Sayfa 531/1009 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 4,241 - 4,248 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

1. Arkadaşlar dün yazmıştım borsa da alım yapan ve doları satan Latin kimler olduğunu bu günler iyi günler 9,125 milyar dolar çıkmış bu işler çoooook sakat

2.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Zamanlama bana göre anlamlı oldu. Daha önceki mesajımga kısa bağlamayı düşündüm ama; yaz girişi gibi olacağı için altı ay bağladım dedim. Stopajın uzaması da 31 mayıs yani haziran başı. Haziran başında uzama kalkar yine haziran ortasında Para kurulu toplantısında faiz düşürülürde şaşrmam. Tabii bu arada o zamana kadar ki gelişmeler de önemli. Ben mevduatı dün bağladım. Bozsam zararım pek olmaz ama gerek duymuyorum.
    turizm için yapılan rezervasyonlar vs. göstergeler önemli olacak tahminimce netice de cari açık var ve yeşil bulmak şart öyle ya da böyle. Doların sıçraması hamallıktan sıkılan döviz taşıyıcısı için umut oldu bu da dedolarizasyonu geciktirir gibi gözüküyor ani ataklar satıp TL'ye geçme iştahını bastırıyor diye düşünüyorum

YTD.

Saygılar.

3. 18.50 den yıllık bağladığım kısmı 18.75 ile 32 güne çevirdim (akbank) odea ile 20 den yıllık yola devam 1 ay sonra duruma göre kalan kısmı da yıllık bağlarız

4.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Hatırlarsanız Dolar 7'nin altına gelince müsiad, tobb vb işadamları rahatsız oldu yüksek faiz bize zarar veriyor vb açıklama yapmışlardı

Dolar 8'in üzerine çıkınca da geçen gün Tüsiad rahatsız oldu kurda istikrar vs.. diye açıklama yaptı.

İki iş dünyasının da memnun olacağı bir kur oranı arayışı olabilir..

Kanımca stopaj indirimi hükümetin de 8 in üzerini çok istemediği ama 7 nin altından da rahatsız olduğu konusunda beni düşündürüyor.

Sanırım kurun 7,50-8,10 arası bir yerde olması isteniyor olabilir.
    Mantıklı. Dolarda 7-8 bandında trade yapılabilir. Ytd.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

5. https://twitter.com/Merkez_Bankasi/s...296596995?s=19

Yaklaşık 9 milyar dolar satış gerçekleşmiş ama dolar hala 8.10 üzerinde. Ytd.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

6.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Arkadaşlar dün yazmıştım borsa da alım yapan ve doları satan Latin kimler olduğunu bu günler iyi günler 9,125 milyar dolar çıkmış bu işler çoooook sakat
    Bu açıklanan veriler geleceğe ışık tutmak açısından önemli ancak ; iş işten geçtikten sonra neler olduğunu öğrenmiş oluyoruz. Bir de yerleşiklerin sattığı döviz diye söylenen kısımda benim aslında satmadığım ama sistemden çıkardığım kısımda olabilir. Aynı şekilde sistem dışında tutulan sonra bankaya yatırılan döviz de yerleşiklerin aldığı diye açıklanıyor .

Geçen hafta serbest piyasa bankaların çok altında dolar alıyordu. Misal ; fibafx benden doları 8,38 e alırken , altınkaynak ve nadir döviz 8,25 e alıyordu. Sadece bunun için bile bankaya geçici ( yükseldikçe satmak için ) yatıranlar vardır.

7. Benim tahminime göre 15 nisandan sonra banka faizleri 20,21 lere bürüt olarak getirirler zaten burası da son faizler olur tabi bu benim fikrim çünkü küçük bankaların paraya ihtiyacı var saygılar

8. 26 Mart haftasında yabancı tahvil ve hissede 1,9 milyar dolarlık satış gerçekleştirmiş. Söz konusu satış Mayıs 2006'dan beri haftalık bazda en hızlı çıkışmış (https://www.bloomberght.com/yabanci-...ikleri-2277746).

Önümüzdeki dönem gerileme olmazsa bu son yapılanlar sonucu yükselen 2-5-10 yıllıklar önümüzdeki süreçteki borçlanmalar için gösterge niteliğinde olacak ve borçlanma maliyetlerini yükseltecek...

Faize höttleyip ülkeyi daha fazla faiz ödemek zorunda bırakmak tam bir trajikomedi...

Sayfa 531/1009 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •