Sayfa 71/211 İlkİlk ... 2161697071727381121171 ... SonSon
Arama sonucu : 1681 madde; 561 - 568 arası.

Konu: Varant 24

1. Tekrar soruyorum dostlar viop ve varant arasindaki olumlu olumsuz yonler nelerdir

Alıntı Originally Posted by radyologkadir Yazıyı Oku
    Tekrar soruyorum dostlar viop ve varant arasindaki olumlu olumsuz yonler nelerdir
    viop teminat ister
    varant istemez
    viopta vadeli endekste 100 tl kazanmak için 10.250 tl yatırıp 100 puan endeksin çıkmasını ve ya düşmesini beklemek zorundasınız.
    varantta bin tl yatırdığınızda endeksin hemen hemen aynı değerde olması aynı kazancı sağlar.
    viopta mc var
    varantta yok.
    viopta ( Endeks ) 100.250 tl yatır 150 bin tl kazanırsın yada 1.025 tl kalır.
    varantta 100 bin tl yatır 200-300 bin tl olur yada sıfırlanır.
    böyle şeyler olur bunları yazmaktan ziyade genel işleyişi öğrenip uygulama yapmanız en faydalı öğrenme şeklidir.

3.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    viop teminat ister
    varant istemez
    viopta vadeli endekste 100 tl kazanmak için 10.250 tl yatırıp 100 puan endeksin çıkmasını ve ya düşmesini beklemek zorundasınız.
    varantta bin tl yatırdığınızda endeksin hemen hemen aynı değerde olması aynı kazancı sağlar.
    viopta mc var
    varantta yok.
    viopta ( Endeks ) 100.250 tl yatır 150 bin tl kazanırsın yada 1.025 tl kalır.
    varantta 100 bin tl yatır 200-300 bin tl olur yada sıfırlanır.
    böyle şeyler olur bunları yazmaktan ziyade genel işleyişi öğrenip uygulama yapmanız en faydalı öğrenme şeklidir.
    bende eskıden temınat 10000 yatırmam gerek bılıyordum forexte 300 tl vardı vıop a gecırdıler yuksek temınat ıstemıyor sanırım tabı varant kadar al sat yapamıyoruz galıba alıcı olması gerekıyormus ama endex ıcın alıcı neredeyse hep var yaklasık kaldırac 10 dedıler ama dogrumudur bılmem sadece vade den kaybımın olmaması hosuma gıttı ... acıkcası 3 senedır varnt alırım ama 1000 lırayla denıycem olmadı

Alıntı Originally Posted by radyologkadir Yazıyı Oku
    bende eskıden temınat 10000 yatırmam gerek bılıyordum forexte 300 tl vardı vıop a gecırdıler yuksek temınat ıstemıyor sanırım tabı varant kadar al sat yapamıyoruz galıba alıcı olması gerekıyormus ama endex ıcın alıcı neredeyse hep var yaklasık kaldırac 10 dedıler ama dogrumudur bılmem sadece vade den kaybımın olmaması hosuma gıttı ... acıkcası 3 senedır varnt alırım ama 1000 lırayla denıycem olmadı
    şimdi sorularını cevaplayalım.

alıcı olması gerekıyormus = varanttada bu geçerli değilmi py kotasyon koyar sende alır yada satarsın viopta endeks örn. alıcı ve satıcı rakamları bellidir. ve an be an değişir 50-100-500-3.000 vs. ama siz 10 bin 20 bin alacağım satacağım derseniz maalesef o olmaz. ki bunada gücünüz yetmez milyonluk alış satıştır.
    kaldırac 10 dedıler = değişkendir hisse endeks altın döviz vs. endeks: 134.600/1.025=13,13 civarı
    vade den kaybımın olmaması = viopunda vadesi vardır 2 ay vade sonu kara zarar bakmaz pozu kapatır. tabii sıfırlama olmaz ve tabiiki elbette varant gibi günlük erimesi yoktur.
    1000 lırayla denıycem = endeks için en az 1.025 tl gerekmektedir. fakat komisyon ve kesintiler vs. ayrıca işlemde terste de kaldığınız vakit 1.025 tl altına düşer ise yarın öğleden sonra para yatırmanız gerekir veya işleminizi kapatırlar. yani en azından 1.500 tl uygundur. endeks için. saygılar

Alıntı Originally Posted by ilkerx Yazıyı Oku
    6. madde: Teknik al veriyorsa alım...

teknik al dediği yerden alan karda...

karapara yok sipek diye iftira atan karatroleri ve desteksiz üfürenleri ve kriz kaoscuları dinleyenler zarar da gibi...

http://www.hisse.net/topluluk/showth...=1205#post1205

6.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    şimdi sorularını cevaplayalım.

alıcı olması gerekıyormus = varanttada bu geçerli değilmi py kotasyon koyar sende alır yada satarsın viopta endeks örn. alıcı ve satıcı rakamları bellidir. ve an be an değişir 50-100-500-3.000 vs. ama siz 10 bin 20 bin alacağım satacağım derseniz maalesef o olmaz. ki bunada gücünüz yetmez milyonluk alış satıştır.
    kaldırac 10 dedıler = değişkendir hisse endeks altın döviz vs. endeks: 134.600/1.025=13,13 civarı
    vade den kaybımın olmaması = viopunda vadesi vardır 2 ay vade sonu kara zarar bakmaz pozu kapatır. tabii sıfırlama olmaz ve tabiiki elbette varant gibi günlük erimesi yoktur.
    1000 lırayla denıycem = endeks için en az 1.025 tl gerekmektedir. fakat komisyon ve kesintiler vs. ayrıca işlemde terste de kaldığınız vakit 1.025 tl altına düşer ise yarın öğleden sonra para yatırmanız gerekir veya işleminizi kapatırlar. yani en azından 1.500 tl uygundur. endeks için. saygılar
    cevapladıgın ıcın tesekkurler kardesım

7.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    sakin ol dostum ben 22 kuruştan aldım ve hala bekliyorum. vadesine daha bir ay var hesaba göre 1 tl düşse 20 kuruş üstüne çıkıyor yani %6 civarı düşmesi lazım. özel bankalar çok tepkisiz kaldı. ama bu zıkkım tam tersi aldı başını gitti. devletin speği bu. kara para buradan aklanıyor. her neyse ya bekleyeceğiz sıfırlanmasını yada kar vermesini yada kol kesip zarara eyvallah deyip yolumuza bakacağız tercih sizin. saygılar
    Vahim durum bence maliyet 22 kalan gun sayisi 20 bu fiyatlarda kalirsa birhaftaya sifirlanir

Alıntı Originally Posted by Halo Yazıyı Oku
    Vahim durum bence maliyet 22 kalan gun sayisi 20 bu fiyatlarda kalirsa birhaftaya sifirlanir
    zaten 3-4 kuruş arasında gidip geliyor bitmiş kağıt ben halkbank gmy davası için almıştım tutuklanırsa işi biter diye ama tam tersi yabancılar halkbankı topluyor şans kısmet acemiliğimizin cezası diyelim yinede teşekkürler uyarınız için sn. Halo

Sayfa 71/211 İlkİlk ... 2161697071727381121171 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •