Sayfa 62/211 İlkİlk ... 1252606162636472112162 ... SonSon
Arama sonucu : 1681 madde; 489 - 496 arası.

Konu: Varant 24

Alıntı Originally Posted by alibey Yazıyı Oku
    Varanta hakimdir ama müdahale etmez sen dersi satıcı yok 3-5 bin adetle fiyatı kaldırısın işine gelmedi koyar 500 bin fiyatı tutar.
    cevap için teşekkürler peki şöyle bir durum olsa. örn. garan spot 10.40 varant 30-31 kuruş çalışıyor ben 31 kuruştan aldım 50 bin lot diyelim py verdi. sonra 35 kuruşa satış yazsam başkası yada py almak istemez ise o benim elimde biri alana kadar kalmaya devam eder değilmi? ancak spot çıkarsa otomatikmen py yukarıdan almak ve satmak için ihraç edecek o zaman spot fiyatın her türlü hareketi py ne kadar kotrolcüde olsa spota müdahale edemediği için bir şekilde almak ve satmak zorunda kalıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    cevap için teşekkürler peki şöyle bir durum olsa. örn. garan spot 10.40 varant 30-31 kuruş çalışıyor ben 31 kuruştan aldım 50 bin lot diyelim py verdi. sonra 35 kuruşa satış yazsam başkası yada py almak istemez ise o benim elimde biri alana kadar kalmaya devam eder değilmi? ancak spot çıkarsa otomatikmen py yukarıdan almak ve satmak için ihraç edecek o zaman spot fiyatın her türlü hareketi py ne kadar kotrolcüde olsa spota müdahale edemediği için bir şekilde almak ve satmak zorunda kalıyor.
    0.31 den aldıktan sonra spot yukarı çıkarsa10.60-10.80 fiyata göre alıcı olabilir 0.35 e ama şunu da yapar genelde taktiği 10.40 dan 10.70-80 oldu fiyatı kıpırdatmaz. ky sinirlenir la o kadar spot çıktı bu çıkmıyo olurda düşer diye 0.32 ye yazar bakar py hemen alır ve fiyatı 0.35-36 ya çeker. Zamanlamada çok hassastır. genelde herkesin çıkmayacak diye düşünüp 1-2 kademe sattırdıktan sonra bakmışsın 0.40-0.50 olmuş orada makası istediği kadar açar spota bakmaksızın yani ipler onun elinde sabırlı olursan iyi ekmek yedirir. tabi yönü iyi kestirmen şartıyla.
    Bilinsin ki çakalların hükmü kurt ayağa kalkana kadardır.

0.31 den aldıktan sonra spot yukarı çıkarsa10.60-10.80 fiyata göre alıcı olabilir 0.35 e ama şunu da yapar genelde taktiği 10.40 dan 10.70-80 oldu fiyatı kıpırdatmaz. ky sinirlenir la o kadar spot çıktı bu çıkmıyo olurda düşer diye 0.32 ye yazar bakar py hemen alır ve fiyatı 0.35-36 ya çeker. Zamanlamada çok hassastır. genelde herkesin çıkmayacak diye düşünüp 1-2 kademe sattırdıktan sonra bakmışsın 0.40-0.50 olmuş orada makası istediği kadar açar spota bakmaksızın yani ipler onun elinde sabırlı olursan iyi ekmek yedirir. tabi yönü iyi kestirmen şartıyla.
    anlıyorum mesela şuanda YKIJB.V tarafından 2 gündür sınanıyorum 0,14'ten aldık ama 0,19 direnci var ama olması gereken 0,30 kuruş üstü 3-5 gün daha bekleyeceğim. hayırlısı ayrıca cevaplar için çok teşekkür ederim.

4. piyasa hareketli ise marj geniş ise paala diyelim her fiyattan alır satar. o gün diyeli a varantı %50-100 pirim dahi yaptırır.Normal zamanda yatayda iseaynı spot fiyatı ile ertesi günü eksi bile gösterir. Fiyatlara rakamlara pek takma.diyelim garan şov yaptı spot 10.42 ile a varantı 060 kuruş. ertesi günü yatay hatta düşme ihtimali var alıcı olmaz 10.40 spota 0.50-54 çeker0.02 kuruşa %10-20 düşüş mü olur evet . Mal hareketli ise vur geç devam edecekse tut.varantlardan işlek hacimli olanları tercih et.
    Bilinsin ki çakalların hükmü kurt ayağa kalkana kadardır.

piyasa hareketli ise marj geniş ise paala diyelim her fiyattan alır satar. o gün diyeli a varantı %50-100 pirim dahi yaptırır.Normal zamanda yatayda iseaynı spot fiyatı ile ertesi günü eksi bile gösterir. Fiyatlara rakamlara pek takma.diyelim garan şov yaptı spot 10.42 ile a varantı 060 kuruş. ertesi günü yatay hatta düşme ihtimali var alıcı olmaz 10.40 spota 0.50-54 çeker0.02 kuruşa %10-20 düşüş mü olur evet . Mal hareketli ise vur geç devam edecekse tut.varantlardan işlek hacimli olanları tercih et.
    genelde bankalar hacimli diğerleri pek değil haber olmaz ise zaten teşekkürler özelden bir soru sordum cevaplayabilirmisiniz?

6. bu varantda bir alış varantları birde satış varantlarımı var ?
    alış varantı alıyorsun yükselecek satıyorsun.
    satış varantı alıyorsun düşerse kazanıyorsun böylemi oluyor ?
    bide süre olayı var galiba alıyorsun süre bitimine kadar satamıyormusun örnek 1 hafta
    bide işlem saatleri olayı var mı mesai saati içinde her an alıp satabiliyormusun

3 TL lik deneme amaçlı almıştım zarar ettim

kimse cevap yazmaz büyük ihtimal sorularıma
    çok karışık geldi bana varant

Alıntı Originally Posted by muzo Yazıyı Oku
    bu varantda bir alış varantları birde satış varantlarımı var ? EVET
    alış varantı alıyorsun yükselecek satıyorsun. EVET
    satış varantı alıyorsun düşerse kazanıyorsun böylemi oluyor ? ALDIĞIN SATIM VARANTI HİSSE İSE EĞER İLGİLİ HİSSE DÜŞERSE SENİN SATIM VARANTIN YÜKSELİR VE SENDE PARA KAZANIRSIN
    bide süre olayı var galiba alıyorsun süre bitimine kadar satamıyormusun örnek 1 hafta HAYIR SÜRE OLAYI VADESİDİR ÖRN. EN YAKIN VADE ŞU ANDA TEMMUZDUR ALDIĞIN VARANT'I TEMMUZ AYININ SONUNA KADAR ALIP SATABİLİRSİN AMA TEMMUZ SONUNA DOĞRU VARANT DEĞERSİZLEŞİR VE SIFIRLANIR. YANİ VADE SONU BEKLEMEK MANTIKLI DEĞİL.
    bide işlem saatleri olayı var mı mesai saati içinde her an alıp satabiliyormusun BORSA SAATİ İLE AÇILIR BORSA SAATİ İLE KAPANIR. AYNEN İSTEDİĞİN VAKİT ALABİLİR VE SATABİLİRSİN TABİ KOTASYON VAR İSE

3 TL lik deneme amaçlı almıştım zarar ettim GEÇMİŞ OLSUN

kimse cevap yazmaz büyük ihtimal sorularıma BEN GÖRDÜĞÜM AN YAZARIM
    çok karışık geldi bana varant
    BAŞTA ÖYLE AMA ASLINDA DEĞİL

saygılarımla

8. bb79 teşekkürler karmaşık ve uzun sorulara kısa ve net cevaplar vermişsiniz. borsadaki gibi günlük %20 kar zarar marjı yok varantlarda. 1 günde %150 artan varant görmüştüm 1 günde 1 e 150 sayısal loto süper loto bide varant veriyor galiba

Sayfa 62/211 İlkİlk ... 1252606162636472112162 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •