Sayfa 802/1001 İlkİlk ... 302702752792800801802803804812852902 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,409 - 6,416 arası.

Konu: Viop - XXIX

1. USDTRY TUFE bazlı yüzdesel

Ocak enflasyonu ile grafiğe tekrar bakmak lazım.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by bummer Yazıyı Oku
    Ben endeks 800 lerdeyken 160 bin olacak dediğimde, Ankaraya atom bombası dahi düşse borsa düşmez yükselecek dediğimde çok fazla linç edilmiştim bazı boş beleşler tarafından. Endeksin geldiği yer ortada. hatta 1 yıl içerisinde düşen topu topu 10-15 kağıt ya var ya yok.

Geldiğimiz bu fiyat ise artık pahalıdır. O zaman borsa 50 bin olacak diyenler şimdi dolar bazında ucuz, hala çok gidecek yer var demeye başladılar.

Borsaya dolar bazında bakıp zirve 5 cent diyor isen o zaman borsadaki toplam kar rakamlarına da dolar bazlı bakacaksın cahil
    kardeş.

Borsaya dolar bazlı nasıl bakılır anlatayım;
    Borsa 5 cent iken Borsadaki Tüm şirketlerin Toplam Karı 5 Milyar $ farz edelim.
    Borsa daki şirketlerin karının toplamı şuan 2 milyar dolar ediyorsa; Senin o 5 centlik zirven şuan 2 centtir. Yabancının hala satmasının sebebide budur. Yani şirketlerin TL bazında karlarını artırmaları sizi kandırmasın.

Yani endekse dolar bazlı bakıyorsan tüm birimleri dolara çevirip karlar dolar bazında nerelere düşmüş ona bakacaksın. pd/dd ye f/k ye dolar olarak bakacaksın. Bak bakalım dolar bazında endeks dipte mi zirvedemi?

Benim için artık 1,5 yıllık pörtföyü boşaltma zamanıdır.. Peyder pey satıp çıkma zamanıdır.

Çünkü artık 3 maçı bir araya getiremeyen. matematik bilmeyen herkes borsaya doldu.
    Reis seçim ittifakı kelimesini kullandı. Artık bura o 5 centlik zirvenin aslında aynısıdır.

Arif olan anladı. Saygılarla....
    2,25 - 2,50 öngörümdü. 5 dolar olacak çok ucuz diyen youtuberlar var. Batırtacaklar milleti.
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    İsabetli mi. Yapmayın yahu. Endeksin 121.000 e ilk gittiği yıl, 99.999 ü geçemez diye yazdı, geçer diye cevap verdim. Sonra 111.111 i geçemez diye yazdı, geçer diye cevap verdim. Kızdı, beni takip etmeyi bırak diye mesaj yazdı. Eyvallah deyip, takibi bıraktım, bir de engelledim okumaya değmez diye. Bu forumda şu anda bile daha isabetli tahmini ve analizi olan çok fazla insan var. Oyunagelenadam, rosense, fuzzy_logic, (üslubu bana çok ters gelse de) bulut bu arkadaşlardan sadece birkaçı.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bu acıdan haklısın.

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Elimde Viop sermayesinin 20 katı kadar ekstra nakit (döviz, altın, fon) olmazsa ben rahat etmem. Çünkü ekran izlemiyorum. Akşamdan akşama göstergelere bakıp yeni fasulyeden emirleri giriyorum. Son zamanlarda sadece 1 tam gün boş zamanım vardı, o da 40-50 puanlık düşüş bekliyorum diye yazdığım gün. Düşürdüler sağ olsunlar. Bir arkadaş ta 1800 vadeli endeksini büyük hedef gibi göstermiş. 1 Ocaktan sonra zaten 1800 üzerinde vadeli satışı yapıyorum. 1830 a kadar verdik. 2000 e kadar gelebilirler mi diye merak ediyorum.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    sn jas 1800-1830 rakamlarını anlamadım neyin rakamı bunlar

Alıntı Originally Posted by ssregitoss Yazıyı Oku
    Biz haklı cıkmak için değil para kazanmak için yapıyoruz bu işi . Bu hafta viop 30 AKD sine baktım. şaşırmıştım. ama şimdi buldum bu kişileri. Bu kadar short acan ky ler buradaymış. Zaten cümle alem senin dediğini söylediği için piyasa yükseliyor. Ahmet Mergen hoca sizleri cok uyardı programlarında.
    viop akd falan filan boş iş bunlar teb alır garanti üzerinden satar,diger kısmına gelince hep ky oldugu sanılır,diger kısmı 30-40 civarı aracı kurumun rakamıdır ky denizde kum degildir,şahsen benim ky olarak akd akyatırımdır,ben şimdi digermi oluyorum

ons bende aylık grafikte bitti.
    aşağılarda bir yerlerde yeni destek bulacak bundan sonra.
    dxy de dip yaptı.
    120 ye kadar çıkabilir.uzun vade

bakın ber bir şey daha söyleyim. gerçi bir borsacıya böyle şeyler söylemek pek doğru olmazda, ömrünün büyük bir bölümünü bu işe vermiş biri olarak, ben burda sık sık yazanlar ve borsa polemiğine girenler arasında tecrübeli bir kişi dahi olduğunu sanmıyorum. izleyenler arasındadamı? o.ooo.. olurmu öyle şey. kimler vardır kimler.
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

Alıntı Originally Posted by karar_anı Yazıyı Oku
    bakın ber bir şey daha söyleyim. gerçi bir borsacıya böyle şeyler söylemek pek doğru olmazda, ömrünün büyük bir bölümünü bu işe vermiş biri olarak, ben burda sık sık yazanlar ve borsa polemiğine girenler arasında tecrübeli bir kişi dahi olduğunu sanmıyorum. izleyenler arasındadamı? o.ooo.. olurmu öyle şey. kimler vardır kimler.
    öyle deme.
    hedefonline da para kaptırdık biz.
    ilk forex hesabimı orada açmıştım.

Sayfa 802/1001 İlkİlk ... 302702752792800801802803804812852902 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •