Sayfa 128/211 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178 ... SonSon
Arama sonucu : 1681 madde; 1,017 - 1,024 arası.

Konu: Varant 24

1.  Alıntı Originally Posted by cengizz Yazıyı Oku
    Sırrı düşük fiyatlı varant tercih etmemek.
    2 TL ve üstü tercih bana göre.
    Bence ise ekranda en fazla 20 dakikalık Grafiğin sinyalleri yukarıya doğru peryot çıktığında yanılma payı çok yüksek
    aşağıya doğru aldığın sinyalı gözünün yaşına bakmadan alım yada satım yönünde işlemini yapacaksın
    ACABA GİDER GELİR Tereddüyün olursa konsantran bozuluyor .

Alıntı Originally Posted by colkutupayısı Yazıyı Oku
    Varant piyasasını şöyle bir inceledim ve çok riskli bir piyasa. Bu piyasadan para kazanmak baya bir zormuş. Varan piyasasında kendimce kazanmanın yolunun tek bir hisseye odaklanıp alım ve satım varantlarını takip etmek ve hissenin yönünü tahmin ederek pozisyon almak ve makul karda çıkmak olarak gördüm. Her varantta azami 2500 TL den fazla oynanmamalı. bu fiyatın üzerine örneğin 10 bin tl satım varantı aldığınızda ya makul fiyattan satmalı
    polemik olsun diye yazmıyorum yanlış algılamayın. varant işide borsanın diğer enstrümanları gibi aynı yani adil değil. ne olursa olsun nerede yoğunluk var ise oranın tersi işlem yapıyorlar. ya mıymıy hisseler de bekleyip günlük erimelerinden sıfırlanacaksınız yada günlük %1-2 oynayan thy halkbank garanti gibi kağıtlar ile oynayacaksınız oda adamı bitirir. ani trend dönüşleri ile panik veya psikolojinizden kaynaklı hatalar ile yine sıfırlanacaksınız şayetki sıfırlanmasanız bile belli bir zararı kabullenip masadan kalkacaksınız aksi takdirde bu kadar düşen bu kadar çıkar yada tam tersi diye beklerseniz vade sonuna doğru sizi yine bitirirler. uzun lafın kısası 3 aydır varanttayım aktif olarak şansınız var ise kazanırsınız ülkenin borsası teknik-temel hikayeleri ile artık işlemiyor. para ne istiyor ise bir günde %10 çıkarıp %10 düşürüyor bahaneside temel teknik zırvası oysa maksat o anki kar gütme amaçları onu istedikleri için oluyor. saygılar

3. GAraNTİ bankası senedinde bir örnek verelim bakalım..

Alıntı Originally Posted by cengizz Yazıyı Oku
    terste kaldığınız sürece 2 değil 5 tl olsa ne olurki sn. cengizz. vade sonu k.f. altında kapattığı sürece zararsınız aldığını rakamın en az 2 katı altında eğer almadıysanız. varant tuzak işi viopun daha hızlandırılmış ve kötü versiyonu. tek albenisi hissenin 10 katı getirisi yani kaldıracı ülkenin borsası artık bitik. önceden 1.000 kişiden 100 kişi kazanıyordu şimdi 1.000 kişiden 20 kişi ancak kazanıyor oda bir süre sonra kaybetmek şartıyla. 1 milyon borsaya kayıtlı insan var 50 bin bakiyesi olan %80 civarı. bu zaten kumar mantığı ile oynanan bir oyun olduğununu fazlasıyla göstermektedir. saygılar

Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    GAraNTİ bankası senedinde bir örnek verelim bakalım..

10.40 satış sinyali gelmiş 10.10'da bittiğini düşünelim. 30 kuruş fark var. hemen hesaplayalım dostum. vadesi en riskli olsun öncelikle

riskli vade düşük fiyat

15 kademe size getiri yapar örn. 20 kuruş ise 35 kuruş yapar. makas ve ihraççcının üçkağıdınıda katar isek 35 kuruşluk mal size 30 kuruşa gelir yani 10 kuruş kar ile satarsınız. ama nasıl

önce düşen kağıdı bilmeniz lazım
    sonra 30 kuruş düşmesi lazım
    sonra o kadar düşeceğine inanmanız lazım
    sonra oradan çıkma cesaretini göstermeniz lazım
    sonra dahada düşer ise pişman olmamanız ve panik ile işlem açmamanız lazım
    sonra ihraçcının üçkağıdı ve makas olayını sindirmeniz lazım
    sonrada garantinin son 1 yıllık günlük grafiğine bakacansınızki günlük kaç kademe oynuyor onu tespit edeceksiniz. fakat göreceksinizki bir yılda yani 360 günde 30 kademelik hareketi 30 günü geçmez. o anları zaten bilmiş olsanız thy krd ekgyo halkbank bunlar daha volatil kazanacağınızı biliyorsanız onlar ile 30 kademelik harekete 10 kademeye razı olmaz 20 kademeyi alırsınız. sonuç itibariyle bunları yapabiliyorsanız üç kağıt borsasında bu kadar becerinin daha fazla kazanç sağlayan enstrümanlarında yapsanız bence daha mantıklı diye düşünüyorum. saygılar.

not: en başta yazmıştım en riskli vade diye en risksizini anlatmama gerek yok sanırsam en risklisi 30 kuruşa 10 kuruş veriyor ise en uzun vadeliside 5 kuruş vermez demek ki.

6.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    hemen hesaplayalım dostum. vadesi en riskli olsun öncelikle

thy krd ekgyo halkbank bunlar daha volatil kazanacağınızı biliyorsanız onlar ile 30 kademelik harekete 10 kademeye razı olmaz 20 kademeyi alırsınız.
    sonuç itibariyle bunları yapabiliyorsanız üç kağıt borsasında bu kadar becerinin daha fazla kazanç sağlayan enstrümanlarında yapsanız bence daha mantıklı diye düşünüyorum.
    saygılar.

not: en başta yazmıştım en riskli vade diye en risksizini anlatmama gerek yok sanırsam en risklisi 30 kuruşa 10 kuruş veriyor ise en uzun vadeliside 5 kuruş vermez demek ki.
    Kardeşim benim yaptığım gibi FORUMLARda dolaşıp durmakla bu iş kesinlikle olmaz
    ne yapmalı ?

sakin bir yerde kafası uyan dostlar bir araya gelip gerektiğinde cep telefonlarıyla birbirine haber verecek
    kesinlikle ortalama sinyal formul ne gerekiyorsa uygulanmalı yoksa işimiz çok ZOR ...

Alıntı Originally Posted by cengizz Yazıyı Oku
    herşey kf ile olan ilişkisine bağlı. Varantın fiyatının düşüklüğü de yüksekliği de yanıltıcıdır. Bir arkadaşım vardı sırf düşük fiyatlı ve çok adet alabiliyorum diye aynı hissenin hep en düşük fiyatlısını tercih ederdi. Çok uyardım en sonunda parayı 1/3 e indirip çıktı.
    o nedenle varantın çalışma mantığını çok iyi anlamanız lazım öncelikle. Ondan sonra ciddi teknik analiz ve bunu yönlendirecek psikoloji lazım. Bunlardan herhangi biri eksikse zarar ve hatta sıfırlama kaçınılmaz. Birde varant piyasasında olan biri mutlaka anlık işlem yapabilecek şekilde seans saatlerinde müsait olmalı
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    herşey kf ile olan ilişkisine bağlı.
    Varantın fiyatının düşüklüğü de yüksekliği de yanıltıcıdır.

Birde varant piyasasında olan biri mutlaka anlık işlem yapabilecek şekilde seans saatlerinde müsait olmalı
    kardeş ağzına sağlık ; itibar verem dedim arkadaşa vermişsin zaten der

Sayfa 128/211 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •