Sayfa 115/1009 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165215615 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 913 - 920 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

1. DCD(TAM TEMİNATLI OPSİYON) ürünü ile ilgili en ayrıntılı tartışmayı hangi başlıkta bulabilirim biliyor musunuz?

2.  Alıntı Originally Posted by mirage Yazıyı Oku
    DCD(TAM TEMİNATLI OPSİYON) ürünü ile ilgili en ayrıntılı tartışmayı hangi başlıkta bulabilirim biliyor musunuz?
    Mevduat başlığında opsiyon yapan forumdaşlar var. Genelde teminat mevduat olduğu için bu başlıkta da sık sık tartışılıyordu.

Ancak şu sıralar merkez bankasının hamlelerinin tutarsızlaşma riski oluştuğu için (3-6ay) bankalar bu tutarsızlığı müşterilerine DCD paketleri sunarak kendi lehlerine azaltmak isteyebilirler.

O nedenle şahsen bu zaman diliminde DCD opsiyonları çok tercih etmeyebilirim.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. Hsbc 1m oran sordum. %19 verdiler. En iyisi bende dedi.

4. Bir yandan yarın merkez faizleri arttırmazsa yine merkezin bağımsızlığı tartışmaları yeniden gündeme gelecektir. Reform süreci vs... şeyler tartışmaya açılacaktır.. O yüzden yarın gerçekten büyük gün. Bence faiz arttırılmalı ama arttıracağını zannetmiyorum.. Yarın faiz kararından sonra Tüm hikaye buraya kadarmış diyeceğiz bence...

Sonra insanlar neden tasarruf yapmıyor? Tasarruf yapanlar da Neden dolar altın alıyor diye sormaya gerek yok yarın sorunun cevabı belli olacak...
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Bir yandan yarın merkez faizleri arttırmazsa yine merkezin bağımsızlığı tartışmaları yeniden gündeme gelecektir. Reform süreci vs... şeyler tartışmaya açılacaktır.. O yüzden yarın gerçekten büyük gün. Bence faiz arttırılmalı ama arttıracağını zannetmiyorum.. Yarın faiz kararından sonra Tüm hikaye buraya kadarmış diyeceğiz bence
    yarın için çok beklenti yok mb 'dan.öyle kritik bir toplantı değil. genel kanı sabit bırakacağı yönünde. o yüzden ahlar vahlar edilecek bir sonuç çıkmaz öyle sizin dediğiniz gibi.

6.  Alıntı Originally Posted by eberco Yazıyı Oku
    yarın için çok beklenti yok mb 'dan.öyle kritik bir toplantı değil. genel kanı sabit bırakacağı yönünde. o yüzden ahlar vahlar edilecek bir sonuç çıkmaz öyle sizin dediğiniz gibi.
    Bağımsızlık ve ters dolarizasyon için arttırması gerekir. Beklenti merkezin başkanın sözünden çıkmayacağını ve başkanın faize karşıyım cümlesinden dolayı merkezin faiz arttırmayacağını düşünüyor. Yani beklenti merkezin bağımsız olmadığını düşünüyor. Ve bu bekleyenlerin umutsuzluğunun göstergesi...

Ben ise bunun aksine bağımsızlığını göstermek ve reform hikayelerinin gücünü göstermek için 100-200 baz puan arttırması gerektiğini savunuyorum. İnsanlar faiz indirimlerine rağmen dolara koşuyorsa demek ki hala faizler yeterli seviyede değil... Konut araba gıda vb fiyatlar ikiye katlanmışken %17 faize kimse gelmez... Merkez bunu öngörebilmeli... İnsanlar İnşaatçılar memnun olsun diye düşük faize razı olmaz. Zaten son 10 yıldır TL mevduatçısı inşaatçıları fonlamaktan bıktı ve ondan dolarize oluyor
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

7.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Bağımsızlık ve ters dolarizasyon için arttırması gerekir. Beklenti merkezin başkanın sözünden çıkmayacağını ve başkanın faize karşıyım cümlesinden dolayı merkezin faiz arttırmayacağını düşünüyor. Yani beklenti merkezin bağımsız olmadığını düşünüyor. Ve bu bekleyenlerin umutsuzluğunun göstergesi...

Ben ise bunun aksine bağımsızlığını göstermek ve reform hikayelerinin gücünü göstermek için 100-200 baz puan arttırması gerektiğini savunuyorum. İnsanlar faiz indirimlerine rağmen dolara koşuyorsa demek ki hala faizler yeterli seviyede değil... Konut araba gıda vb fiyatlar ikiye katlanmışken %17 faize kimse gelmez... Merkez bunu öngörebilmeli... İnsanlar İnşaatçılar memnun olsun diye düşük faize razı olmaz. Zaten son 10 yıldır TL mevduatçısı inşaatçıları fonlamaktan bıktı ve ondan dolarize oluyor
    Bende böyle düşünüyorum, yarın ufakta olsa bir artış bekliyorum, yada bence öyle yapılmalı diyelim.

8.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    dolarizasyonun önüne geçmek için bence 50-100 bps faiz arttırmalı mb.
    yapar mı bilmem...
    dolarizasyon faiz artisile bitmez dostum uretmekle biter!
    faiz yuksetenler kendiler dolar depo ediyor
    Canlar gider heyyyy

Sayfa 115/1009 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165215615 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •