Special Days Image
Sayfa 591/1009 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 4,721 - 4,728 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

1.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Bu forumda yazdık faize bakarken paranın günü dolduğunda çıkarken günlük EFT limitlerine bakın genelde 500k üstü günlük EFT hep sorun oluyor sonra 2,3 günde çıkabiliyorsun yüklü miktarlar hep sorun
    Bana 200k da bile sorun çıkardı bankam.
    Ismini yazmayim şimdi moralim bozulacak.

Criptolara faiz ne veriyorlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,942
    Dun oturdum e-ticaret sitelerinden 1-2 senelik cay, temizlik malzemesi, bulasik, camasir deterjani, sampuan,wc kagidi, dezenfektan, dis macunu, tras bicagi gibi malzemeleri arastirdim ve satin aldim...

Kuru gida olarak fazla bir stok yapamiyorum, boceklenme, bayatlama olur diye dusunuyorum.

Yakin zamanda ciddi bir enflasyonist dalga bekliyorum...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4. Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Dun oturdum e-ticaret sitelerinden 1-2 senelik cay, temizlik malzemesi, bulasik, camasir deterjani, sampuan,wc kagidi, dezenfektan, dis macunu, tras bicagi gibi malzemeleri arastirdim ve satin aldim...

Kuru gida olarak fazla bir stok yapamiyorum, boceklenme, bayatlama olur diye dusunuyorum.

Yakin zamanda ciddi bir enflasyonist dalga bekliyorum...

Syg,
    En mantıklısı sizin yaptığınız gibi parayı mala yatırmak. Ben Ayçiçek ve zeytinyağı alıp kenara koyuyorum. Temizlik malzemesi de.
    Derin dondurucu alıp, et, balık, bezelye, barbun fasülye falan stok yapayım diye düşündüm ama, elektrikler bir gitse hepsi heder olur diye vaz geçtim.

5. Genelde ortaya karışık yapanlar bile kral çıplak demeye başlamışsa...

https://www.bloomberght.com/turkiye-...isiyor-2278778

Hakikaten anlamakta zorlanıyorum... Birkaç müteahhit bir kaç bina daha satsın, birkaç ihracatçı daha da zenginleşsin diye, toplumun genelinin refahını düşürecek, yıllardır düşüş trendinde olan milli paramızın değerini daha da düşürecek, enflasyonu azdıracak, finansal istikrarı tehlikeye sokup herkesi diken üstünde tutacak hareketlere ne gerek vardı...

Bu yıl dengelenme yılı olmalıydı, olmak zorundaydı, az kalsın da olacaktı ki, yine başa döndük bile diyemiyorum, çünkü başa dönsek daha iyiydi...

Samimi bir şekilde gelinen duruma üzülüyorum... Daha önce de söylemiştim faiz hak yemek ise, hep bir kesimi kayırmak, oluşan fiyatlamalar ve enflasyon neticesinde milletin senelerin birikimini pul etmek, konutta, otomotivde bu kadar anormal fiyat artışlarını normal karşılamak, piyasa faizinin çok altında faizlerle verilen kredilerle bireylerin ve kamunun birikimini birilerine bedavaya peşkeş çekmek ve bu sonuçlara yol açan kararlar da bir çeşit hak yemektir. Bu düşüncemde zerre de ideoloji bulunmamakta. Benim mottom; sıfır enflasyon sıfır faiz... İstikrar... Kredibilite...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,942
     Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    En mantıklısı sizin yaptığınız gibi parayı mala yatırmak. Ben Ayçiçek ve zeytinyağı alıp kenara koyuyorum. Temizlik malzemesi de.
    Derin dondurucu alıp, et, balık, bezelye, barbun fasülye falan stok yapayım diye düşündüm ama, elektrikler bir gitse hepsi heder olur diye vaz geçtim.
    Benim de bir derin dondurucum vardi dolap misali, icine balik, barbunya, enginar alir koyardim bolluk donemlerinde..
    Sonra dedim ki mevsiminde taze taze yiyeyim ve derin dondurucumu sattim..
    Simdi bozulma riskli olmayan yukarida saydigim seyleri kampanya yakalarsam yuksek miktarda alip stokluyorum..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7. Bu sene faizler zor iner en tehlikeli ay Haziran , Mayıs enflasyonu
    3 Haziran da aciklanacagina göre ve 19 veya üzerinde çıkarsa asıl o zaman bomba olacak

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Benim de bir derin dondurucum vardi dolap misali, icine balik, barbunya, enginar alir koyardim bolluk donemlerinde..
    Sonra dedim ki mevsiminde taze taze yiyeyim ve derin dondurucumu sattim..
    Simdi bozulma riskli olmayan yukarida saydigim seyleri kampanya yakalarsam yuksek miktarda alip stokluyorum..

Syg,
    Derin dondurucu pahalı şeyleri ucuza mal etmek için şart.

Migros her ay 1 hafta 75 TL üzeri kampanyası yapar. (Eskiden 60 idi)

Tavuğun kilosunu 3 TL den almak mümkün.

Üstelik bir de max. kart ile 150 TL üzeri 15 TL puaz kazanıyorsun.

Hele bir de zaten o insertte zaten indirilmiş (1+1 çikolatalar gibi) ürünlerle 150 TL yi doldurursan aldığın ürünler neredeyse yarı fiyatına gelebiliyor.

Yok indirimli ürün bulamazsan zaten fix fiyatlı ayçiçek yağı, migros baldo pirinç, nutella gibi ürünlerle zaten kolaylıkla doldurursun.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Sayfa 591/1009 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •