında pazarda 1,5tl
    şimdi bir DEĞİŞİKLİK VAR mı?
    TOPTANCILAR topu malımız TELEF oluyor a ATTI zorunluluk GELDİ SOĞUK hava deposu çözüm denildi FİYATLAR DÜŞTÜ mü?
    Adam BAngladesh ten TEKSTİL getiriyor inanın şuan bir TSHIRT ün taşıma dehil maliyeti 2tl üstelik KALİTESİ KESİMLERİ 10/10 notunda
    kaça satılıyor ?
    gözlük BİLdiğiniz gözlük SAĞLIK içini var görsel için olanları var
    maliyetleri nedir?
    kilosu ÇERÇEVESİNİN 10dolar
    En kalitesi CAMı 3dolar
    kaça satılıyor? ondan sonra optik firmaları aylık 100binlerce tl KAR yazıyor.
    kim EL atıyor olaya?
    ####
    en basit KALEM masanızda olmazsa olmaz
    GÜNEYkoreden ithal ederdik 1990larda marka vermiyim maliyeti nedir?
    kaça alıyorsunuz peki düşündünüz mü? 1e10 KAR yazıyorlar
    ####
    otomobil LASTİĞİ 30tl 40 tl maliyet 100küsür toptancı maliyeti size gelişleri 250tl 300tl
    ####
    vatandaş hadi bunları görmüyor kim üstüne gidiyor?

#####

ARALIK ayında düşüş olmazsa kaça çıkma ihtimalimiz var sizce ?
    130750
    Ocak ayında taşırlarsa
    127356
    ancak bunlar aklınızda eyvah uçuyoruz eyvah malsız kaldım gibi düşünceler oluşturmasın bunlar SADECE referans noktaları
    düşünün şuan bankaları alsalar %10-15 getiri yaptırsalar zaten teknik zirvelerine VURUYOR.
    endeks ortalama 111000 diye hesap edersek
    111000x(%15)=127650
    yapar ki bu zaten hesapladığım teknik zirveye eşittir
    KISACASI TEKNİK YALAN SÖYLEMEZ DİYE bir söz vardır %100 gerçektir.
    ###
    o seviyeler görülürse işte benim HAYATIMIn RİSKİNİ alıp SHORT açma zamanım gelir
    neyim varsa batmamak üzere shorta yatırırım.
    görülme ihtimali nedir peki bizler yani vatandaş ellerine VEİRRSEK taşıyan KİMLERSE gösterirler mutlaka o seviyeleri
    vermeyip biraz daha taşırsak veya eldeki malı arttırırsak BIRAKIN o seviyeleri buralardan silme SÜPÜRÜRLER aşağıya

BORSanın bu mantığı 100 yıldır aynıdır.

bunu öğrettiğim için üstüme gelirler geleceklerde
    ####
    BOrsa vatandaşın düşündüüğü gibi aldıkça yükselmez sattıkça düşmez
    sadece belli sürelerde bu mantık geçerlidir kalan kısım da ise SATILANI KAP yürüt
    ALINANI ise iyice eline ver mantığı geçerlidir.

izledikçe şok oluyorum halkımızın zihinleri çok boş veya altımızdan vatan gidecek haberleri yok. paylaştığınız nostradamus kehanetlerine inanmıyordum pek ama iyice inanmaya başladım. https://www.youtube.com/watch?v=svju1TZVKb4 ve https://www.youtube.com/watch?v=0gdW2JP31Uc özellikle bu ikisine. 430 000 000 000 $ dış borcun ödenmesi ertelendi mi haberler de pek geçmiyor ama Nisan ayına ertelenmiş hemen paylaştığınız 2018 nisan borsanın geleceği rakamlar geldi. youtube da başka bir video izledim ondan paylaştım yukarıdaki videoları dediklerinizde çok haklısınız,çünkü grafiklerdeki boşluklarla zamanında olacaklar uyumlu gidiyor.bende shortçu oldum,ancak sizin gibi 120000e gelmesini bekleyemedim çünkü bizlere yukarı ralli varmış gibi bile göstermek için vakitleri yok aralık ayındaki dış borç ödemesi bu 430 milyar doların sadece yarısı,krediler geri çağırılır,bu yüzden bu seviyelerden açtım biraz short devamında ise 116500 üstüne inanmam oraya gelmesi dahi istisna olacak gibi. Dedikleriniz gözlemleriniz çok doğru medya bizlere pazarlıyor içten içe okuyana kadar yazınızı inanmıyordum ancak etrafımdaki 10 kişiye sordum 2019 seçimlerinde iktidara kim gelir sence diye herkes demirleydi dedi.çok ilginç ama nasıl bilinç altımıza işlettiler sizce bunu?

7. 101000 seviyesine HIZLI dalabiliriz aralık ayında Shortçular iyi kar cebe yakışır###

o videolar birşey değil

asıl önemli olanı :
    https://www.youtube.com/watch?v=S4bGjIZYCso
    adam ne diyor 2025 yılına kadar savaş sürecek
    2021e kadar ATEŞLEME çabası olacak 2021de patlayacak
    Ne TESADÜF değil mi GRAFİKLERİM ile uyumlu_?
    #####
    2025 yılına kadar ise süreceğini söylemiş nedense ALTININ ONS fiyatı olarak 2024 yılına kadr 2300$ ile 2800$ arasını işaret ediyor.
    #####
    bakalım neler olacak?
    bunları ancak şuan GLOBALLER bilecektir.
    biz bilemeyiz sadece tahmin edebilir bu tahminleri GRAFİKLERLE destekler ve siyasi gelişmeler ile yorumlarız.
    #####

8. Selamlar EDIP nereden boşaltmak gerekli ? dün biraz boşaltma yaptım.daha yola devam mı? --- söylediğiniz bir çok şey çıkıyor aylık grafiklerde okumanız iyi hoş ama Nisan 2018 gibi dediğiniz dipler oluşmasını yazmışsınız o zamana aylık grafikte dediğiniz gibi 5 ay var nisan grafiğinide sayarsak biraz hızlı düşüş olması demektir kasım grafiğinide sayarsak 6 ay var. 6 ayda 70binlere gelmesi inanılır değil

Sayfa 44/119 İlkİlk ... 3442434445465494 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •