Sayfa 251/1009 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351751 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 2,001 - 2,008 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,014
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Her sey beles. Premier olan worldwide premier oluyor. Tum dunyada hsbc ulkelerinde Premiersin. Yurtdisinda hesap acabiliyorsun ikametgahin olmasa da. Vergi mukellefi olarak yine burada gorunursun. Bu hesaplar arasinda ucretsiz ikinci is gununde hesaba gececek sekilde para transferi onemli bir avantaj.
    Webinarlar var ucretsiz.
    Ozel mt var ve bilgili kisiler.
    Ben benimkinden cok memnunum.
    Eurobond konusunda iyiler diye biliyorum ben yapmasam da.
    Tum bunlarin sadece 250K varlik tutarak olmasi da hos.
    Mesela qnb'de veya garantibbva'da private musteri olmanin maliyeti 1.5 mio varlik tutmak.
    Bence ucuz.
    Syg,
    Teşekkürler dudu. Biraz geç cevap oldu ama; Şimdi şöyle ben emekli sıradan bir insanım. İş insanı olsaydım gerçekten çok güzel olurdu. Beni asıl ilgilendiren mevduat oranı. Yani ilk giriş sonrası vade bitiminde oranı yine ilk giriş gibi veriyorsa güzel ama otamatikman düşürüyorsa benim gibiler için premium pek bir önem arz etmiyor. Uzun uzun yazmışsın Tekrar teşekkürler.

3. benim de vade dönüşü 12 sinde. en son hsbc 19 dan 350 k bağlamıstım.
    18 ine kadar parayı günlükte teb veya fibada mı tutsam dıyorum. zaten su an 32 gün içn adamakıllı bişe veren yok gibi. neden bağlayayım ki diyorum. deniz aradı mesela dün, 17.50 dedi.
    22 si haftası gibi yeni faizlerle uzun vadeli baglanabilir,stopaj olayı da var cunku. ama bir de nisan ,mayıs ta da enflasyon yüksek gidecek gibi. yani faizler daha da yükselebilr.
    çok fazla parametre var ...

hoşgeldin olarak güzel oran alanlar olursa haber versi lütfen, şöyle 18.50 , 19.00 vs...

4. Vakıfbank ve halk bankası oran alan varmı...

5.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    Zaman çok hızlı değişiyor, 20 yıl öncesinin gerçekleri bugün artık anlam ifade etmeyebilir veya tekrar etmeyebilir.

Eşim ortaokul öğretmeni dersin birinde ben orta okuldayken cep telefonu ve internet yoktu demiş, çocukların nasıl tepki verdiklerini az buçuk tahmin edebilirsiniz.

ortalıkta bir çözüm değil kaçınılmaz olarak gidilen bir yol var.

reel enflasyonun 30% larda gezdiği bir ülkede dolar seneyi 7 den kapatamaz, hatta 8 ten de kapatmamalıdır. Olması gerekenin altında tutulan her kur er geç patlar. Zaten üreticinin sıkıntısı doların değerinden çok öngörülemez olmasıdır.

yaşım sizlere nazaran küçük ama 90 ları kabaca hatırlıyorum, 90 ların tekrar yaşanmasını şahsen ben ultra iyimser senaryo olarak görüyorum, önümüzdeki yol maalesef daha acılı.

kıyaslamak gerekirse:

- 90 larda hane halkı borcu neredeyse sıfırdı, kredi kartı almak için memur kefil istenirdi. şu an herkes gırtlağına kadar borçlu.
    - köy ile bağlantı daha güçlüydü tarımsal üretim vardı, insanlar birçok ürünü köyden getirirdi. şu an tarımsal üretim değil ithalat var.
    - devletin elinde satılacak KIT vs. vardı, telekom u satıp tüm borcu kapatmak gibi konular konuşulurdu, şu an devletin elinde satılacak çok az değer aksine bol miktarda gereksiz ödemeye sebep olacak beton projeleri var (yol havaalanı vs.)
    - ülke tüketim toplumu değildi, insanlar tasarruflu yaşardı.
    İşte şu son yazdıkların, son dönem yaşanan enflasyon artışında büyük payı olan bedava para politikasının en naif ifadeyle ne kadar saçma bir hareket olduğunu gösteriyor...

Ben borçla borç döndürene, borç ile yaşayana, borç ile kazancına kazanç ekleyene sıcak bakamıyorum maalesef... Borsadaki açığa satıştan farklı değil bu...

6. Sabah akşam ekranlarda FAST ile ücretsiz gece gündüz para gönderilebilecek diye reklam yaptılar. İlk açılış 100 tl. idi sonra Merkez bankası 1000 TL. ye çıkarmıştı. Bugün ilk defa oğluma fast ile para göndereyim diye Ziraat internet sitesinden işlem yaptım. 1000 TL. için 2,39 TL. masraf aldı. Hadi bu devlete bağış olsun dediğim ve kafama takmadığım zaman bir de QNB den 1000 tl. göndereyim dedim. Yine 2,39 TL: masraf alındı.

Yani ekranlardan bedava diye reklamı dönderip, milletin ayağı alışınca çarpmaya başlıyorlar. Bu işin ücretsizini beceren var mı ?

7. Bilindiği gibi gelecek yıl 2022.

Yani ya erken seçim yılı ya da seçim için bütçe disiplininden ödün verilebilecek bir yıl yaşayacağız.

Daha önceki benzer seçim öncesi bütçe harcamalarının EĞİLİM olarak dolar TL ye etkisi ne olmuş?

MB nın sahip olduğu eksi rezerv ve halen dolar mevduatlarında çözülme olmaması ile 2022 nasıl bir yıl olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=dfy6g2ai5l8

Linkteki altın yorumcusunun dediği gibi dolar kuru 15 TL ye çıkarsa çok mu beklenmedik bir şey olur?

Ya da 2021 de yüzde 17-15 arasındaki NET faiz getirisi ne 2022 de söylediği gibi enflasyon 11 lere düşerse yüzde 10 faiz getirisi ile toplamda 2 yıl sonunda yüzde 27-29 getiriye karşın dolar ne kadar getirir?

Yorumcunun dediği gibi dolar 15 olursa yüzde 100 lük kazancı faiz kazancından çıkardığımızda yaklaşık yüzde 70 lik bir ZARAR=servet erimesi İLE Mİ KARŞILAŞIRIZ?

2018 DE BENZER BİR ERİMEYİ yaşayan biri olarak kaygılanıyorum.

Verilerle yorum yapan olursa sevinirim....
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

8.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Sabah akşam ekranlarda FAST ile ücretsiz gece gündüz para gönderilebilecek diye reklam yaptılar. İlk açılış 100 tl. idi sonra Merkez bankası 1000 TL. ye çıkarmıştı. Bugün ilk defa oğluma fast ile para göndereyim diye Ziraat internet sitesinden işlem yaptım. 1000 TL. için 2,39 TL. masraf aldı. Hadi bu devlete bağış olsun dediğim ve kafama takmadığım zaman bir de QNB den 1000 tl. göndereyim dedim. Yine 2,39 TL: masraf alındı.

Yani ekranlardan bedava diye reklamı dönderip, milletin ayağı alışınca çarpmaya başlıyorlar. Bu işin ücretsizini beceren var mı ?
    Bunun normal eft'den bir farkı yok. Her banka kendine göre politika belirliyor.
    Düşük miktarlardaki transferler için fastpay, tosla, papara gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.

Sayfa 251/1009 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351751 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •