Sayfa 51/211 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon
Arama sonucu : 1681 madde; 401 - 408 arası.

Konu: Varant 24

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    evet onu becerebilmek için iyi psikoloji lazımdır. marttan bu yana thy varantlarında parasını 7 kata çıkaran var tanıdığım. Ben %150 lerde kaldım. Herkes tekniği ve takası görebilir ama o pskiolojiyi yönetebilmek çok önemli...
    benim bu varanttan anladığım teknik takas biraz hikaye tahta sahibi ne isterse o olur. örn. 10 bin tl yatırsam bana al karını diyebilir ama 500 bin yatırsam kağıdı sıfırlayana kadar yani vade sonuna kadar canımı okur.

Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    benim bu varanttan anladığım teknik takas biraz hikaye tahta sahibi ne isterse o olur. örn. 10 bin tl yatırsam bana al karını diyebilir ama 500 bin yatırsam kağıdı sıfırlayana kadar yani vade sonuna kadar canımı okur.
    o nasıl olacak? bence önce işvarant sitesinden varant eğitim dökumanı var bi okuyun derim. Varant ihraçcının elindeyse ana kağıdın o anki fiyatına göre varant fiyatına alım ve satım kotasyonu koymak zorunda. örneğin siz 8,50 kf li varantı 8,10 iken 0,20 den alırken 8,70 olduğunda vadeye göre olması gereken fiyat neyse o fiyattan kotasyon ile almak zorunda. İhraçcının elinde varant kalmamışsa satarken fiyatları aynı hisse senedi gibi tahta belirler. Ama yine dediğim gibi satacaksanız elinizdeki yüklü mal dahi olsa alım kotasyonu koymak zorunda ihraçcı...
    İşbank ın bu konuda hiç yamuğuna rastlamadım...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    Şöyle düşün 1 milyon adet varant ihraç ettin ihraç fiyatı 60 kuruş alan aldı elindeki mal ve dışardaki mal sayısı belli. Vade sonunda malları geri toplayacaksın. Zararına mal alırmısın maliyet hesabını yapar piyasayı tutarsın. tabi elindeki diğer zıt varanttaki pozisyon da önemli alım - satım varantı hangi taraf ağır basıyor. Bi taraftan zarar edebilir ama öbür taraftan telafi etmesi lazım.
    Bilinsin ki çakalların hükmü kurt ayağa kalkana kadardır.

Varantlarında takas bilgilerine, alanına satanına bakabilirsiniz... Bazı varant yatırımcılarının alıp parasını 3-4 kata nasıl katladığını görebilirsiniz...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by alibey Yazıyı Oku
    Şöyle düşün 1 milyon adet varant ihraç ettin ihraç fiyatı 60 kuruş alan aldı elindeki mal ve dışardaki mal sayısı belli. Vade sonunda malları geri toplayacaksın. Zararına mal alırmısın maliyet hesabını yapar piyasayı tutarsın. tabi elindeki diğer zıt varanttaki pozisyon da önemli alım - satım varantı hangi taraf ağır basıyor. Bi taraftan zarar edebilir ama öbür taraftan telafi etmesi lazım.
    varantın eder değerine göre piyasayı nasıl aşağısında tutacak? orayı anlayamadım. Alım varantlarında ihraçcı zarar ediyor görünsede satım varantlarında da bi nevi kendini hedge ediyor. Ayrıca herkes karlı işlem yapmıyor. Hem ihraçcının kurum işlemlerinden komisyon gelirleri vs de var. Özetle ihraçcıyı kumarhane sahibi gibi düşünürsek, o hiç bir zaman zarar etmez

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    o nasıl olacak? bence önce işvarant sitesinden varant eğitim dökumanı var bi okuyun derim. Varant ihraçcının elindeyse ana kağıdın o anki fiyatına göre varant fiyatına alım ve satım kotasyonu koymak zorunda. örneğin siz 8,50 kf li varantı 8,10 iken 0,20 den alırken 8,70 olduğunda vadeye göre olması gereken fiyat neyse o fiyattan kotasyon ile almak zorunda. İhraçcının elinde varant kalmamışsa satarken fiyatları aynı hisse senedi gibi tahta belirler. Ama yine dediğim gibi satacaksanız elinizdeki yüklü mal dahi olsa alım kotasyonu koymak zorunda ihraçcı...
    İşbank ın bu konuda hiç yamuğuna rastlamadım...
    ben daha yeniyim hatta çok yeni. anlamaya çalışıyorum. ihraççı 50 kuruştan ihraç ettiği 1 milyon varantı elinden çıkardı diyelim. ve alanlar 2 tl'ye kadar çıkardı. işbankın elinde hiç yok diyelim. şimdi bu varantlar vade sonu geldiğinde otomatikmen sıfırlanmıyormu yani ihraççı geri almak zorundamı yada kar edeceği içinmi alım ve satım yaparak para kazanmak zorunda. yani ben şunu söylüyorum. 1 milyon lotu ben alsam 2 tlye kadar çıkarsam sata sata ve alıcı işbank olmasa sonrasında işbank sırf kar etmek için yüksekten almak zorunda ve kar için daha fazla yükseğe satmak zorundamı? yoksa zaten kağıdı ihraç ettiğinde kasasına para girmiş almak zorunluluğu yok. diyebilirmiyiz

7.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    varantın eder değerine göre piyasayı nasıl aşağısında tutacak? orayı anlayamadım. Alım varantlarında ihraçcı zarar ediyor görünsede satım varantlarında da bi nevi kendini hedge ediyor. Ayrıca herkes karlı işlem yapmıyor. Hem ihraçcının kurum işlemlerinden komisyon gelirleri vs de var. Özetle ihraçcıyı kumarhane sahibi gibi düşünürsek, o hiç bir zaman zarar etmez
    Anladınız sanırım yani ihraççı karını bir yerde dengeler. alımdan zarar etse satımdan kazanır. her iki tarafta zarar varsa o zaman başka hileleride vardır. özellikle Deutchede bir kaç defa başıma geldi. Diyelim geceden olağanüstü bir durum oldu. İhraçcı terste yakalandı. Hemen sabahleyin işlemleri durdurur. teknik arızayı bahane ederek senin almanı ya da satmanı engeller. tabi bunlar özel durumlarda. Siz yönünüzü iyi bulursanız kazanırsınız onu anlatmak istedim.
    Bilinsin ki çakalların hükmü kurt ayağa kalkana kadardır.

Alıntı Originally Posted by alibey Yazıyı Oku
    geri toplamak zorunda ise eğer bunuda kar etmek için manipüle etmek zorunda o zaman sıkıntı yok. bence

Sayfa 51/211 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •