Anket Sonuçlarını Gör: 2018-2019 Xu100 Tahminleriniz?

Oylayan
159. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 50,000-60,000 ARASI

40 25.16%
  • 40,000-50,000 ARASI

12 7.55%
  • 60,000-70,000 ARASI

84 52.83%
  • 40,000 'den AZ

29 18.24%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 7/119 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon
Arama sonucu : 950 madde; 49 - 56 arası.

Konu: 2018-2019 ekonomık krizi bekleniyor#borsa neden düşmüyor? Büyük hisse analizleri

1. Yılların verdiği deneyimlerim var ancak son 2 yılda dünyadan soğudum yaşam birşey ifade etmiyor çevremde ise çok garip şekilde benim gibi düşünüyor
    çevremde belli başlıları ise daha bu dünyanın yalan olmadığı konusunda bir düşünceye sahip olamamış gençler çok saflar bir anlatıyorum ki onlara hemen kanıyorlar sonra istediğim daireyi satıyorum bin bir yalan söylemekten çekinmiyorum.bedava verseler içinde oturmayacağım büyük konut projelerinden satıyorum onlara ama içimde bir ses diyor ki bırak bu işleri tövbe et namaza başla nasılsa anladım artık dünyanın yalanlarını.
    birazda keramet bu forumdaki yorumlarda o yüzden ismim keramet .
    yorumlar için Allah (c.c.)razı olsun.gerçekleri söylüyorsunuz.yalanların bittiği yerde kıyamet kopacak gerçek hayatta bu iş böyle değil mi?
    Kur'an'da anlatılmıyor mu? en son zamanlarda insanlara söylenecek yalan kalmadığında insanlar uyanmaya başladığın da kopmayacakmı kıyamet?
    bu borsa işide böyle yalanlar ne zaman biter o zaman krizler olur veya zaman geçtikçe insanlar uyanmaya başlar krizler olur.

Alıntı Originally Posted by AUDİ+ Yazıyı Oku
    İlk önce 2018 krizi şimdide 2018-2019 sen yakında 2018-2019-2020,yide açacaksın ama avcunu yalarsın boşuna kriz bekleme.......
    katılıyorum

yedi yılda bir kriz hesabına göre (1994,2001,2008) 2015 yılı kriz yılıydı. Demek ki biz krizi 2015 de yaşamışız. Yaşadık da sayılır
    borsa yatırımcılar içindir.

3. HO ho bakacaz şuan neden yükseliyorsak düşüş başladığında aynı sebepten düşeceğz.###

###yükselişteki sebep vatandaşın elindeki ni vermesi veya kademeli azaltması unutmayın büyük balıklar sırtına aldığı yükleri büyük dalgalarda ATARLAR###

bu büyük dalgalar ı yanlış anlamayın ### anlatmak istediğim birilerinin speküle ederek büyük balıkların sırtındaki bu yükü atmalarına yardımcı olacaktır her zaman böyle olmuştur###

hadi yükseldik diyelim adama sormazlar mı %14 faiz ortamında nereye yükseliyorsun diye^^??###

vatandaş düşünmez mi bu ortamda kazanamayacağını###

yükseldik hadi ASIL büyük çöküş noktası 102500 bunu kıracak mı? hadi kırdı diyelim nasıl kırar ? bir gün bakmışız 106000 endeks olmuş iki gün sonra teknikçiler çullanır borsaya ve basarlar###

KRİZLER 7 YILDA bir olmaz 8 yılda bir olur## bu hesaba göre 2016 diyelim ancak TEKNİK analizde GRAFİK uzadıkça DİP seviyeler ve TAVAN seviyelerin oluşumlarındaki sürelerde artar
    teknik analiz kitaplarını yazan o dünyayı yönetenlerin adamları değil mi? ###
    demek ki yanıltmaz teknik sadece okumayı bilmek gerekli

4. bu kadar alımlara bu kadar yükseliş bence Yedirerek alıyorlar
    " Yabancı yatırımcılar Mayıs ayında 150 mn dolarlık net alış gerçekleştirdi. Böylece, 2017 yılında kümülatif olarak 1.366 mn dolarlık net alım gerçekleştirildi.

Sabancı Holding 98mn dolar ile yabancı yatırımcıların en çok alım yaptıkları hisse senedi olurken, Sabancı Holding'i, Türk Havala Yolları (73 mn dolar) ve Türk Halk Bankası (31mn dolar) takip etti.

Yabancı Yatırımcıların en çok satış yaptıkları hisse ise 84 mn dolar ile Turkcell olurken, bu hisseyi Koç Holding (74mn dolar) ve Aselsan (59mn dolar) izledi."

yediriyorlar garibim vatandaş ise beklenti ile ömrünü çürütüyor

Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    bu kadar alımlara bu kadar yükseliş bence Yedirerek alıyorlar
    " Yabancı yatırımcılar Mayıs ayında 150 mn dolarlık net alış gerçekleştirdi. Böylece, 2017 yılında kümülatif olarak 1.366 mn dolarlık net alım gerçekleştirildi.

Sabancı Holding 98mn dolar ile yabancı yatırımcıların en çok alım yaptıkları hisse senedi olurken, Sabancı Holding'i, Türk Havala Yolları (73 mn dolar) ve Türk Halk Bankası (31mn dolar) takip etti.

Yabancı Yatırımcıların en çok satış yaptıkları hisse ise 84 mn dolar ile Turkcell olurken, bu hisseyi Koç Holding (74mn dolar) ve Aselsan (59mn dolar) izledi."

yediriyorlar garibim vatandaş ise beklenti ile ömrünü çürütüyor
    Peki sizin beklenti içinde olmadığınız ve taşıdığınız bir hisse/hisseler var mı?
    Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...

6. bende yukarı kriz bekliyom nası olcek peki bu iş bu ekonomi işleri alayı zaten dümen değilmi şincik dümen kuzey doğuya doru gidiyo gitmek lazım ne zaman güneye döner ozaman bakcez hayırlı işler
    bilmeden yazma düşünmeden konuşma.......

7.  Alıntı Originally Posted by AUDİ+ Yazıyı Oku
    İlk önce 2018 krizi şimdide 2018-2019 sen yakında 2018-2019-2020,yide açacaksın ama avcunu yalarsın boşuna kriz bekleme.......
     Alıntı Originally Posted by mikroyatırım Yazıyı Oku
    katılıyorum

yedi yılda bir kriz hesabına göre (1994,2001,2008) 2015 yılı kriz yılıydı. Demek ki biz krizi 2015 de yaşamışız. Yaşadık da sayılır
    Bu forumda 1-2 sene once 2018 krizinden ilk once bahsedenlerden biriyim..

Fakat bu gelen kriz Turkiyenin krizi degil AB, ABD ve Cinin krizi olacak....Bizde elbette bu krizden az cok etkilenecegiz ama ilk once krizin merkezini dogru tespit etmek gerekir.....

Biz zaten bir yildan fazla suredir kendi siyasi ve ekonomik kirizimizi yasiyoruz....,Basimiza gokten bir tas dusmedigi kaldi...Bundan daha fazlasini beklemek hayal sinirlarmizii zorluyor dogrusu.....

Aslinda Gecirdigimiz 2016-2017 siyasi ve ekonomik kriz bizi 2018-2019 global krize hazirlikli goturecegi icin bu erken kriz Turkiye icin bir nevi sans ve avantajda sayilir. Cunku global krize hazirliksiz degil alinmis kriz onlem ve tedbirleri ile girmis olacagiz...

8. u durumda, altın en mantıklı liman diye düşünüyorum.

fikirlerinizi almak isterim

Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Bu forumda 1-2 sene once 2018 krizinden ilk once bahsedenlerden biriyim..

Fakat bu gelen kriz Turkiyenin krizi degil AB, ABD ve Cinin krizi olacak....Bizde elbette bu krizden az cok etkilenecegiz ama ilk once krizin merkezini dogru tespit etmek gerekir.....

Biz zaten bir yildan fazla suredir kendi siyasi ve ekonomik kirizimizi yasiyoruz....,Basimiza gokten bir tas dusmedigi kaldi...Bundan daha fazlasini beklemek hayal sinirlarmizii zorluyor dogrusu.....

Aslinda Gecirdigimiz 2016-2017 siyasi ve ekonomik kriz bizi 2018-2019 global krize hazirlikli goturecegi icin bu erken kriz Turkiye icin bir nevi sans ve avantajda sayilir. Cunku global krize hazirliksiz degil alinmis kriz onlem ve tedbirleri ile girmis olacagiz...

Sayfa 7/119 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •