Sayfa 586/1009 İlkİlk ... 86486536576584585586587588596636686 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 4,681 - 4,688 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

1.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Dostum daha ne kadar basacaklar.
    Değeri kalmadı artık.
    Çok uç düşünüyorsun.
    Papaz her zaman pilav yemez.
    Ucuz kredi sandık için önemli...
    2.3 trilyon dolar alt yapı yatırımı için biden yine para verecek ..1.9 un üzerine..

https://tr.sputniknews.com/abd/20210...anini-duyurdu/

Başta cripto lar olmak üzere borsalar çıldırdı yine...

2. Dünya Mısır export fiyatları dolar bazında yıllık ortalama %50 arttığı bir ortamda(soya daha fazla)
    ucuz gıdadan bahsedilmez.
    Ek 27193

3. Dolar bazında
    Dünya hububat navlun fiyatları yıllık ortalama %70 yukarda
    Ek 27195

4. Son 3 ay futures contractlarda performans lideri +%108 ile Lumberda
    Ek 27196

5. Evde iç tesisatta yaklaşık 0,5 metrelik bir boruda su sızıntısı olmuş. Tam da banyonun göbeğinde. Bunu kotarmak için yapılan işlemleri ve istenen usta paralarını açıklıyorum. Ki burası mütevazi bir ilçe, büyükşehir filan da değil.
    Termal sistemle kaçağın yerinin tespiti: 450 TL
    Sucunun duvar ve zemin fayanslarını kırıp boruyu değiştirmesi: 550 TL (Duvar+zemin kırılan yer taş çatlasa 4-5 m2)
    Fayansçının gelip bu bölgeye yeni fayans döşemesi (fayanslar bizden olmak kaydıyla) : 400 TL
    Kaçağın denk geldiği yerde eski bir duşakabin vardı, o söküldü, teknesi olmayan sadece mermer+kapaktan oluşan yeni bir duşakabin sistemi yapıldı: 850 TL
    Ustaların her biri de yok malzemeye yok şuna yok buna çok zam geldiğini söyleyip durdular. Yaşadığımız ülke şu an bu durumda, biz 19 değil de 20 faiz nasıl alırız diye debelenelim.

6.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Evde iç tesisatta yaklaşık 0,5 metrelik bir boruda su sızıntısı olmuş. Tam da banyonun göbeğinde. Bunu kotarmak için yapılan işlemleri ve istenen usta paralarını açıklıyorum. Ki burası mütevazi bir ilçe, büyükşehir filan da değil.
    Termal sistemle kaçağın yerinin tespiti: 450 TL
    Sucunun duvar ve zemin fayanslarını kırıp boruyu değiştirmesi: 550 TL (Duvar+zemin kırılan yer taş çatlasa 4-5 m2)
    Fayansçının gelip bu bölgeye yeni fayans döşemesi (fayanslar bizden olmak kaydıyla) : 400 TL
    Kaçağın denk geldiği yerde eski bir duşakabin vardı, o söküldü, teknesi olmayan sadece mermer+kapaktan oluşan yeni bir duşakabin sistemi yapıldı: 850 TL
    Ustaların her biri de yok malzemeye yok şuna yok buna çok zam geldiğini söyleyip durdular. Yaşadığımız ülke şu an bu durumda, biz 19 değil de 20 faiz nasıl alırız diye debelenelim.
    Başka ustalardan da fiyat alın.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
     Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Bizde de firinlarda 4 tl pide maalesef.
    Hergün 12 tl sadece pide parası veriyorum.
    Ramazanin başında bir market yapalimda ramazanda ugrasmayalim dedim.
    Sadece 1 market arabasının aldığı ürün toplami 635 tl tuttu.
    Ölmüşüzde ağlayanimiz yok ya.
    Bana da cay ve ozellikle kagit urunlerinde, hammadde yuzunden, ciddi zam gelecek yonunde bir haber geldi..

Hemen bir arastirma yapip stoklarimi guclendirdim...

Allah yardimcimiz olsun..

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
     Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Mevduatci parasinin satin alma degerini korumaya calisir.ileride ayni mali almak icin.fakat vergiler cok arttigi icin fiyatlar fuze .
    Bunun tek yolu vazgecilmez urunleri uretebilen, fiyatlama gucu olan, surekli buyuyen sirketlerden hisse senedi almaktir..

Bana sormayin hangi sirketler diye..

Syg,

Sayfa 586/1009 İlkİlk ... 86486536576584585586587588596636686 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •