Sayfa 625/1009 İlkİlk ... 125525575615623624625626627635675725 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 4,993 - 5,000 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

1. Fiyatlar korkunc bir hal aldi....
    Cogu urunu pahali diye almaktan vazgeciyorum....
     Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Bu gün bim, A 101 ve migros alışveriş için gittim bütün mallara %20 zam yapmışlar hayırlı olsun
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

2. Dün yediğin hurmalar...

Tam Ağbal toparlayacaktı durumu, başa geri döndük birtakım kaygılar yüzünden...

Bu bir takım kaygılarla reel varlığımız eritildi ve daha da eritilecek gibi gözüküyor ya ben ona yanarım...

---------------------------------------------------

https://www.bloomberght.com/dunya-ba...ebilir-2279202

Dünya Bankası: Yurtiçi makroekonomik dalgalanmalar Türkiye'de canlanmayı etkileyebilir

Dünya Bankası, makroekonomik dalgalanmaların Türkiye'de ekonomik canlanmayı etkileyebileceğini belirtti
    Dünya Bankası, Türkiye’deki son ekonomik gelişmelerin genel bir görünümünün ve ekonomik beklentilere ilişkin Dünya Bankası analizlerinin sunulduğu Türkiye Ekonomik İzleme Raporu’nun (TEM) son sayısını bugün yayınladı.

Kovid-19 pandemisine karşı uygulamaya konulan politikalar ve bunların ekonomik etkileri 2020 yılının ikinci yarısında ekonomik faaliyetin toparlanmasını sağladı. Kredileri desteklemeye yönelik önlemler de dikkate alındığında, Türkiye’nin ekonomik destek programının büyüklüğünün GSYH’ya (gayrısafi yurtiçi hasıla) oranı G20 yükselen piyasa ekonomilerinin ortalamasından daha yüksek olarak gerçekleşmiştir.

Bu desteklerin sonucu olarak meydana gelen kredi patlaması ve Haziran ve Temmuz aylarında hareket kısıtlamalarının ve işletme kapatma önlemlerinin gevşetilmesi, ekonomik faaliyetin belirgin bir şekilde yükselişe geçmesini sağlayarak Türkiye’yi 2020 yılında pozitif büyüme performansı sağlayan birkaç G20 ülkesinden birisi haline getirdi. Ancak bu büyüme beraberinde yükselen enflasyon, uluslararası rezervlerde düşüş, lirada zayıflama, cari açıkta sert bir artış ve şirketlerde yaşanan finansal stres ile birlikte geldi.

2020 yılının sonundaki toparlanma, işgücü piyasalarının bir miktar toparlanmasına yardımcı olurken, özellikle kadınlar, gençler ve düşük vasıflı işçiler olmak üzere birçok çalışan geride kaldı. Bu durumun, yüksek enflasyon ile birlikte, yoksullara daha fazla zarar vermiş olması muhtemeldir. 2019 yılında yüzde 10,2 olan yoksulluk oranının 2020 yılında yüzde 12,2'ye yükseldiği tahmin edilmektedir. Şu anda yoksulluk oranını pandemi öncesi seviyelere geri getirmek bir zorluk teşkil etmektedir.

3.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    yarın dönüş var.. "gizemsiz" usd oran varsa rica edeceğim.
    +100k usd 2.05 teklif etti vakıf, oran alan arkadaslar varsa paylaşabilir mi

4. Pegasus en az 300 milyon dolar eurobond ihracına çıkıyor

Pegasus dolar cinsi en az 300 milyon dolar tutarında eurobond ihracına çıkarken ihraçta ilk getiri beklentisi yüzde 9.25-9.5 aralığı olarak belirlendi.

Refinitiv servislerinden IFR'da yer alan ve bankacılık kaynaklarına dayandırılan habere göre, ihraçta vade ilk 3 yılı geri çağırma opsiyonu olmayan 5 yıl (5NC3) olarak belirlendi.

İhracın fiyatlamasının bugün tamamlanması bekleniyor. İhracı BofA Securities, Goldman Sachs International yönetiyor.

https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-619289

5.  Alıntı Originally Posted by cow_boz Yazıyı Oku
    Yarın 1 milyon TL ile dolar alıp yastık altı yapıyorum.
    Artık stres çekemem bu saatten sonra.
    Güle güle TL.
    Güle güle Şahap.
    Ben de gunlukte duran dolarlari fiziki olarak cekecegim zaten %0,1 veriyordu.

Cekme sebebim ise size tuhaf gelebilir ama 17gunluk alkol yasagidir. Pek ickiyle aram yok ama bunu yapabilmeleri beni şok etti.

2006'da danistay saldirisiyla baslayan cumhuriyet karsiti seriatci, ihvanci akim guclenerek, yer yer de nabiz yoklayarak karabasan gibi gelmekte.

Kısmen sistem disina cikarak kendimce protesto edecegim.

Alıntı Originally Posted by cow_boz Yazıyı Oku
    Yarın 1 milyon TL ile dolar alıp yastık altı yapıyorum.
    Artık stres çekemem bu saatten sonra.
    Güle güle TL.
    Güle güle Şahap.
    Dostum kur senin almanı bekliyormuş.
    Sattığında haber et.
    Satmanı da bekleyebilir.
    100000*0,1=10000 kayme.
    Bence bir 30 kuruşluk marj daha ayır.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

7.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Ben de gunlukte duran dolarlari fiziki olarak cekecegim zaten %0,1 veriyordu.

Cekme sebebim ise size tuhaf gelebilir ama 17gunluk alkol yasagidir. Pek ickiyle aram yok ama bunu yapabilmeleri beni şok etti.

2006'da danistay saldirisiyla baslayan cumhuriyet karsiti seriatci, ihvanci akim guclenerek, yer yer de nabiz yoklayarak karabasan gibi gelmekte.

Kısmen sistem disina cikarak kendimce protesto edecegim.
    bankadan alım yaptığımız dolarları fiziki olarak çekebiliyor muyuz acaba?

8. Yeni para mı? Bana 300k temdit 2 teklif etti.

Sayfa 625/1009 İlkİlk ... 125525575615623624625626627635675725 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •