Sayfa 641/1009 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691741 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 5,121 - 5,128 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Sn.Trade Shark Enflasyonun yüksek oldugu tablodaki ülkerde faiz oranları yüzde kaç acaba ?
    Söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir şahsi fikrimdir saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    faizlerin pik noktaya geldiğini düşünerek odea'dan 395 günlük stopajsız %20 oranla bağladığım mevduatımın 33 günü doldu, kaldı 360 küsur gün. TL mevduatları açısından konuşacak olursam şu ana kadar geçen günlerde 1 puana yakın + faiz aldım, bakalım kafa kafaya gelecek mi hatta dezavantajlı hale düşecek miyim
    %99 dolara göre zarar edeceksiniz.
    ÜFE'nin %30 üstü olduğu, TCMB'nin enflasyon değil de faizle mücadele ettiği bir ülkede 3 aylık hatta 6 aylık bağlamak cesaret iken siz bir sene üstü bağlamışsınız.
    Faizler %20 tepe demişsiniz. Diyelim ki öyle.
    Bu bir senelik vade döneminizde TCMB faizleri %13-15 aralığına düşürse ben %20'den bağladım kardayım mı diyeceksiniz?
    O esnada dolar günlük 10 kuruş bindirmelerle sizin yıllık karınızı belki de bir ayda eritecek.
    Yaşanmış bir durumdur.
    2 sene önce ben de yıllık %24 faiz ile bağlamıştım.

Merkez bir arttırır faizi, Euro 8 TL olur.
    Artık hayvan terli.
    Eskisi gibi bir durum yok.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

4.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Merkez bir arttırır faizi, Euro 8 TL olur.
    Artık hayvan terli.
    Eskisi gibi bir durum yok.
    TC tarihinde Euro bırak 8.00TL'yi 8.99 görsün burada eşşek gibi anıracağım.
    Hatta süre olarak 31.12.2021 verelim.
    Var mısın iddasına?
    Bak hatta senin söylediğin kurun 1TL üstünü söylüyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by imperial Yazıyı Oku
    Yüzde 20 yıllık net faiz aslında 12 defa net 18.36 faizi bileşik olarak çevirmek demek..18,36 faiz de güncel stopajdan 19,35 aylık mevduat faizine denk gelir. ÜFE'nin 35 olduğu bir yerde faiz indirilmeye kalkarsa çok kısa zamanda indirildiği yerden geri bindirilmek zorunda kalır. Banka bu faizi önerirken bileşik faizden kurtulmuş ve büyük ihtimalle faizlerin çok da aşağı düşemeyeceği hesabı yapmış olma ihtimali yüksektir.. Son söz: Bileşik faiz önemli bir sihirdir..
    Merhaba
    Bu hesabınız doğru olmakla beraber, uzun bağlamanın gerekçesi stopajın uzatılmaması riskidir. Stopaj indirimi yaklaşık 2 puan faize denk geliyor. Uzatılırsa uzun bağlama zarar eder, uzatılmazsa kar eder.

6. MB faiz artırırsa bir ihtimal Euro 9,50 seviyesini görebilir. Sonrasında yine yükselecektir.
    Yüksek faiz yüksek kur dönemindeyiz malum.

7.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    faizlerin pik noktaya geldiğini düşünerek odea'dan 395 günlük stopajsız %20 oranla bağladığım mevduatımın 33 günü doldu, kaldı 360 küsur gün. TL mevduatları açısından konuşacak olursam şu ana kadar geçen günlerde 1 puana yakın + faiz aldım, bakalım kafa kafaya gelecek mi hatta dezavantajlı hale düşecek miyim
    Büyük cesaret.. Cesaretinizden ötürü tebrik ederim..
    OMAHALI

8.  Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku
    Merhaba
    Bu hesabınız doğru olmakla beraber, uzun bağlamanın gerekçesi stopajın uzatılmaması riskidir. Stopaj indirimi yaklaşık 2 puan faize denk geliyor. Uzatılırsa uzun bağlama zarar eder, uzatılmazsa kar eder.
    Orada da yatırım fonu imdada koşuyor. Malum 31 Mayısa kadar alınan belli başlı bazı fonlar stopajdan muaf..Ayrıca yatırım fonu da bileşik faiz mantığı ile çalıştığından bileşik faiz sihrinden de mahrum kalmıyorsunuz..

Sayfa 641/1009 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691741 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •