Sayfa 52/211 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon
Arama sonucu : 1681 madde; 409 - 416 arası.

Konu: Varant 24

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Varantlarında takas bilgilerine, alanına satanına bakabilirsiniz... Bazı varant yatırımcılarının alıp parasını 3-4 kata nasıl katladığını görebilirsiniz...
    varantta teknik analiz temel analiz indikatör kanal fibo pasta alan kişi vs. ve 10 kademe derinlik bunlar önemlimi yoksa k.f ve vade mi? en önemlisi?

Alıntı Originally Posted by alibey Yazıyı Oku
    Anladınız sanırım yani ihraççı karını bir yerde dengeler. alımdan zarar etse satımdan kazanır. her iki tarafta zarar varsa o zaman başka hileleride vardır. özellikle Deutchede bir kaç defa başıma geldi. Diyelim geceden olağanüstü bir durum oldu. İhraçcı terste yakalandı. Hemen sabahleyin işlemleri durdurur. teknik arızayı bahane ederek senin almanı ya da satmanı engeller. tabi bunlar özel durumlarda. Siz yönünüzü iyi bulursanız kazanırsınız onu anlatmak istedim.
    evet deutche ile ilgili çok şikayetler var. O nedenle hiç bulaşmam. işbanktan şaşmıyorum
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    ben daha yeniyim hatta çok yeni. anlamaya çalışıyorum. ihraççı 50 kuruştan ihraç ettiği 1 milyon varantı elinden çıkardı diyelim. ve alanlar 2 tl'ye kadar çıkardı. işbankın elinde hiç yok diyelim. şimdi bu varantlar vade sonu geldiğinde otomatikmen sıfırlanmıyormu yani ihraççı geri almak zorundamı yada kar edeceği içinmi alım ve satım yaparak para kazanmak zorunda. yani ben şunu söylüyorum. 1 milyon lotu ben alsam 2 tlye kadar çıkarsam sata sata ve alıcı işbank olmasa sonrasında işbank sırf kar etmek için yüksekten almak zorunda ve kar için daha fazla yükseğe satmak zorundamı? yoksa zaten kağıdı ihraç ettiğinde kasasına para girmiş almak zorunluluğu yok. diyebilirmiyiz
    işvarant sitesin hesaplama kısmı var. Orada kf fiyatı üzerinde herhangi bir varantı hesaplayın. Vade sonunda o fiyattan almak zorunda. kf nin altında ise zaten oradan da göreceğiniz gibi sıfırlanıyor...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

evet deutche ile ilgili çok şikayetler var. O nedenle hiç bulaşmam. işbanktan şaşmıyorum
    sn. pit oranlar meselesi nedir 1-2-5-10 0.5 gibi. bunların anlamları nedir? bilginiz varmıdır.

işvarant sitesin hesaplama kısmı var. Orada kf fiyatı üzerinde herhangi bir varantı hesaplayın. Vade sonunda o fiyattan almak zorunda. kf nin altında ise zaten oradan da göreceğiniz gibi sıfırlanıyor...
    anladım demekki k.f. üstündedeki her varant eğer alım satımlarla kar etmemişse zararı kabullenmek zorunda. fakat k.f. altındaki her varant ona alım satımla kar yapmasa bile komisyon dışında kar olarak kalıyor. teşekkürler

varantta teknik analiz temel analiz indikatör kanal fibo pasta alan kişi vs. ve 10 kademe derinlik bunlar önemlimi yoksa k.f ve vade mi? en önemlisi?
    siyahla işaretlileri ana hissede takip etmeniz lazım. varantta kf ve vade varantın fiyatını belirleyen ana faktör ancak varant ihraçcının elinde yoksa aynen hisse gibi tahtadaki arz talebe göre işlem görüyor. Örneğin yukarı trendi olan bir hissenin alım varantında fiyatlar varant hesaplamasında değerinin üzerinden talep görebiliyor. Mesela cuma günü thy nin bir alım varantını cuma günü 0,40 dan almış iken pzt sabahı aşırı talep ile 0,6 dan verdim ama varantın olması gereken fiyatı o an için 0,52 idi. Bazen böyle çılgınlıklar olabiliyor o nedenle birincisi varanta çok kısa vadeli bakmayın ve mutlaka alımda aşırı hareketler yapmayın...

siyahla işaretlileri ana hissede takip etmeniz lazım. varantta kf ve vade varantın fiyatını belirleyen ana faktör ancak varant ihraçcının elinde yoksa aynen hisse gibi tahtadaki arz talebe göre işlem görüyor. Örneğin yukarı trendi olan bir hissenin alım varantında fiyatlar varant hesaplamasında değerinin üzerinden talep görebiliyor. Mesela cuma günü thy nin bir alım varantını cuma günü 0,40 dan almış iken pzt sabahı aşırı talep ile 0,6 dan verdim ama varantın olması gereken fiyatı o an için 0,52 idi. Bazen böyle çılgınlıklar olabiliyor o nedenle birincisi varanta çok kısa vadeli bakmayın ve mutlaka alımda aşırı hareketler yapmayın...
    yani hissede çalışıp varantta ona göre oynamak anlıyorum. sn. pit. peki derinlik 1 kademe 10 kademe fark edermi? alan kişi aldığı lot vs. nede olsa bir kısmını hissedekiler belirliyor gibi.

yani hissede çalışıp varantta ona göre oynamak anlıyorum. sn. pit. peki derinlik 1 kademe 10 kademe fark edermi? alan kişi aldığı lot vs. nede olsa bir kısmını hissedekiler belirliyor gibi.
    ana hissedeki derinlik ve takas önemli. varantın derinliği eğer kotasyon dışı hareket ediyorsa önemli. Kurum bazında bazı kurumların işlemlerini izlemek varantta faydalı olabiliyor. Özellikle ky nın işlem yapmadığı kurumlar diyeyim...

Sayfa 52/211 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •