Sayfa 164/1009 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264664 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 1,305 - 1,312 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

1.  Alıntı Originally Posted by breakeven Yazıyı Oku
    merkez döviz toplamaya başlayacağım dediğinda anladımki kuru düşürecekler. daha buralar çok yüksek toplamaz merkez o kuru . reel efektif dövi kuru 68lerde 100 üseri toplayabilir. faiz artışalrı yolda oksa rezervi toplayamaz eğer dediğini yapıp dolar toplayacaksa 5ler uygun duruyır reel efektif döviz kuru 110larda başçı topluyordu
    5 lira= parlamenter sistem ,özelleştirmelerden gelen paralar, hukuk, turizm, 120 milyar dolar.

2.  Alıntı Originally Posted by naturalborn Yazıyı Oku
    adamlar ülkeyi öyle bir hale getirdi ki insanlar birbirine karşıt olduğunu zannediyor.Okumuyor ve esas işin kötüsü okusa da okuduğunu anlamıyor. Sanki ben yukarda kur yüksek olsun demişim gibi kahve popülizmi ile birşeyler diyorlar.Gerçi bilmiyorum tabi karşımızda 20 yaşında hayatında hiç iş yapmamış sütbebesine mi laf yetiştirmeye çalışıyorum.
    Daha kısaca : Yüksek döviz kuru iyi değil ama 8,50 'e çıktıktan ve 8,00 ort. sıcak para girdikten sonra maliyetler 8,00 usd kuru ile hesaplandıktan sonra sen kuru 7,00 e düşürürsen o kötüdür.Çünkü kulağına fısıldanan ve garanti verilen "sıcak para" sattığı dövizini ucuzdan yerine koyar,karını alır gider sonra o kur tekrar uçar gider.
    İhracatçının maliyeti son 6 ayda minımum % 30 artmış iken kur da %15-20 geri çekilirse adam nasıl fiyat verecek ??
    ve sonuç olarak : Siyasal islamcıların hiçbir dediğine inanılmaz.Bugün faiz düşmeyecek derler,2 gün sonra düşürürler.Bugün erken seçim yok derler,yarın halkımız istedi derler.(yaşanmıştır)
    Söylemlerinize katılıyorum ve arttırıyorum!
    8 den dolar bozup gelen yabancı 7 den bozup daha fazla gelirse?

Merkez bu ay 100-150bp artış yaparsa?

Bunlar net mi? Değil?

Ama net olan bir şey şu faizler uzun süre düşmeyecek...

Bunu duyan yatırımcı 7 den de dolar bozup girebilir ülkeye.

Bankalar bildiğiniz gibi uzun dönem faiz vermiyorlardı ama artık 18-19 arası 1 yıl faiz vermeyi kabul ediyorlar.

Neden?

Sizce neden?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,090
     Alıntı Originally Posted by Ardasolar82 Yazıyı Oku
    Dudu MB sının konuşmasını kaçırmışın anlaşılan uzun süre faiz indirimi beklemeyin diyor.
    Yok kacirmadim ama artik bunlarin Allah bir dedigine inanmam ben.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,090
    Varken yeyin lokum fayizi..
    Bir sure sonra olmayacak cunku..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5. cds ler düştüğü sürece kur da düşer.. ve bir sonraki adım faizler olacak.

kurlar yeteri kadar düştüğü zaman, merkez bankası yine faizleri indireceğim demeyecek.

stabiliteyi göreyim diyecek, o zaman belki faizler ile ilgili belki bir gözlem yapabilirim diyecek.

algısı bozulan ekonominin algısı düzelecek, böylelikle kur ve dolayısıyla faizler düşecek.

faizleri düşüren merkez bankası olmayacak, piyasa olacak.

2021 temizlik yılı, az büyü, istikrarı kur, algını düzelt. 2022 de yine gaza basarsın.

ytd.

syg,

6.  Alıntı Originally Posted by Ardasolar82 Yazıyı Oku
    Bankalar bildiğiniz gibi uzun dönem faiz vermiyorlardı ama artık 18-19 arası 1 yıl faiz vermeyi kabul ediyorlar.

Neden?

Sizce neden?
    2018 'de %25-30 ile 1 yıllık vadeli bağladığını söylenler oldu bu forumda ,koca Migros % 33 ile 2 yıllık tahvil çıkardı ,sattı.
    Yani bankanın % 18-19 faiz vermesi yada vermemesi birşey ifade etmez .Mart sonu stopaj bayramı biter, gitti mi 2-3 puan oradan.
    Bir de anladığım kadarıyla siz faiz diyince kendi 3 kuruş mevduatınıza verilen şeyi anlıyorsunuz,bu ülkenin dev şirketleri ve hatta tüm şirketleri banka kredisi ile dönüyor.%25-30 faiz ödeyip durmuş ekonomiden nasıl çıkacaklar ?

7.  Alıntı Originally Posted by naturalborn Yazıyı Oku
    2018 'de %25-30 ile 1 yıllık vadeli bağladığını söylenler oldu bu forumda ,koca Migros % 33 ile 2 yıllık tahvil çıkardı ,sattı.
    Yani bankanın % 18-19 faiz vermesi yada vermemesi birşey ifade etmez .Mart sonu stopaj bayramı biter, gitti mi 2-3 puan oradan.
    Bir de anladığım kadarıyla siz faiz diyince kendi 3 kuruş mevduatınıza verilen şeyi anlıyorsunuz,bu ülkenin dev şirketleri ve hatta tüm şirketleri banka kredisi ile dönüyor.%25-30 faiz ödeyip durmuş ekonomiden nasıl çıkacaklar ?
    Kardeş, karşınızdaki insanı tanımadan hafife almayın ! 400 milyon küsür dolar bozdurmuş vatandaş. 7,30 x 425000 $ = ?? paraya bakınız. Ben rüyamda bile bu kadar parayı bir araya getirmeyi başaramamış ve hayatımda hiç kitap yazmamış biri olarak arkadaşa saygı da kusur edilmesine karşıyım. Vardır bildiği !! Her ikna ettiği kişi başına promosyon bile alabilir...

8.  Alıntı Originally Posted by naturalborn Yazıyı Oku
    takibe düşme süresi haziran 2021 e kadar ertelendi.

Sayfa 164/1009 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264664 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •