Sayfa 375/1009 İlkİlk ... 275325365373374375376377385425475875 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 2,993 - 3,000 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

1.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    korfez savasinda 5 -6 gün taban yapti galiba borsada cok insan batti benim bir yakinim %80 kaybetti.tırt bi kagittan 12-13 gun cikamadi.
    dudu daha iyi bilir ama

borsa düşünce alınmalı kar alınca mevduat geçilmeli uzun durmaya gerek yok ( tereyağından kıl çeker gibi )
    kısmet olursa bu sefer uygulamayı düşünüyorum ( 1/3 oranında )

YTD

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,268
    2021 subatta anayasa kitapcigi atildigi zaman sert bir devaluasyon oldu cunku cipali kur vardi ve cipa taradi. Cok kisa bir surede buyuk kismi bir gecede olmak uzere x3 yapti dolar. 0.65 den 1.870 (0 zamanki fiyat 650.000 ve 1870.000 ) oldu..
    Bize enteresan gelen o zaman, simdi enteresan gelmiyor tabii, borsa alicisiz oldu her sey taban oldu ama devalin ilk gunu her sey tavan oldu.
    Nette dolar bazinda bakinca yine %40-%50 gibi bir zararda idik her seyin tavan olmasina ragmen..

Biriken stress deval ile bosalinca ve hisseler dolar bazinda cok ucuz gorundukleri icin para sahipleri dolarlarini yuksek fiyattan bozup pacavra fiyatina gelen hisselere saldirmislardi.

Bunu her zaman aciklamak zorunda kaliyorum, bana "ya sen TL iluzyondur diyorsun ama TL bazinda fiyatlanan borsadan da sasmiyorsun" diyenlere...

Turk hisse senetlerine TL odenir ama hisse senedi nakit para degildir, arkasinda reel varliklar vardir ve bu varliklar doviz bazinda fiyatlanir, cunku doviz odenerek o yatirimlar yapilmistir, uretimleri de doviz uzerinden fiyatlanir, ihrac edilir v.s v.s

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,268
    11 Eylul 2001i tam hatirlayamiyorum ne kadar dusmustuk ama 1 Mart 2003 tezkere dususu de denir, cok saglam dusustu..

Kusura bakmayin..

Syg,

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    2021 subatta anayasa kitapcigi atildigi zaman sert bir devaluasyon oldu cunku cipali kur vardi ve cipa taradi. Cok kisa bir surede buyuk kismi bir gecede olmak uzere x3 yapti dolar. 0.65 den 1.870 (0 zamanki fiyat 650.000 ve 1870.000 ) oldu..
    Bize enteresan gelen o zaman, simdi enteresan gelmiyor tabii, borsa alicisiz oldu her sey taban oldu ama devalin ilk gunu her sey tavan oldu.
    Nette dolar bazinda bakinca yine %40-%50 gibi bir zararda idik her seyin tavan olmasina ragmen..

Biriken stress deval ile bosalinca ve hisseler dolar bazinda cok ucuz gorundukleri icin para sahipleri dolarlarini yuksek fiyattan bozup pacavra fiyatina gelen hisselere saldirmislardi.

Bunu her zaman aciklamak zorunda kaliyorum, bana "ya sen TL iluzyondur diyorsun ama TL bazinda fiyatlanan borsadan da sasmiyorsun" diyenlere...

Turk hisse senetlerine TL odenir ama hisse senedi nakit para degildir, arkasinda reel varliklar vardir ve bu varliklar doviz bazinda fiyatlanir, cunku doviz odenerek o yatirimlar yapilmistir, uretimleri de doviz uzerinden fiyatlanir, ihrac edilir v.s v.s

Syg,
    yanlış hatırlamıyorsam kemal devriş abd ( imf ) den 10 milyar usd alınca coşku başlamıştı an ve an takip ediyordum

5.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Zaten faiz artisi bugun ppz ye yansidi
    3 gunluk 0.1920 getirdi
    Mevduattan cok azdirda esas repodan
    Getiri yukseldi
     Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Dogrusun osd ile karistirdim.
    OSD de 0,1920 değil ki, 0,1686.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,268
     Alıntı Originally Posted by arda2727 Yazıyı Oku
    yanlış hatırlamıyorsam kemal devriş abd ( imf ) den 10 milyar usd alınca coşku başlamıştı an ve an takip ediyordum
    Dogru hatirliyorsun..

Dervish gelince ve para bulduk dedikce cikis da baslamis ve hizlanmisti ancak o cikis kalici olmadi tabii yatay hareket buyuk bir ucgen seklinde 3 yila yakin surdu..
    Araya bir de ikinci korfez savasini sikistirdilar ve yatay hareket uzadi.
    Ucgen yukari mart nisan 2003 gibi basladi 1 mart tezkere krizinden sonra.
    Cikis ara duzeltmelerle 2008 e kadar da surdu...

Bunlarin hepsi aylik grafiklerde gorulebilir..

Gazete arsivleri ile birlikte bakilirsa cok cok guzel anlasilir..

7.  Alıntı Originally Posted by arda2727 Yazıyı Oku
    dudu daha iyi bilir ama

borsa düşünce alınmalı kar alınca mevduat geçilmeli uzun durmaya gerek yok ( tereyağından kıl çeker gibi )
    kısmet olursa bu sefer uygulamayı düşünüyorum ( 1/3 oranında )

YTD
    sepet yapmak her zaman mantıklı.froto 150 ye gelse bende girecegimde heh.heh.

8. Oda dogru bugunku soktan oranlari karistirdim.Affola
     Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    OSD de 0,1920 değil ki, 0,1686.
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 375/1009 İlkİlk ... 275325365373374375376377385425475875 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •