Sayfa 426/1009 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526926 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 3,401 - 3,408 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

1. son bilançolara göre

Net te (Döviz Varlıklar- Döviz Yükümlülükler)

döviz borcu/DÖVİZ açığı çok olan bazı şirketler

thy : - eksi 80 milyar TL

pegasus: - eksi 5.7 milyar TL

sasa: - eksi 4.9 milyar TL

fordoto: - eksi 4.9 milyar TL

petkim: - eksi 1.4 milyar TL

Şu an çok döviz açığı thy de görünüyor..

2. Odea ya %20 ile 400 gün bağladım, hayırlısı artık.

3. Goldman Sachs Stratejisti Sara Grut cari açık ve kurumsal borçluluk dikkate alındığında, Türkiye’nin tahvil ve CDS spreadlerinin yakın vadede büyüyebileceğini öngördü.

Türkiye’nin kısa vade borç çevrim riskini yüksek gören Grut “Türkiye cari denge düşünüldüğünde ve özel sektör gibi kısa vadeli dış borçlar dikkate alındığında en yüksek dış finansman gereksinimine sahip ülke†değerlendirmesini yaptı.

Goldman Sachs enflasyon beklentilerinin yüzde 20 civarıyla 2018 seviyelerine yükselmesi senaryosunda Türkiye 5 yıl CDS spreadi için adil değeri yaklaşık 600 baz puan olarak tahmin ediyor.

kaynak: bloomberg.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Alıntı Originally Posted by vecdi Yazıyı Oku
    Odea ya %20 ile 400 gün bağladım, hayırlısı artık.
    Aynı şekilde ben de 368 gün olarak bağladım. Ayrıca Tüfe garantisi de var. Tüfe 20 üzerinde çıkarsa fazlamızı alırız Bir yıl içinde dolar 9.60'ı geçmesse biz karlı olacağız (böyle ortamda çok zor gibi gözüküyor ama dolarda park edince insan sağlığından oluyor)

hayırlısı olsun ,

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Goldman Sachs Stratejisti Sara Grut cari açık ve kurumsal borçluluk dikkate alındığında, Türkiye’nin tahvil ve CDS spreadlerinin yakın vadede büyüyebileceğini öngördü.

Türkiye’nin kısa vade borç çevrim riskini yüksek gören Grut “Türkiye cari denge düşünüldüğünde ve özel sektör gibi kısa vadeli dış borçlar dikkate alındığında en yüksek dış finansman gereksinimine sahip ülke†değerlendirmesini yaptı.

Goldman Sachs enflasyon beklentilerinin yüzde 20 civarıyla 2018 seviyelerine yükselmesi senaryosunda Türkiye 5 yıl CDS spreadi için adil değeri yaklaşık 600 baz puan olarak tahmin ediyor.

kaynak: bloomberg.
    Moratoryuma hızla yol aldığımızı ben geçen sene çok yazdım.!!!
    Elinde Eurobond olanlar sonunda bir bardak soguk su içerler.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

7.  Alıntı Originally Posted by vecdi Yazıyı Oku
    Odea ya %20 ile 400 gün bağladım, hayırlısı artık.
    Miktar nedir?

8.  Alıntı Originally Posted by cem1473 Yazıyı Oku
    Aynı şekilde ben de 368 gün olarak bağladım. Ayrıca Tüfe garantisi de var. Tüfe 20 üzerinde çıkarsa fazlamızı alırız Bir yıl içinde dolar 9.60'ı geçmesse biz karlı olacağız (böyle ortamda çok zor gibi gözüküyor ama dolarda park edince insan sağlığından oluyor)
    hayırlı olsun.

Sayfa 426/1009 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526926 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •