Anket Sonuçlarını Gör: 2018-2019 Xu100 Tahminleriniz?

Oylayan
159. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 50,000-60,000 ARASI

40 25.16%
  • 40,000-50,000 ARASI

12 7.55%
  • 60,000-70,000 ARASI

84 52.83%
  • 40,000 'den AZ

29 18.24%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 26/119 İlkİlk ... 1624252627283676 ... SonSon
Arama sonucu : 950 madde; 201 - 208 arası.

Konu: 2018-2019 ekonomık krizi bekleniyor#borsa neden düşmüyor? Büyük hisse analizleri

1. Yukarıdaki Gazete sayfasında iki kez tüketici yanıltılıyor 1.borsa yukarı yalan haberi 2.dolar 3,35 yalan haberi bu sayfada kaç ay önce grafikte göstermediniz mi dolar 3,35 dokunmadan yukarı gitmez denildi.tarih grafikten nokta atışı tuttu eylül ilk hafta sonrası . şimdi dolar ve euro uçuşa geçti boşuna değil bu hareketler boşuna değil hiç biri,varsa yoksa tüketiciyi yanıltsınlar.Vıop sat yapıp %5 yazdım kapattım bugün,nasıl yüksek getirisi varmış hiç aklıma gelmemişti kaç yıldır borsadayım.dediğiniz gibi Grafiklerde yüksek kaldıkça bende Gapli açılış öngörüyorum.vıop sat olayını gapli açılıştan önce denk getirsek bir günde %5 düşüşte neredeyse %50 kazandırabilir viop bize yanlış mıyım?

2.  Alıntı Originally Posted by Gentleman Yazıyı Oku
    Su icin nereye donecegiz ?
    plazaların çatısında helikopter pistine leğenleri dizip ne kadar yağarsa yada boklu derelerden kirletilmiş derelerden direk kristal bardakla içeceğiz.
    *
    temiz kalmış dereler çok uzakta.

3.  Alıntı Originally Posted by CayCi Yazıyı Oku
    plazaların çatısında helikopter pistine leğenleri dizip ne kadar yağarsa yada boklu derelerden kirletilmiş derelerden direk kristal bardakla içeceğiz.
    *
    temiz kalmış dereler çok uzakta.

Dogruya, dogru...

4.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    şuan için herşeyin olabilitesi var!!
    ben hiç bir zaman şurası şu seviye yazmışmıyım bir okuyun? hep alt seviye üst seviye görülürse bu şekilde uzun vadeyi etkilier yazmışım.
    internette forumlarda piyası üdşürmek için 2016 yılı için ...... ... ... ... yapılabilir deniliyordu mal sattrmak için kullanacak denilmiyor muydu? 2015 yılındaki yazılarda kaçımız bu yazılanlarda inandık?
    KAÇIMIZ Amerikanın afyon pazarını ele geçirmek için eski dostu afganistanı yerle bir edeceğine 1990lardaki Ram bo filmlerini izlerken inanırdık?
    veya KAÇ tanemiz 2001 yılında DOLARın bir anda 60kuruştan gecede 1,3 TL olacağına inanırdık?
    veya kaç tanemiz 2008 yılında 20500 endekse sadece 6-7 ayda ineceğimize inanırdık?
    ben 2008 i yazmadım ama söyledim.21000 endeks al dedim .kanma medyaya dedim çevreme.
    şuan çok kritik bir nokta grafikler ne veriyor ? kısa da 6*7 ayda çok sert düşüş veriyor.
    ben bu resme de inanmıyorum ve anlıyorum ki bu HABERLER sadece VATANDAŞA hisse pazarlamak için
    :

birde borsa dergileri var ki 18-19 yaşlarındaki yeni yetmeleri ancak kandırırlar o dergilerle.

BORSA GEÇMİŞE bakıp YATIRIM yapmak değildir PD/DD oranına BAKIP yatırım yaparsınız size o PD/DD yi bir tarafınızdan kan alırcasına yedirrler
    diğer tarafta PD/DD 8 misli pahalı hisse vardır Dİplerdedir bir bakarsınız 3 yıl -5 yıl sonra %5000 getirmiş sizin gördüğünüz o pahalı PD/DD oranları artık ucuz olmuş SİZ alırsınz bir bakarsınız yine bir tarafınızdan Kan alırcasına O ucuz PD/dd oranı yine pahalı olmuş yine bir 5 YIL kaybetmişsiniz.

############

ben kesinlikle SERT bir krizbekliyorum kim ne derse desin kim ne kadar KARALAMAK için UĞRAŞSIN veya kimler hiçbir VERİye dayanmayan tahminler yaparsa yapsın benim görüşüm NET.
    ancak siz yinede GRAFİKLERİ inceleyip öyle karar verin ister size PAZARLAYANLARI 70bin den ALIP size 110 000 den satmak isteyenleri dinleyin isterseniz size gerçekleri gösterip KADEMELİ işlem yapmayı ve ALGORİTMa yanıltmayı gösterenleri dinleyin.veya adamlar ıhazır yükseltmişken ellerine Vermeyi göstrenleri dinleyin veya adamlar HAZIR yükseltmişken size GELİN eLİNİZE alın diyenleri dinleyin karar sizin.
    koskoca gazete yukarda resmen PAZARLAMIŞ MI pAZARLAmaMIŞ mı onun KARARINI siz verin iki üç gün sonra veya BİR KAÇ ay sonra ÇIKAR aynı gazete
    tekzip yani özür dileriz yanlışlık olmuş derse ŞAŞIRMAM.
    ben NET beklentimi bile söylemiyorum adamlar vatandaşa pazarlama yapıyor ben diyorum ki evet 76000-65000 bandı dip oluşturabilir ancak diyorum ki döviz kurları ve Faizlerde önemli diyorum bir yandan %15 faiz ile vATANDAŞ mı taşısın eline alıp malı yoksa her kim aldıysa onun eline bırakalım onlar mı taşısın neden birileri VATANDAŞIN SHORT açmayı öğrenmesinden BU KADAR RAHATSIZ? veya NEDEN birileri vatandaşın elindekini taşıyanların eline vermesinden rahatsIZ?
    bu SORULARI DÜŞÜNMENİZİ GELİŞTİRMEK İÇN DÜŞÜNÜN ÖNCE SONRA GELİN 162.mesaj ve devamındaki grafikleri telefonunuza indirin gelecekte
    İHTİYACINIZ olacak
    #########
    BEN somut veriler görmeden yukarı gidiş ön görmüyorum ancak birilerinin AĞIZLARI sulanır
    SOMUT veriler nedir?
    #1 dövizde gerçek değerlere yaklaşma kısacası STerlin-euro-CHF-ve DOLARDA yukarı %15 tımanma
    #2 Banka faizlerinde %14,5 -%15 lerden %9 ve altına iniş.
    #3 bankaların gerçek bilançolarını kalem kalem paylaşmaları karlarından şİŞİRME olup olmadığının ANLAŞILMASI
    #4 teknik grafiklerde teknik ana desteklere kadar geri çekilme 84000 bandına dokunma.
    tüm bunlar olmaazsa ve bir ani ralli olursa düm dünya borsaları bu kadar şişkin olduğu zamanda mutlaka bir OYUN vardır sistemin arkasında.
    ########
    Bana burada yazan her kişiye yazıllara güvenmeyin ancak somut ve soyut AKIL verici tüm yazıları okuyun zaten içinzdeki ses sizi doğruya sürükler.
    ######
    daha ne anlatayım 16 farklı grafik ile Xu100 analizi yaptım mı? mesaj 162 sonrasında
    10 farklı DÖVİZ çiftleri ile hangi para biriminin geleceğinin parlak olduğunu gösterdim mi?
    daha ne yapayım? hiç bir somut veriye dayanmayan FAKE haber mi yapayım gazeteye ilan verip.?
    ######
    şuan KIVRANIYORLAR saldırıyorlar vatandaş almayıp aksine birde SHORT açarsa diye korkuyorlar tüm güçleri ile saldırsalar nereye kadar ÇIKARTABİLİRLER o civarlarda zaten bilinçli vatandaş ekstra kenardakileri ile yine SHORT açacaklar köşeye SIKIŞTILAR iyice
    ######
    %15 banka faizi ve VIOP %15 faizi ile afedersiniz hisse taşımak için alnımızda kırmızı harflerle bir mecazi kelime yazması gerekir.
    ######
    vatandaş GARİBİM ne yapsın Eline dergi-gazete alsa Ya KONUT pazarlıyorlar ya OTOMOBİL veya TEKSTİL veya elektronik yada HİSSE_? ben hiç bugüne kadar vatandaşa "SHŞŞTT evinde otur para harcama doğal beslen bisiklet kullan diyen " televizyon dergi gazete görmedim. siz GÖrdünüz mü? kişiler gördüm sadece o kişilerin İTİBARLARINI ZEDELEMEK İÇİNDE haklarında Haberler yapıldı örnek ünlü prof.c.K. gibi şimdi ablanın yıllar önce söyledikleri YABANCI prof.lar söyleyince inanılır oluyor.
    neden Allahın ecnebisi girsin diye TARİH kitaplarına
    ######
    Parasal sistem sizi içine çekmezse sistemin kölesi olmazsanız ne borsalar ARTAR ne konut sektörü artar ne tekstil sektörü artar
    ######
    düşünün harcamıyorsunuz kime SATACAKLAR?
    güney kore örneği verdim yukarıda? oradan konut alıyorsun 100bin dolar aylık kirası 1500dolar.
    bzden konut alıyorsun 130bin dolar aylık kirası 400dolar semtine göre .
    daha ne anlatayım yunanistan diye yazmış biriside onu da araştırdım neden yunanistanda konut yatırımı mantıklı diye buldum cevabı
    ######
    bu hafta 2 kez GAP li açsak keşke burayı okuyan vatandaş sayısı bakın nasıl Artıyor
    2015 yılında KAREL çok gidecek deniliyordu örnek olarak anlatıyorum takipçi sayısına bakıyordum 2-3 belki belki 5 ti
    o zamanlar KAREL toplanıyordu mesela fiyat 1,3 TL 1,6 arasıydı benim de ondan iyi kazandığım kesin. erken çıktık orası ayrı takipçi ÇOKSA Ben kaçarım arkadaş beklemem.
    şimdi FİYAT 6 TL proje geliştirecek deniliyor TAKİPÇİ sayısı 19-30-belki değişiyor.
    işte vatandaş zihniyeti BUDUR.
    ######
    profesörün birisi yıllar önce çok güzel bir yazı yazmıştı:Cep telefonlarını kimse almazsa Devletler alıp vatandaşa kullanması için VERECEK üstüne bir de kullanması için PARA ödeyecek diye . bir okuyun bir ara bulursanız.
    ######
    herşey çipli artık birileri insanlıktan çok fena korkuyor nedense artık
    ######
    23 eylül şifresi çıktı birde yeni fenomen bakalım neler olacak o tarihten sonra bende MERAK içindeyim. o konuda bir bilgim yok
    ######
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...691#post902691

162.mesaj ve devamındaki GRAFİKLER linkte ekli.

GOLD ALTIN GRAFİKLERİ:

####

####

Günün en büyük haberi nedir ? ALTIN karşılığı bankaya yatır sonra gel altınını al demekteler

bu ÇOK BÜYÜK BİR TEHLİKE .

NEDENLERİ:
    #1 : sizin verdiğiniz ALTIN 100gr. karşılığı yıllık en çok 0,5gr altın alırsınız tahminim fakat borç verdiğiniz ALTIN piyasaya SATILACAĞI ve yönetenlerin direktifleri ALTINDA aLTIN fiyatlarını olası bir KRİZE karşı baskılamak İÇİN KULLANILACAK_?
    bunu ben değil o üstü karalanan prof.lar ve uzmanlar söylüyor.benim tonlarca altınım dahi olsa borç vermem.

#2: Dövizde bir RALLİ olacak bu kesin olmak zorunda TL nin gerçek değerini görmesi gerekli,Dolardaki artış ALTINa otomatik yansıyacak bu yansıma neden vatandaşın cebine girsin birileri TON larca ALTIN toplar piyasaya satar .ve altın fiyatlarındaki DOLAR bazlı artış dengelenir.BORÇ verdiğiniz aLTIN size karşı SİLAH OLARAK KULLANILACAK

#3: Ekonomiye altın kazandırmak demek YEDEK AKÇELERİ / STOKLARI satmak demek,ve bu altınları birilerinin EMRİNE vermek demek.
    #4: ALTIN sadece FİZİKİ ALINIR kayıtsız olarak banka kasasında tutulur en güvenlisi budur.VE ALTIN ONS fiyatlarının tırmanmasına SEBEP olur fakat altın alıp borç vermek aksine KENDİ topuğunuza SIKMAK demek.

#5 : vatandaşın kulağının arkasında ne olduğundan kime ne ? neden GÖrmek istiyorlar?

##########

vatandaşa yalvarmak değil mi bu gel bize borç ver çünkü biz DÜŞÜK FAİZ İLE borç bulamıyoruz demek değil mi?
    DOLARLA borç alsa yüksek faiz ödeyecekler yanlış mıyım? ALTINla yabancı ülkelerden BORÇ ALSINLAR bakalım O ülkeler ALTIN ons fiyatını nasıl 2600 DOLAR/ons yapıyor ve seni batırıyor?
    vatandaşın alnının ORTASINDA kırmızı HARFLERLE mağlum kelime yazıyor mu araştırılmalı?

5. bu şu demek para yok para getirin evde sakladıklarınızı. köprü yaptık borçla ödenecek getirin.
    *
    tüm dünyada geçerliliği olan altın fiziki altın her yerde geçer. altını alıp kağıt veriyorsun karşığında. kağıt parçası kazayla yansa gitti.
    a iktidarı rahmetli olur b iktidarı bu altınları alıp götürmüşler kusura bakmayın diyebilir.
    *
    bir sonraki aşaması vaazlarda evde altın saklayan artık dini birşey uydurulur heralde.
    *
    seferberlik bir sonraki aşaması.
    *
    limitsiz umarsız harcama yaparsan olanı varolanı bitirip üstüne olmayanı harcarsan savaş bulup biz yapmadık savaş çıktı dersin.
    *
    fındık yürüyüşünü dikkatli takip edelim.

6. Kazandigindan fazla para harcarsan tötün acikta kalir bu birey icin aile icin ülke icin aynisi.

7. Ben kendimi bildim bileli cari acigimiz var hadi son senelerde gayri menkul satarak toprak liman fabrika sattik sattik siz daha iyi bilirsiniz amma yakinda millete oksijen vergisini dayarlarsa hic sasirmam bu herhangi bir hükümet icin söylemiyorum elin oglu gün gelecek parasini isteyecek avrupada bukadar yol yapiliyor ben avusturyadan baska yerde tunellere otobanlara para ödendigini görmedim valla tabi alan memmnun veren memnun bana ne oluyor.

8. #####
    diğer grafikler :
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...691#post902691

#####

dünyanın düzeni bu anlatılanlar maalesef ki olacak çünkü yeni nesil bunlara alıştırılıyor
    örnek:eskiden büyükbüyükbabası birisinin gelip bir yerde yerleşirdi orası onun olurdu.
    şuan yabancı kanallarda belgesellerde emlak zenginlerinin nasıl zengin oldukları konusunda belgeseller var
    amerikanın los angeles a ilk gelenler toplamış hep oraları şimdi başkaları oraya hücum ediyor diye çok kazık fiyatlarda arazi satılıyor aslında
    bu kadar büyümesi imkansız .
    #######
    aynı olay bizim buralarda da mevcut birileri zamanın da 5 kuruş vermeden arazi almış veya gecekondusunun tapusunu almış şimdi dünya fiyatlarla satıyor.aslında bizde bir araziye gecekondu yapsak bir süre sonra bizede verirler mi?
    konut vatandaşa devletler vermek zorunda kimseye git şu bankadan şu faizle kredi alıp şu firmadan konutu fahiş fiyatla al diyemez kimse.
    #######
    son attığım gazete resmi gibi ben hiç pazarlama yapmayan vatandaşa akıl veren gazete görmedim.

Sayfa 26/119 İlkİlk ... 1624252627283676 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •