Anket Sonuçlarını Gör: 2018-2019 Xu100 Tahminleriniz?

Oylayan
159. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 50,000-60,000 ARASI

40 25.16%
  • 40,000-50,000 ARASI

12 7.55%
  • 60,000-70,000 ARASI

84 52.83%
  • 40,000 'den AZ

29 18.24%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 20/119 İlkİlk ... 1018192021223070 ... SonSon
Arama sonucu : 950 madde; 153 - 160 arası.

Konu: 2018-2019 ekonomık krizi bekleniyor#borsa neden düşmüyor? Büyük hisse analizleri

1. bu adamı hatırlar mısınız?
    https://www.investing.com/news/econo...o-trump-526041

2001 krizinden 2 hafta önce türkiyede herşey yolunda diye açıklama yapmıştı!!

##########
    VIOP yorumları sonra bekleteceğim biraz
    ##########

Bakın şuan ekonomi kanalında ne tartışılıyor?
    "KARTEL" ekonomisi serbest rekabet yok artık kartel ekonomisi var"
    ##########
    SP500 dahil tüm yükselişler sahte ve tepkisel satmayı düşünenleri alıkoymak için böyle yükselişler olur
    ##########
    Grafikler yalan söylemez
    ##########
    "bedava peynir fare kapanında olur"
    ##########
    https://www.dunya.com/ekonomi/cari-a...-haberi-333229
    http://www.bloomberght.com/haberler/...eklentiyi-asti
    #########
    http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi...dolar-1766933/
    http://www.corumhaber.net/guncel/201...li-h63201.html
    #########
    toplam dış borç 600e yaklaşmadı mı?
    kasım 2017 ve aralık 2017 ne kadar ı ödenecek ve hangi para birimi üszerinden ödenecek?
    £ veya $ ? veya euro_?
    #########
    faizler artarsa kimse hisse taşımaz balon yaratmış olan borsaların taşıyıcıları balonlarını aklını kulllananlar sattıkça yükseltip yeni hikayeler ararlar
    kısacası bir çıkmaz a giriyoruz bugün hisse alırsa vatandaş zaten olacaklar belli? grafiklere uyduramazlar biraz daha yükselişi bu yüzden aşırı yönde kaldırmak için ellrinde ne varsa kullanırlar bu iş onları zarar ettirir.
    #########
    VIOP için Hesap doğru
    #########
    sadece altın grafiklerine bir göz atın yukarda?
    ####
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...?t=4281&page=4
    ##
    grafikler:
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...339#post875339
    ###
    ALmanya bize turist göndermeyecekmiş sıkıysa araba satmasınlar
    veya biz devlete kayıtlı resmi tüm alman malı araçları elden çıkartıp Japon malı araç alalım
    üstüne birde Japon ve uzak doğu araçlardaki ÖTV yi sıfırlayalım bakalım Vatandaş ALMAN arabası alacak mı?

rest ise REST çekelim
    #####

EKLEME:
    VIOP sorusuna cevap:doğru bir hesap hatası yok yaklaşık olarak hesabınız doğru.
    bunları yaparken şu kısmı unutmayın :borsayı kaldıranlar faiz zararı ettikçe mal taşıdıkları için vatandaş ellerine bırakıyor ancak bu adamlar,herifler vs.. kaldırabilecekleri dayanabilecekleri SEVİYELERE kadar kaldırıp mutlaka yüksekten bırakmayı seçebilirler çünkü vatandaş grafiksiz AKILdan alım-satım yapıyor örnek:çekerler 123000 kimsenin ummadığı seviyeye sonra basarlar 105000ine ve vatandaş atlar balıklama sonra ver elini daha aşağılar89000 in civarı.teknik uzun destek.###kısacası 110000seviyesinden sattıklarınız ile 123000e gelirse batmamak için 2 misli elinizde bulunmalı ve 115000üstünden açıkları VIOP shortlarınızı arttıra arttıra açmanız gerekli!kademeli Satım mantığı daima TUTAR###
    Son düzenleme : ERSOYDELTA; 06-09-2017 saat: 19:54.

2. Ersoy bey,şuan program izliyorum anlatılanlar doğrultusunda,ortam tamamen pazarlama olmuş adamın birisi çıkmış bizi brezilya ile kıyaslıyor resmen onlar yükseliyorsa bizde yükseliyoruz demekte ancak brezilyanın yıllarca düşük olduğunu söylemiyor bizim onlara fark atmamızın nedenlerini açıklamıyor,kime olta atarsa gibi geliyor bana.yorumlarınızın haklı olduğunu anlatan yorumlar geliyor bu televizyondan.içimden bir ses ise bugün açtığım shortları belli bir süre zararla taşıyacağımı söylüyor ,küçükler satınca yükseltiyorlar,yedirmiyorlar.fakat yükseldikçe batmadan kalırsam mutlaka sonunda yüksek kar ile kapatacakmışım gibi geliyor.dedikleriniz gibi sizin gibi küçüklere aklını kullanmayı öğreten insanları çekemiyorlar,sorularıma tam yanıt alamadım eksik kaldı?¨bu kadar takla atan pazarlamak için bana söylediğiniz atasözünü hatırlatıyor bedava peynir fare kapanında olur diyorum,ancak viop denilen kaldıraçlı ortamı kumar gibi oynayan küçükler yükselişte otomatik satışlarını zararla kapatınca düşürürler borsayı,bu yüzden nokta atışları grafiklere ihtiyaç duyuyorum üsttekiler uzun aylık grafikler olduğu için ne kadar geçerli kalacak?sistem dediğiniz gibi kendi düşmanını yaratıyor sonra onu devirmiş gibi yapıyor ve halkın hesap sormasını engelleyip savaşlara para harcanıyor.bu adamın yorumları beni mahvetti.

3. Öncelikle Yükselen Grafikleri kırdı zannedilmesi için endeksin ve endeks hisselerinin Borsanın kafadan

yaklaşık %10 daha getirmesi gerekli oralardan aynı 2013 yılı zirvesi gibi kırdığı direnci Terse kırıp yani oluşan desteği aşağı kırıp
    Bir ŞEKİLDE sert düşürme ihtimalleri çok kuvvetli.benim inandığım hikaye bu zaten.
    ANCAK 115000 seviyesinde İYİ ALICILAR bulurlarsa keriz yatırımcı gibi ele verip kaçabilirler.
    hesap kafamda şu ŞEKİLDE 110 000 + %10 = 121 000 endeks veya + veya EKSİ yüzde 1-2 eksiği veya fazlası

Fakat o SEVİYELER ölüm seviyeleri olacaktır düşünün Ne için BORSAYA girersiniz? KAr etmek için düşükten almak daima çok YüzdeSEL Kar demektir

####
    ben olsam:bütçeniz kadar arttıra arttıra satışları 120 000 civarına kadar fazlasıyla short açardım.
    buradan açılan shortların Yanlarında MARGIN CALL için mutlaka fazlası olmalıdır

bu arada genelde viop için kadıraçtan ziyade Önemli olan kısım TEMİNATIN viop üzerinden takasbank içinde gecelik faiz ile nemalanması AVANTAJI var
    hisse taşımak yerine VIOP daha mantıklı çünkü taşıma maliyeti yok.ancak hisse kısmında taşıyıcı enayi bulunmazsa ise "BURAYA DİKKAT"
    SHORT olayı artar.

4.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    Öncelikle Yükselen Grafikleri kırdı zannedilmesi için endeksin ve endeks hisselerinin Borsanın kafadan

bu arada genelde viop için kadıraçtan ziyade Önemli olan kısım TEMİNATIN viop üzerinden takasbank içinde gecelik faiz ile nemalanması AVANTAJI var
    hisse taşımak yerine VIOP daha mantıklı çünkü taşıma maliyeti yok.ancak hisse kısmında taşıyıcı enayi bulunmazsa ise "BURAYA DİKKAT"
    SHORT olayı artar.
    Ben olsam sana hiç uymam. Hele viop denilen yasal kumarhaneye hiç girmem. ki sen batmış olman gerekli sanal para ile oynadıgın için sorun yok. sen teminata ilave yap CAPSLOCK ERSOYCUGUM.

5. bu ortamda HİÇ VATANDAŞ düşündümü acaba VIOP30 var ama neden VIOP100 yok?

####
    yok aslında sanal para oynamak iyi de gerçekle oynayıp küçük getirileri Realize EDİNCE VIOP30 eşittir =günlükçü mekanı
    ####
    cidden VIOP günlükte kar bırakıyor ALIM ve satıma birlikte giriyorum genelde benim mantık çok kısa vade
    ####
    ancak teknik seviyeleri bitirdik artık 30 endeksi zaten şuan İMKB30 hisselerinin yukardaki son çivi çıkartma hareketi ile %10 potansiyeli daha kaldı maksimum oradan basarlar
    ####
    ancak kimsenin almak istemediği diğer tüm endeks hisselerinin düşüşe vereceği tepki daha zğır olacak
    ####
    Ekledğim Dünya Borsaları grafiklerine birdaha bakın nerelerdeyiz?ÇAKMA işlemi ne zaman başlayacak sizce? bunun tarihini aylık bilebiliriz kasım-aralık gibi..
    ####
    daha bu ortamda DOLAR kurunun düşüürmek isteyen ülkeye faydası yok diyenler var yükselmesinin
    Ancak Döviz kurlarındaki düşüş BOrsaya ÇOK ACI yansıyacak?
    ####
    dövizin artması ile ülke olarak örnek 2000TL civarına alınabilecek bir elektronik eşyayı belki 3000TL e alabilecez vatandaşın alım gücü düşecek ama şöyle düşünmek gerekli "BİZ BU ÜRÜNLERİ HAK ETTİK Mİ?" onları alabilmek için yeterinde ürettik mi?
    bugün ülkemizde 1000usd a satılan bir cep telefonunun maliyeti 30usd civarında
    yanlışsam düzeltin###
    biz ALMAMA hAKKIMIZI kullandıkça Birileri bu ürünleri ZATEN bize BEDAVAYA verecek ancak biz daha bunları anlayamadık
    ######
    GRAFİKLER tutacak mı bunları bende umutla bekliyorum benim mantığımı isteyen kullanır isteyen ise sadece Grafiklerdeki teknikten Faydalanır.

6. YORUMSUZ:
    EMKEL,RYSAS,RYGYO
    sinyal ürettiler

7. Bu meczubu takip edenler Nisan'da 90-95 binden beri short açıyorlar ve batıyorlar.

Şimdi 121 bini de telaffuz etmiş...

8. Grafikler ortada ecofinplus neden bu saatte vatandaşın satmamasını ve AKSİNE ALMASINI İSTİYORSUNUZ?

Benin yazdıklarımı tekrar okuyun bemce ne yazmışım?
    Benim dahi açık zararda pozisyonlarım var 1 sene sonra realize etsem dahi beklerim çünkü
    Oradaki teminatım en yüksek faiz ile değerleniyor?

Vatandaş enayii değil az daha sabır

Sayfa 20/119 İlkİlk ... 1018192021223070 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •