Sayfa 559/1009 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 4,465 - 4,472 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

1. Saat 15.00'de vakıfbanktan arayıp güzel faizimiz var dediler. Oran ne dedim 25000 üstüne %19.00. Vakıf için fena sayılmaz.

2.  Alıntı Originally Posted by Marluk Yazıyı Oku
    20 veren banka var mı?

VOG-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    HSBC var 40 güne kadar yüzde 20 veriyorlar 250k-2000k arası tutarlara.

3. 2000 binlerde dolar birden 1.65 ere çıkmış, ancak yaklaşık 10 yıl aynı değerde sürünmüştü.
    Geçtiğimiz son 10 yılda TL de tasarruf yapanlar pek reel faiz elde edemediler.
    Bu yıl ilk kez reel faize geçildi.
    Hemen hükümetten tepki geldi.
    Ancak bu yıl biraz farklı..
    Faiz 10 larda değil 2 katı olan 20 ye geldi.
    Yani banka 365 gün sonra servetinin yüzde 20 sini teklif ediyor.
    1 milyon yatır yıllık kazanç 200 bin net.
    10 milyon yatır yıllık kazanç 2 milyon net.
    Ne tür iş yapacaksın da bunu elde edeceksin.
    Deli para.
    2 yıl önce 3 lerden neredeyse 9 lara gelmiş olan doları hareketine devam edeceğini bekleyip dolarda park etmek bana mantıklı gelmiyor.
    Emlak desen son iki yılda iki kez 1 in altındaki kampanyalarla füze misali fiyatlar marsa çıkmış.
    Üstelik yazın (bizde değil ancak) yurtdışında covid in ivme kaybetmesi ile piyasalar şenlenir.
    Bana göre dolar için en iyi senaryo yerini korumasıdır.
    2. yarıda önce stopaj, bir iki ay sonra da faiz düşüşü ile daha da aşağılara gelebilir.
    Covid in bu kadar rekora koştuğu bir dönemde dolar alan yok.
    O nedenle geçen hafta ve bu hafta (içinde benim de olduğum) KY eldeki dolarları bozdurmaya başladı.
    Üstelik Covid biraz hafiflesin, artı zamlar ve vergilerle ekonomiyi bir süre daha ayakta tutabilirler diye düşünüyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

4. ..........................
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    2000 binlerde dolar birden 1.65 ere çıkmış, ancak yaklaşık 10 yıl aynı değerde sürünmüştü.
    Deli para.
    2 yıl önce 3 lerden neredeyse 9 lara gelmiş olan doları hareketine devam edeceğini bekleyip dolarda park etmek bana mantıklı gelmiyor.
    Emlak desen son iki yılda iki kez 1 in altındaki kampanyalarla füze misali fiyatlar marsa çıkmış.
    Üstelik yazın (bizde değil ancak) yurtdışında covid in ivme kaybetmesi ile piyasalar şenlenir.
    2. yarıda önce stopaj, bir iki ay sonra da faiz düşüşü ile daha da aşağılara gelebilir.
    O nedenle geçen hafta ve bu hafta (içinde benim de olduğum) KY eldeki dolarları bozdurmaya başladı.
    Üstelik Covid biraz hafiflesin, artı zamlar ve vergilerle ekonomiyi bir süre daha ayakta tutabilirler diye düşünüyorum.

Ben de yükselen faizlerden yararlanmak için biraz ŞEY sattım bu süreçte ama ülkede reel faiz olduğuna inanmadığım için olaya carry trade yapan yabancılar gibi bakmaya çalışıyorum. Düşüşlerde yerine koyuyorum. Sizin yazdıklarınızdan son kısımda belirttiğiniz stopaj ve faiz düşerse kısmını tam anlayamadım. Bunlar olduğu halde ŞEY düşer diye mi düşünüyorsunuz? Teşekkürler.

6. Herkes görüşünü söylediğine göre MB Nisan'da pas geçer
    Mayıs ta pas geçer fakat 31 Mayıs'ta yıl sonuna kadar stopajı sıfırlar zaman kazanmak için önemli olan Haziran toplantısında alacak olduğu karar benim tahminim 20 ye çıkarır.

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    2000 binlerde dolar birden 1.65 ere çıkmış, ancak yaklaşık 10 yıl aynı değerde sürünmüştü.
    Deli para.

Dostum aldığın pozisyona göre yorum yapmışsın.
    O zaman kasada para vardı.
    Para içeriye akıyordu.
    Şimdi beş para var mı sen düşün...
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Herkes görüşünü söylediğine göre MB Nisan'da pas geçer
    Mayıs ta pas geçer fakat 31 Mayıs'ta yıl sonuna kadar stopajı sıfırlar zaman kazanmak için önemli olan Haziran toplantısında alacak olduğu karar benim tahminim 20 ye çıkarır.
    Öncesinde ciddi bir kur atağı gelmezse, bence haziranda faiz arttırma ihtimalleri çok düşük, konut satışlarını ve genel ekonomiyi canlandırmak için tersini yapma ihtimalleri ise daha fazla var. Stopaja dokunmayabilirler, faizi düşürdük demek kadar popülizm sağlamaz çünkü.

Sayfa 559/1009 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •