Sayfa 111/211 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161 ... SonSon
Arama sonucu : 1681 madde; 881 - 888 arası.

Konu: Varant 24

1. Alım varantında olan herkese versin bende tuprs dayım

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Battık anasını satayım. Dolar 3,75 olmuş.

XT1635-02 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Yuvasını dağıtmak hayatıni karartmak istemeyen varanta bulaşmasın

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by integrating-factor Yazıyı Oku
    Yuvasını dağıtmak hayatıni karartmak istemeyen varanta bulaşmasın

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    normalde borsanın temelinde bu var yani bütün enstrümanları riskli biri az biri fazla az olanla çok çok olanla az oynayacaksın bütün mantık bu. hırsına yenilmeyeceksin para yönetimini öğreneceksin kazanca sadık kalacak beklentin çok olmayacaktır. şunuda belirteyim aslında cümleme bununla başlamam lazımdı ama dediğiniz gibi çok riskli bir yapı fakat risk her yerde vardır önemli olan riski kontrol etmeye çalışmaktır.

endex100........102,700..........
    uzdsb.....0,19...................

6. Burayı okuyup da varant hakkında fikir sahibi olmak isteyenler için yazıyorum: bulaşmayın, gidin hisse senedi alın. Borsada iyiyimdir ama varantta başımı zarardan kaldıramadım bir türlü. Bunun temel nedeni de varantın değerinin durduğu yerde erimesi. Yani hisse gibi alıp bekleyemiyorsunuz bekledikçe dayandığı varlık sabit kalsa bile her gün zarar yazıyor, varantta parayı sıfırlayabilirsiniz, hissede/dövizde bu mümkün değil. Bir de hisseye göre daha yüksek alım satım komisyonu var. Tek cazibesi kaldıraç oranı, ona da değmez.
    Zararımı çıkarırsam tamamen bırakacağım da çıkaramıyorum bir türlü.

7. Varantlarda risk faktörü çok yüksek. Yüksek volatileden dolayı sürekli takip gerektiriyor, bu da zaman demek, stres demek.
    Çok düşük miktarlarda ve trendin yönü belli olan dönemlerde (terste yakalanmamak adına) ya da hisse pozisyonunu hedge amaçlı gözlemlenebilir. Dikkatinizi çekerim denenebilir demedim, fikir paylaşımı yaptım

Yatırım tavsiyesi değildir, olamaz.
    Burada yer alan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Burayı okuyup da varant hakkında fikir sahibi olmak isteyenler için yazıyorum: bulaşmayın, gidin hisse senedi alın. Borsada iyiyimdir ama varantta başımı zarardan kaldıramadım bir türlü. Bunun temel nedeni de varantın değerinin durduğu yerde erimesi. Yani hisse gibi alıp bekleyemiyorsunuz bekledikçe dayandığı varlık sabit kalsa bile her gün zarar yazıyor, varantta parayı sıfırlayabilirsiniz, hissede/dövizde bu mümkün değil. Bir de hisseye göre daha yüksek alım satım komisyonu var. Tek cazibesi kaldıraç oranı, ona da değmez.
    Zararımı çıkarırsam tamamen bırakacağım da çıkaramıyorum bir türlü.
    Biz de her zaman diyoz da illaki kaşınacak. Biz de çok kaşındık zamanında. Bulaşan kurtulamıyor. japon gibi hastalık.
    Bilinsin ki çakalların hükmü kurt ayağa kalkana kadardır.

Sayfa 111/211 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •