Sayfa 683/1009 İlkİlk ... 183583633673681682683684685693733783 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 5,457 - 5,464 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

1.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    mevduatçıların her zaman reel faiz kazanması dileğiyle

iyi bayramlar forum camiası
    1kilo mercimegi 7,5 tl ye almis idim sene basinda, su an A101de bugun baktim 10tl, ne reel faizinden bahsedecegiz , dolar bile eriyor artik fiyatlara.

Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    1kilo mercimegi 7,5 tl ye almis idim sene basinda, su an A101de bugun baktim 10tl, ne reel faizinden bahsedecegiz , dolar bile eriyor artik fiyatlara.
    Dostum haklısın fiyatlar katlamalı gidiyor.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

3.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Bak ama aptallik bende, ulkemizde akilli insanlar ne yapmis, toplasip bir kopru yapalim demisler , devletten de yillik 620 milyon dolar garanti almislar, sonra gidip japonlara kopruyu 2 milyar dolara yaptirmis bu akilli kardesler, simdi her yil abd enflasyonu kadar da artiyor alacaklari paralar.

35 dolarlık garanti geçiş ücreti dolara endeksli olmasının üstüne Amerikan enflasyonu oranında her sene “güncelleniyor”, bu sene 41.8 dolar, seneye 42.5 dolar olacak. Yani seneye hiç araç geçmese bile şirketler 40000*365*42.5=620 milyon dolar ödeme alacak.

4.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    BİM'den 6-7 ay önce 19 TL ye aldığım 1 lt sızma zeytinyağı şu anda 31 TL.
    Başka söze gerek yok.

Dolar bile pes ediyor gıda fiyatları karşısında.

Tilki tilki saat kac 8.49

Çocuklar “Tilki tilki saatin kaç” derler.*Tilki*rolündeki çocuk bir sayı söyler. Çocuklar*tilkinin*söylediği sayıya göre adım atarlar. Adımları sırasında ebenin(tilkinin) yanına ulaşanlar*tilkinin*bulunduğu yeri ebeler ve kaçmaya başlarlar.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Başka söze gerek yok.

Aynen üstadım aynen.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Başka söze gerek yok.

Valla hocam bazen tüm tl yatırımlarımı kapatıp döviz ya da euro yapıp yastık altına çekmek fikri basıyor üstüme. ENAG enflasyonu doğru ise, ki hayatın içine bakınca doğru görünüyor, gerçekten boşa kürek çekiyoruz.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Valla hocam bazen tüm tl yatırımlarımı kapatıp döviz ya da euro yapıp yastık altına çekmek fikri basıyor üstüme. ENAG enflasyonu doğru ise, ki hayatın içine bakınca doğru görünüyor, gerçekten boşa kürek çekiyoruz.
    ENAG doğru sn hellistheothers
    Marketlerde bunu bire bir görüyorum.
    İşin acı tarafı doları bile solladı market fiyatları, inşallah durur bu yükseliş.

Biz ne yaparsak yapalım yakalayamayacağız bu artış oranını.

Ben % 110'luk enflasyon yıllarını hatırlıyorum.Ele para geçer geçmez kuyumculara koşar mark, dolar alırdık.
    Galiba o ortam geri geliyor.

Sayfa 683/1009 İlkİlk ... 183583633673681682683684685693733783 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •