Sayfa 669/1009 İlkİlk ... 169569619659667668669670671679719769 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 5,345 - 5,352 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

Mevduatcilarada enflasyon farki odensin.şirinlikler yapılsın mevduatcilara.
    Forexte vergi geldi.kazanca vergi var.zarar edersen dusemiyorsun.tam bir zirvalik.onuda bitirdiler.

Originally Posted by BOSPOROS
    Kaybedilen bir savaşta.!!!
    NEGATİF rezervlerle mücadele etmek yerine, riskleri yönetmek için yerliler üzerinden sermaye kontrolleri uygulamaya sokulabilir...!!!!!
    Ancak burada yabancı yatırımcı hedefte olmayacaktır.!!!!!

Yerlilerin belli bir miktarın üzerindeki döviz mevduatlarını Hazine Eurobondlarına dönüştürmek.!!!
    sermaye kontrolü seçeneklerinden bir olabilir.!!!!!

Alternatif olarak döviz mevduatlarını çekmek isteyen yerliler,.!!!!
    Bu işlemi ilan edilen resmi bir kurdan TL cinsi olarak yapmaya zorlanabilir..!!!
    Kontroller ayrıca, ilave döviz alımını ve transfer maliyetlerindeki artışı engelleyebilir.!!!
    Tüm bu önlemler dövizde karaborsa oluşumunu ve çifte kur oluşumunu tetikleyebilir.!!!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Mevduatcilarada enflasyon farki odensin.şirinlikler yapılsın mevduatcilara.
    Forexte vergi geldi.kazanca vergi var.zarar edersen dusemiyorsun.tam bir zirvalik.onuda bitirdiler.
    huzur hakkı isteriz bizde zırt pırt kur şoku negatif reel faiz yüksek enflasyon huzur hakkını en çok tl mevduatçı hak ediyor

Evet tcel deki huzur hakki olsun 250 kayme yuro huzurlu bir hayat olmali

Mb siki durusa devam dedi.mevduatcilar bur eli yagda bir eli balda seklinde olacak sekilde olacakmis.gulluk gulustanlik mis.oh oh.ne guzel.

6.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Benim kaynana cok daha enterasan seyler yapiyor.
    Bana diyor damat hesaptan 2000tl cek sonra o parayi getiriyorum ve diyor ki bu 1000tl yi torunlara gonder su 1000tl yi de akrabaya gonder zor durumdalarmis, bende diyorum ki bole nakit ile degil de senin hesaptan direk havale yada eft yapabiliriz niye bana nakit cektirdin yapmak istedigini soylesen senin is iki dakikalik is... simdi ben nakit cektim ve bu nakiti tekrar banka atm sine begendirmek ve sonra atm den havale ile ugrasmam gerekecek sunu bana soylesen evde telefon ile islem yapip kolayca hallederdik dedim..

sizde 5000tl gibi bir meblayi atm den yatirmak gibi riskli bir ise girismissiniz, elbette pandemi donemi ve bankaya ulasamama yada belki nakit elinizde oldugunu bunu tasimak istememis olabilirsiniz
    ama riskli oluyor..

ozellikle atm bazi paralari tanimaz ise cevirip durursunuz atm giris kisminda
    saygilarimla
    Dedikleriniz çok doğru. Ben tüm işlerimi elektronik bankacılıktan yapıyorum. Zaman zaman etrafıma ( akraba- komşu ) yardımcı olmak adına bu şekilde elden nakit yatırma durumu oluşuyor. Kardeşim hastanede yattığı için masraflarını kredi kartından geçmişti, evde bulunan nakit parasından kart ödemesi amacıyla alarak yatırmamı istedi. Bazen yaşlı komşular elk- su vb. faturalarını ödemeye gidemiyorlar. Ben kendi kartımdan ödüyorum. Onlar bana nakit para veriyor. Bu küçük miktarları makinadan hesabıma yatırıyorum. Yoksa nakitle şahsi işim pek olmuyor.

7.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Originally Posted by BOSPOROS
    Kaybedilen bir savaşta.!!!
    NEGATİF rezervlerle mücadele etmek yerine, riskleri yönetmek için yerliler üzerinden sermaye kontrolleri uygulamaya sokulabilir...!!!!!
    Ancak burada yabancı yatırımcı hedefte olmayacaktır.!!!!!

Yerlilerin belli bir miktarın üzerindeki döviz mevduatlarını Hazine Eurobondlarına dönüştürmek.!!!
    sermaye kontrolü seçeneklerinden bir olabilir.!!!!!

Alternatif olarak döviz mevduatlarını çekmek isteyen yerliler,.!!!!
    Bu işlemi ilan edilen resmi bir kurdan TL cinsi olarak yapmaya zorlanabilir..!!!
    Kontroller ayrıca, ilave döviz alımını ve transfer maliyetlerindeki artışı engelleyebilir.!!!
    Tüm bu önlemler dövizde karaborsa oluşumunu ve çifte kur oluşumunu tetikleyebilir.!!!!!
    son cümleniz nedeniyle böyle bir şey olmaz.

8.  Alıntı Originally Posted by mikesu Yazıyı Oku
    fevkalade olur. 90lara doneriz, kalanlarda yastik altina kacar.
    işin ilginci bunu iddia eden, 90lı yıllarda ekonomiden sorumlu devlet bakanlığı yapıp memleketi 2001 krizine sürükleyen ekipten. bu adamlara hala prim veriliyor ya yazık, gerçekten yazık.

Sayfa 669/1009 İlkİlk ... 169569619659667668669670671679719769 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •