Sayfa 14/1009 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 105 - 112 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

1.  Alıntı Originally Posted by KUYU Yazıyı Oku
    Demek ki faiz düşünce enflasyon düşmüyormuş 🤣🤣🤣🤣

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Peki faiz yükselince enflasyon ne olacak?
    Yatırım tavsiyesi değil, kişisel düşünceleri içerir.

2.  Alıntı Originally Posted by beyazcocuk Yazıyı Oku
    Peki faiz yükselince enflasyon ne olacak?
    Enflasyonu bilmem ama yüksek faizle ekonomiyi kitlersek o daha da kötü olabilir, dengeli gitmekte fayda var.

3. üzülerek söylüyorum ki,

faiz bir süre yüksek kalmalı..

ytd.

syg,

kyg,

4. faizler zaten olması gerekenin çok altında. faiz yükselince dolar azıcık düştü diye dolarzedeler sıkıntıda..sitelerde görüyorum yorumlar hep şu şekilde "faiz lobisi işbaşında" falan filan..kardeşim dolar artınca yediğin ekmeğe kadar zam geliyor o nolacak peki. yüksek döviz kuru düşük kredi faizi yöntemiyle hadi yükselen ev araba fiyatlarını gariban-yoksul kesim alamıyor..peki yükselen gıda fiyatlarına ne olacak. aç mı kalsın millet.

faizin acilen enflasyon düzeyine hatta birkaç puan da üzerine çekilmesi gerekiyor. ayrıca bu yapılırken faiz arttırmadan da dövizi düşük tutmanın yollarının araştırılması, sorunların dibine inilmesi gerekiyor.

5. merhaba bugün bir işlem yaptım ama çok emin olamadım size de yaptıktan sonra danışmak istedim (çok saçma ama)

Şöyle bugün 3 ay vade para bağladım tl %17.5 orandan, bunun için de 3 ay sonrasına dolar/tl opsiyon yaptım 7.50 için onun içinde 12 bin tl risk primi aldım (parayı hemen yatırdılar)

sizce bu mantıklı bir şey mi oldu yoksa saçmalamış mıyım?

Risk şu dolar 7.20 de olsa 7.50 den vade dönüşünde hesabıma geçecek... 8.20 olsa kafa kafaya olurum.

ne dersiniz?

6.  Alıntı Originally Posted by komando Yazıyı Oku
    merhaba bugün bir işlem yaptım ama çok emin olamadım size de yaptıktan sonra danışmak istedim (çok saçma ama)

Şöyle bugün 3 ay vade para bağladım tl %17.5 orandan, bunun için de 3 ay sonrasına dolar/tl opsiyon yaptım 7.50 için onun içinde 12 bin tl risk primi aldım (parayı hemen yatırdılar)

sizce bu mantıklı bir şey mi oldu yoksa saçmalamış mıyım?

Risk şu dolar 7.20 de olsa 7.50 den vade dönüşünde hesabıma geçecek... 8.20 olsa kafa kafaya olurum.

ne dersiniz?
    Opsiyon satanın karı sınırlı(prim), zararı ise sınırsızdır. Almak olsa OK(zarar prim tutarı olur) ama ben TL'de opsiyon satmaya karşıyım.
    Burası Türkiye ne olacağı belli olmaz.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
    en yüksek faiz nerede var sayın forumdaşlar
    birazda faiz yiyelim

Sayfa 14/1009 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri