Sayfa 803/1001 İlkİlk ... 303703753793801802803804805813853903 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,417 - 6,424 arası.

Konu: Viop - XXIX

1.  Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    doğrudur.
    % 100 gr altınlarımı
    %100 dolara döndüm.
    o grafige gore Bar kapanisi ile sinyal almis oluyorsun yani 21 Dec da 1849$ dan altin satiyorsun Zarar ettiriyor
    1958 den yeniden actigin pozisyon an itibari ile Karli
    Saglikli degil
    + bu grafikde actigin pozisyonlarda Stop Loss ve Take Profit noktalarin nelerdi mesela
    1849 da actigin short pozisyonu Stop oldugun nokta 1958 den suan actigin pozisyonda hedefledigin TP ne
    ....

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    o grafige gore Bar kapanisi ile sinyal almis oluyorsun yani 21 Dec da 1849$ dan altin satiyorsun Zarar ettiriyor
    1958 den yeniden actigin pozisyon an itibari ile Karli
    Saglikli degil
    + bu grafikde actigin pozisyonlarda Stop Loss ve Take Profit noktalarin nelerdi mesela
    1849 da actigin short pozisyonu Stop oldugun nokta 1958 den suan actigin pozisyonda hedefledigin TP ne
    1958 den sattım en son dolara döndüm dedim.
    ondan önce gr altındaydım

3.  Alıntı Originally Posted by bummer Yazıyı Oku
    Ben endeks 800 lerdeyken 160 bin olacak dediğimde, Ankaraya atom bombası dahi düşse borsa düşmez yükselecek dediğimde çok fazla linç edilmiştim bazı boş beleşler tarafından. Endeksin geldiği yer ortada. hatta 1 yıl içerisinde düşen topu topu 10-15 kağıt ya var ya yok.

Geldiğimiz bu fiyat ise artık pahalıdır. O zaman borsa 50 bin olacak diyenler şimdi dolar bazında ucuz, hala çok gidecek yer var demeye başladılar.

Borsaya dolar bazında bakıp zirve 5 cent diyor isen o zaman borsadaki toplam kar rakamlarına da dolar bazlı bakacaksın cahil
    kardeş.

Borsaya dolar bazlı nasıl bakılır anlatayım;
    Borsa 5 cent iken Borsadaki Tüm şirketlerin Toplam Karı 5 Milyar $ farz edelim.
    Borsa daki şirketlerin karının toplamı şuan 2 milyar dolar ediyorsa; Senin o 5 centlik zirven şuan 2 centtir. Yabancının hala satmasının sebebide budur. Yani şirketlerin TL bazında karlarını artırmaları sizi kandırmasın.

Yani endekse dolar bazlı bakıyorsan tüm birimleri dolara çevirip karlar dolar bazında nerelere düşmüş ona bakacaksın. pd/dd ye f/k ye dolar olarak bakacaksın. Bak bakalım dolar bazında endeks dipte mi zirvedemi?

Benim için artık 1,5 yıllık pörtföyü boşaltma zamanıdır.. Peyder pey satıp çıkma zamanıdır.

Çünkü artık 3 maçı bir araya getiremeyen. matematik bilmeyen herkes borsaya doldu.
    Reis seçim ittifakı kelimesini kullandı. Artık bura o 5 centlik zirvenin aslında aynısıdır.

Arif olan anladı. Saygılarla....
    Güzel bir yaklasım merak edip mscitur forward f/klara baktım
    2013 de 11-12 civarı
    En pahalı olduğu dönem 99 18leri görmüş
    Şuan 6.9

En yakın msci ülke endeksleri
    Pakistan 6.6
    Mısır 7.1
    Rusya 8.2

Ytd

Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    öyle deme.
    hedefonline da para kaptırdık biz.
    ilk forex hesabimı orada açmıştım.
    eski olunabilir ama hala polemiğe giriyorsa o, sistemini kabul ettirmek veya, aceba yanlış yoldamıyım yoksa doğru yoldamıyım diye destek almak içindir. benim kafam buna basıyor.
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

Alıntı Originally Posted by karar_anı Yazıyı Oku
    eski olunabilir ama hala polemiğe giriyorsa o, sistemini kabul ettirmek veya, aceba yanlış yoldamıyım yoksa doğru yoldamıyım diye destek almak içindir. benim kafam buna basıyor.
    ben zaten ideal sistemim var demiyorum.
    %50 diyorum.çalışıyorum diyorum.

ons

aylıkta bitti benim sistemde.1958 de

Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    ben zaten ideal sistemim var demiyorum.
    %50 diyorum.çalışıyorum diyorum.
    ben sana bir şey daha soracağım. bende burada 10 yıla yakın bir zamandır yazıyorum ama çizemiyorum sen benim bir kişi ile dahi yok öyle olmaz böyle olur, yok böyle olmaz şöyle olur, dfiye plemiğe girdiğimi okudunmu? neden aceba?
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

Alıntı Originally Posted by karar_anı Yazıyı Oku
    ben sana bir şey daha soracağım. bende burada 10 yıla yakın bir zamandır yazıyorum ama çizemiyorum sen benim bir kişi ile dahi yok öyle olmaz böyle olur, yok böyle olmaz şöyle olur, dfiye plemiğe girdiğimi okudunmu? neden aceba?
    sen sistem çalışıp,kodlama yapıp
    sonuçlarını takip edip
    sonra revize yapıyormusun.
    yada olmadı başka formül bulayım diyormusun.?

Sayfa 803/1001 İlkİlk ... 303703753793801802803804805813853903 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •