Sayfa 995/1009 İlkİlk ... 4958959459859939949959969971005 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 7,953 - 7,960 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

1.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Essah mı diyon?
    Dostum faizler ne olacak sen o konuya gel...
    Kastettigim sen değilsin ama fotoğrafa çok güldüm yalan yok 😃

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Anlamadigim nokta bir cok evin sitenin denize erisimi bile yok ve bi dunya da para istiyorlar..

Syg,
    İstanbul'da fiyatlar düşüyor, güneyde ve Ege'de coşuyormuş diyorlar.

Bir süre sonra girenin çıkanın polis tarafından kontrol edildiği butik ilçeler ortaya çıkacak. Suriyelileri barındırmayan bir ilçe vardı güneyde hangisi idi o Kaş mıydı?

O tarz yerleşim yerleri oluşacak mecburen ve oralarda fiyatlar U-ÇA-CAK.

3.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Merhaba,

Her şampanya bir köpüren şaraptır

Ama

Her köpüren şarap şampanya değildir.

Champagne yazabilmek Pinot noir, Pinot meunier ve Chardonnay üzümlerinden yapılmalı, bu üzümlerde fransa nın champagne bölgesinde yetiştirilmesi lazım. Ve en az 15 ay yaşlandırılması lazım.

Bunlar sağlandığında şişeye “champagne” yazılabilir.

Bunlardan biri sağlanmadığı durumda “sparkling wine” yazılıyor.

Chandon, arjantin üretimi, Moët & Chandon tecrübesi ile üretliyor,

Pinot noir, Malbac ve Chardonnay üzümlerinden, 12 ay yaşlandırılarak satılıyor.

Henkell’de almanya üretimidir.

Yaşasın’ın kalecik karası köpüren şarabı bu tecrübeli firmalar arasında malesef bu fiyatla hiç şansı yok.

Dom perignon dahil üreticiler çelik tanklarda üretim yapıyor, ısı kontrolü çok daha kolay çünkü.

EN GELENEKSEL üretimi yapan kim dersen.

KRUG !

Çelik tanklar yerine MEŞE FIÇILARDA üretim yapıyorlar.

Non-vintage ürünler bile 10 yıl yaşladırılıp satışa sunuluyor.
    bizzat bildiğim, fabrikasında defalarca bulunduğum, italyan fabrika müdüründen defalarca izahat aldığım ve hatta neyse, için yazdım. biraz değil, bizzat içinde bulunduğum için bildiğim konular.
    diğer markalarla şansının olup olmamasından ziyade, kaldı ki kapasitesi buna izin vermez, türkiye de üretilen en iyisi.

4. ufak bir bilgi daha; kalecik karası ile pinot noir çok benzerlikler gösterir.

http://usa.vinkarawines.com/default.aspx

ilgilenenlere

5.  Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    Geçen aya kadar bu forum böyle değildi. Buraya eskiden de yazan ama şimdilerde daha çok dadanan bir kişi var. İsim vermek istemiyorum ama forumun şu anki sorumlusu tek başına kendisi. Önceden yatırım fonu vs. Diye isimli ama çok geyik dönen bir forum var sosyal statüleri gereği kahvehaneye gitmeyip o forumu beyaz Türklerin kahvehanesine çevirip ozlerine dönüyor bu amcalar. O forumun başlıca yazanı Webster diye biri bu da onun kankasi sayılır.Çoğunun halı vakti yerinde emekli ya da yakın. İşte onlardan biri bu dediğim o geldi burası bozuldu.
    Ben sizin bu dediğinizden bayağı bayağı Marketsoul..Yani eski jmk99 daha eski happy daha eskide julia luthor u anlamıştım oysaki..
    Bari isim verinde kim olduğunu insanlar anlasın..

Sarapta bas agritmayan asidi dusuk icimi guzel hangisi?okuzgozu bogazkere iyi galiba...

7.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Sarapta bas agritmayan asidi dusuk icimi guzel hangisi?okuzgozu bogazkere iyi galiba...
    Petrus diye bir marka var Migros'ta, güzelmiş diyorlar ama ben denemedim.

8. Yurtdışında temettü veren EtF ler var şirket araştırması yapmaya vaktiniz yok ise önerebilirim.

Büyük fonların temettü etf leri mevcut
     Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    vade 20+ yıl. sabır sonsuz.. ikisinde de son 10 yıldır iyi, düzenli temettü ödeyen ve ödeme potansiyeli olan ilk 10 sağlam şirkete eşit bölerek diyelim.

Sayfa 995/1009 İlkİlk ... 4958959459859939949959969971005 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •