Sayfa 670/1009 İlkİlk ... 170570620660668669670671672680720770 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 5,353 - 5,360 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

1.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Originally Posted by BOSPOROS
    Kaybedilen bir savaşta.!!!
    NEGATİF rezervlerle mücadele etmek yerine, riskleri yönetmek için yerliler üzerinden sermaye kontrolleri uygulamaya sokulabilir...!!!!!
    Ancak burada yabancı yatırımcı hedefte olmayacaktır.!!!!!

Yerlilerin belli bir miktarın üzerindeki döviz mevduatlarını Hazine Eurobondlarına dönüştürmek.!!!
    sermaye kontrolü seçeneklerinden bir olabilir.!!!!!

Alternatif olarak döviz mevduatlarını çekmek isteyen yerliler,.!!!!
    Bu işlemi ilan edilen resmi bir kurdan TL cinsi olarak yapmaya zorlanabilir..!!!
    Kontroller ayrıca, ilave döviz alımını ve transfer maliyetlerindeki artışı engelleyebilir.!!!
    Tüm bu önlemler dövizde karaborsa oluşumunu ve çifte kur oluşumunu tetikleyebilir.!!!!!
    Paşam bişi olmaz..
    Dövizin artması en çokda vatandaşın işine geliyor..Ev araba fiyatları füzelemiş durumda..
    Kimse o dediğin zamazingolara girişmez..
    Böyle vatandaşı zengin eden iktidar zor bulunur..Tam dolar 6.80 lere yelken açtı idi ki bi gecede yeniden zengin etti milleti reis..
    Geç bu işleri o yüzden..
    Bak dolar 5 tl olduğunda batarız dendi..
    Dolar 8.30 batan eden olmadı...
    Senin crash 2018 den beri ha geldi ha gelecek..

Pandemi bitsin görürsün crash i..
    Güneyde millet 150 tl ye lahmacun yemek için birbirini boğazlayacak..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,145
    Tum mevduatcilarin bayramini kutlar, gelecek hayatlarinda da reel fayisler dilerim..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Sorunuzla ilgili değil ama yazasım geldi. X bankadan Y bankaya dolar swift yapıyorum. X bankanın kampanyası var, 10.000 $ altına ücret almıyor. Ben de her gün 10.000 $ altı para gönderiyorum. Bu işlemi bir kaç seferde yapıyorum. Bir süre sonra X ya da Y bankanın kullandığı muhabir banka bana hesap soruyor neden parayı bir kaç seferde gönderdin diye. T.C. sorsa neyse, bu adamlar bu cüreti nereden buluyor? Bunları kime şikayet etmek lazım?
    adamın parasıyla yaptığınız işlemi, yine adam soruyor. T.C. TL yi sorar.

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Tum mevduatcilarin bayramini kutlar, gelecek hayatlarinda da reel fayisler dilerim..

Syg,
    Sizin de bayramınız kutlu olsun sn. dudu. Faiz haram dır. Bu mübarek günde şu müslüman ülkenin konuştuğu işlere bakınız

5. Nkolay bonolarınızı en geç 7-10 günde bir satıp, mevcut parayla yeniden almak lazım ( bileşik faiz için ) . Yalnız ana paranızı bozdurmadan önce küçük bir parayla yeni bono alarak vadeyi test etmenizi öneririm. Zira elinizdeki 4.10.2021 vadeli bonoyu sattınız diyelim. Tekrar aynı vadeliyi vermek istemediği olabiliyor. 31.8.2021 , 20.7.2021 gibi daha kısa vadeli vermeye çalışabilir. Bu durumda uzun vadeyi verene kadar işlemi geri tuşuyla tekrarlamanız gerekecektir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,145
    Almanya'nın 10 yıllık tahvil faizi %-0.16 ile mart 2020'den bu yana en yüksek seviyeyi gördü
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Nkolay bonolarınızı en geç 7-10 günde bir satıp, mevcut parayla yeniden almak lazım ( bileşik faiz için ) . Yalnız ana paranızı bozdurmadan önce küçük bir parayla yeni bono alarak vadeyi test etmenizi öneririm. Zira elinizdeki 4.10.2021 vadeli bonoyu sattınız diyelim. Tekrar aynı vadeliyi vermek istemediği olabiliyor. 31.8.2021 , 20.7.2021 gibi daha kısa vadeli vermeye çalışabilir. Bu durumda uzun vadeyi verene kadar işlemi geri tuşuyla tekrarlamanız gerekecektir.
    Dostum bono ne faiz veriyor?
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

8. ekonomiyi cemaat dergahlarında öğrenen mümin tipli menfaat düşkünü şahışlar,
    dövizde kur vergisi gibi izansız düşüncelere dalacağına,

sizin bu ülkeye verdiğiniz zararı en son bu topraklarda kim verdi acaba diye düşünmek gerekir?

gözünüzü dikmişsiniz vatandaşın cebindeki dövize.
    bozduramıyorsun neden ?
    sana güvenmiyor ki bozsun?

sen gidersen yerine işin ehli güvenilir birileri gelirse ve işte bu derse
    belki o zaman bozdurur.
    sen gitmediğin sürece asla bozdurmayacak.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Sayfa 670/1009 İlkİlk ... 170570620660668669670671672680720770 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •