Sayfa 609/1009 İlkİlk ... 109509559599607608609610611619659709 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 4,865 - 4,872 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

1. Tek bir cümle ama tek bir cümle söylemesi gerekiyordu.
    Gerekirse faizi arttırmaktan çekinmeyiz.
    Bunu söylese dolar eksi kapatırdı.
    Ama söylemedi.
    Koskoca TCMB başkanı ne konuşması gerektiğini bilir. Ne konuşmaması gerektiğini de bilir.
    Ama TCMB başkanı bilir. Köşe yazarı değil.
    Neyse pazartesi günü yapılacaklar belli artık benim adıma.

Alıntı Originally Posted by cow_boz Yazıyı Oku
    Tek bir cümle ama tek bir cümle söylemesi gerekiyordu.
    Gerekirse faizi arttırmaktan çekinmeyiz.
    Bunu söylese dolar eksi kapatırdı.
    Ama söylemedi.
    Koskoca TCMB başkanı ne konuşması gerektiğini bilir. Ne konuşmaması gerektiğini de bilir.
    Ama TCMB başkanı bilir. Köşe yazarı değil.
    Neyse pazartesi günü yapılacaklar belli artık benim adıma.
    ihalar sihaalr yurtdışında operasyonlar gii şeyleri konuşmaya başlayınca genelkurmay başkanı ayda milli savunma bakanı konuşuyor sandım
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Nisan toplantısı kolaydi mayis toplantısı daha zor olucak hem enflasyon yuksek hem dolar yuksek 31.inde stopaj bitiyor uzatilmazsa negatife geceriz .davadan ne karar cikacak arkasından caatsa vs.dogru kararı vermek lazım.

4.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Nisan toplantısı kolaydi mayis toplantısı daha zor olucak hem enflasyon yuksek hem dolar yuksek 31.inde stopaj bitiyor uzatilmazsa negatife geceriz .davadan ne karar cikacak arkasından caatsa vs.dogru kararı vermek lazım.
    para yıllık ort.%25-30 eriyor zaten.%19 getiri kafadan negatif durum gibi.( üstadlar daha iyi bilir gerçi)
    syg.

Aklı kim verdi bilmiyorum ama MB başkanı siyasiler gibi 3-4 kanalda ortak yayına çıkmaz. Aslında çok konuşmasına da gerek yoktur. gerekirse bir iki cumlersi yeterlidir. Para piyasasındaki icraatleri ile kendini anlatır. Dün liyakatın özellikle MB başkanı olabilmek için ne derece önemli oldugunu tekrar gördük. Eş, dost, akraba ile bir devlet idare edilemez malesef.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...28#post6673528

6. ekeonomi yönetimi şu soruya bir cevap vermeli ; neden vatandaş (eksersiyesi kendilerine oy verenler) döviz-altın alıyor ?

cevabı basit ,
    açıklanan enflasyon oranı gereçekle alakası yok ,
    gönlüne göre açıklanan enflasyon oranına göre yapılan faiz fiyatlaması ,
    tl ile mevduat yapan tasarruf sahibini alım gücünü her gün yiyior , en basitinden gayrımenkul -taşıt fiyatlarındaki duble trible artışları...
    çözümü inandırıcı enflasyon rakamları , pozitif faiz... sıkı bütçe , batı ile uyumlu hareket...
    .................................
    şu rakamlarda harika üretim enflasyonu 31.20 tüketim enflasyonu 16.19

nasıl olacakta üretici zararla mal ve hizmet satacak...

bu yalanlardan bir an önce kurtulmazsak...
    Son düzenleme : riko66; 24-04-2021 saat: 12:18.

7. bu arada MB başkanın dillendirdiği 720 ton altın ,.twitter'de , #720TonAltın nerede şeklinde trend topik olmuş...

sahi daha geçen gün 20 tonluk 3 aylık bir swap ihalesi yapıldı
    madem var
    bu ne iştir neden piyasadan 20 ton altın topladın ?

bu arada MB başkanı hakikaten SİHA_İHAdan söz ettmiş..

"Rezervleriyle, Merkez Bankası'yla, ekonomisiyle güçlü olmasa oralarda onları yapamazsınız. İHA'lar, SİHA'lar parasız uçmuyor. "

be arkadaş Azerbaycan'a ,Pakistan'a ,Ukranya'ya bunların tanesi sadece 1 milyon dolardan satılıyor...

satılan dolarlar karşısında bu rakamlar ????

Bayraktar firmasında üretilen SİHA-İHA'nın Türkiye Hazinesine gerçek maliyeti kaç milyar dolar'cık ?

Hani yüzde yüz yerli ve milliydi ?

Know How hakları için acaba İsrai'e-İngiltere'ye-Kanada'ya-ABD'ye ne kadarlık ödeme yapıldı mı , ne kadarlık ödemeler yapıldı...

yüksek teknoloji gerketiren silahlar neden milyon doların altında ihrac ediliyor ?

Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    bu arada MB başkanın dillendirdiği 720 ton altın ,.twitter'de , #720TonAltın nerede şeklinde trend topik olmuş...

sahi daha geçen gün 20 tonluk 3 aylık bir swap ihalesi yapıldı
    madem var
    bu ne iştir neden piyasadan 20 ton altın topladın ?

bu arada MB başkanı hakikaten SİHA_İHAdan söz ettmiş..

"Rezervleriyle, Merkez Bankası'yla, ekonomisiyle güçlü olmasa oralarda onları yapamazsınız. İHA'lar, SİHA'lar parasız uçmuyor. "

be arkadaş Azerbaycan'a ,Pakistan'a ,Ukranya'ya bunların tanesi sadece 1 milyon dolardan satılıyor...

satılan dolarlar karşısında bu rakamlar ????
    400 küsür tonu var dostum.
    Geçen bu altınların bir kısmı dolar ile takas edildi.
    Swap mıdır işte o olay.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Sayfa 609/1009 İlkİlk ... 109509559599607608609610611619659709 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •