Sayfa 804/1001 İlkİlk ... 304704754794802803804805806814854904 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,425 - 6,432 arası.

Konu: Viop - XXIX

1.  Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    1958 den sattım en son dolara döndüm dedim.
    ondan önce gr altındaydım
    KOC simdi senin grafigine bakip 1958 den Altin satan bir insan
    o grafige gore 21 Dec tarihinde 1849$ da satmasi lazim .

simdi diyorsan ki 1849 da olusan sinyale uymadim o zaman sunu soruyorum olusan sinyalleri neye gore eliyorsun ?
    +bir onceki mesajinda Dxy den bahsettin simdi bu grafigin uzerindeki sinyali + DXy baz aliyorsan Dxy de 92 alti beklemiyordu bir cok insan dip calismasini 92 lerde yapacagini dusunuyorduk +10 yillik cizgiye denk geliyordu ve zamansal olarak senin 1849 sinyaline denk geliyor yani sinyal + dxy diyorsan 1849 Sattirmis zaten . yani olusan 2 sinyale gore sen 1849 dan sattin 1958 de elinde satacak gram altinin olmamasi lazim
    ....

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    KOC simdi senin grafigine bakip 1958 den Altin satan bir insan
    o grafige gore 21 Dec tarihinde 1849$ da satmasi lazim .

simdi diyorsan ki 1849 da olusan sinyale uymadim o zaman sunu soruyorum olusan sinyalleri neye gore eliyorsun ?
    +bir onceki mesajinda Dxy den bahsettin simdi bu grafigin uzerindeki sinyali + DXy baz aliyorsan Dxy de 92 alti beklemiyordu bir cok insan dip calismasini 92 lerde yapacagini dusunuyorduk +10 yillik cizgiye denk geliyordu ve zamansal olarak senin 1849 sinyaline denk geliyor yani sinyal + dxy diyorsan 1849 Sattirmis zaten . yani olusan 2 sinyale gore sen 1849 dan sattin 1958 de elinde satacak gram altinin olmamasi lazim
    sen benim gönderdiğim grafiğe nasıl bakıyorsun.anlamadım.
    6 ocak yazıyor orada.saat 10 h4 barı tepesi.
    dikey çizgi çizdim.

Bu gram altın alt kanala geçmiş bugün itibariyle..süzüle süzüle 360 lara gider diyecem dilim varmıyor..
    Ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında; yekpare geniş bir anın,parçalanmaz akışında bir garip rüya rengiyle uyumuş gibi her şekil,rüzgarda uçan tüy bile benim kadar hafif değil.

Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    sen sistem çalışıp,kodlama yapıp
    sonuçlarını takip edip
    sonra revize yapıyormusun.
    yada olmadı başka formül bulayım diyormusun.?
    sordun diye söylüyorum yanlış anlaşılmasın. hayır benim sistem arayış dönemlerim bir yerlerde kaldı... inanamadın değilmi değilmi? garan örnekleyerek onca verdiğim destek ve dirençleri görüpte hala inanamıyorum diyorsan.. ne diyim...
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

5. Aylik grafige bakiyorsun . Kirmizi ile isaretlemissin yani senin icin bittigini gosteren bar daha kapanmamis!!! kapanmasina 20 gun var bu nasil bir sistem . gelecegi gorebiliyorsak o zaman grafige ne gerek var .

Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    ons

aylıkta bitti benim sistemde.1958 de

....

Alıntı Originally Posted by karar_anı Yazıyı Oku
    sordun diye söylüyorum yanlış anlaşılmasın. hayır benim sistem arayış dönemlerim bir yerlerde kaldı... inanamadın değilmi değilmi? garan örnekleyerek onca verdiğim destek ve dirençleri görüpte hala inanamıyorum diyorsan.. ne diyim...
    söyle madem garanı nereden satalım şimdi.?

Alıntı Originally Posted by LeoTR Yazıyı Oku
    Hafta kapandı sakin kafayla geniş pencereden bir kaç kelam edeyim.

Vakti zamanında viop'da batmış biri olarak;

Viop'da kademeli işlem stratejisi eninde sonunda batırır bence. Testere piyasasında iş görür ama kazandığını trende döndüğünde fazlasıyla verir. 1000 jetonunuz var ve trende karşı 1 er 1 er sallıyorsanız ve dönüşü görünce 100 er 100 er trend yönünde basabiliyorsanız kazanırsınız ama o da kademeli işlem olmuyor aslında. Trende karşı işlem yapıp stop ola ola devam etmenin fırsat maliyeti çok yüksektir, sermayeyi ve dolayısıyla işlem gücünüzü eritir, psikolojinizi bozar ve yanlış kararlara sürükler, kar edeceğiniz zaman psikolojik olarak bitik olup az kar ile yetinirsiniz.

Pozisyon açmadan önce stop noktanızı ve kar-al noktanızı belirlemeden işlem yapıyorsanız bu piyasa size göre değil. Can çıkar huy çıkmaz derler, o huyu değiştirmek çok zordur.

Bu çıkış nereye kadar devam eder bilmek zor, hatta imkansız. Long olamıyorsanız short için günlük/gün içi değil haftalık analiz yapmak daha sağlıklı. Belirlediğiniz seviyeye yükselirse short deneyip daha da yükselirse stop-loss çalıştırıp pozisyondan çıkarsınız bir sonraki haftaya kadar. Haftada sadece 1 kez yanılmış olursunuz böylece. Dönüşte trene binme stratejileriniz de hazır olmalı. Şartlar gerçekleşince yine uygulamak üzere.

22000 dolar kabaca xu100 160.000 civarına yükselirsek (tekrar) short deneyeceğim. Aşağı dönüşlerde 5 günlük ortalamanın altında kapanış görmeden short sevdasına kapılmayı düşünmüyorum şimdilik. Viop haricinde %85 hissedeyim (uzun vade) o yüzden 30000 dolara gitmesine itirazım yok Not artışları olmadan gidip gidebileceğimiz seviyeler bence oralar. Yatırım yapılabilir seviyeye not artışları da mevcut hükümet ile zor bence ama olursa 50000 doların üstü hiç de zor değil.
    Sn LeoTR,
    Teorik olarak yazdıklarınıza son cümlenize kadar kesinlikle katılıyorum (katılmadığım yer, siz mevcut hükümet ile zor demişsiniz, ben imkansız diyorum) ama pratikte bunları yapmak kolay değil. Şöyle ki, (yeni endeks rakamları ile)
    1) Eğer makul bir seviyeden başladıysanız ve her 10 puanda 1 basarsanız, sonrasında 100-100 basmanıza gerek bile kalmaz, 30-30 fazlası ile yeter. Stop olmanız da mucizeye kalır. En azından ben böyle bir mucize ile karşılaşmadım, en fazla 180 puan (yeni sistem) terste kaldım ama karla kapattım. Yani shorta başladığım ilk kontrat ile son kontrat rakamı arasında 360 puan vardı.
    2) 4-5 kez yüksek kontrat sayısı ile short stop olduğunuzda da insan psikolojisi yeni poz açmakta zorlanır, bu sayı 7-8 e çıkarsa tam bir sıkıntıdır. Ayrıca bunu yapmak için ciddi ekran takibi gerekir ki benim durumda olanlar için bu mümkün değil.
    3) U100 de 1600 civarında (yani 22000 dolar) U030 yaklaşık 1780 gibi olur ki şu anda bile 1800 üzeri endeks satmak mümkün.
    4) Bu derece dik çıkışlarda tüm hareketli ortalamalar çok geride kalır. 2000 yılından beri en dik çıkışı yaşıyoruz. 5 günlük hareketli ortalama aşağı kırılsın diye beklendiğinde, bir de indikatörlerden teyit alınmak istenirse 80-100 puan hatta 120 puan inmiş olabilir vadeli. Short açmak yine zor bir hal alabilir.
    5) En doğrusu sizin yaptığınız gibi diplerden hisse stoğu yapıp, endeks olgunlaştığında vadelide short kovalamaktır ama ben döviz ve emtia ile uğraşırken ve o zamanlar borsadan da çok umutlu olmadığımdan hisse stoğu yapamadım, en büyük hata budur.
    6) Bu hükümet çok büyük imtiyazlar vermeden not artışı olmaz, şu ana kadar politik alanda çark etmeler oldu, Kuzey Suriye, Doğu Akdeniz, Mısır politikası, Kuzey Irak, göçmen politikasızlığı, Yunana hediye edilen Adalar gibi. Ama bundan sonra istenecek imtiyazlar çok daha ciddi olur.
    Sonuç olarak, vadeli işlemler kolay değil, psikolojik olarak çok sağlam kalmak gerekiyor. Ben kendi açımdan çözümü çok yüksek teminat ile buldum. Şu ana kadar sıkıntı yaşatmadı, tabi bu yaşatmayacağı anlamına da gelmez.
    Bol kazançlar dilerim.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Aylik grafige bakiyorsun . Kirmizi ile isaretlemissin yani senin icin bittigini gosteren bar daha kapanmamis!!! kapanmasina 20 gun var bu nasil bir sistem . gelecegi gorebiliyorsak o zaman grafige ne gerek var .
    senin için 1958 yaptım.
    istersen daha yüksek yapayım gör.
    makul bir rakkam söyle

Sayfa 804/1001 İlkİlk ... 304704754794802803804805806814854904 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •