Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 12 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Eurobond fon mu- Dolar mı?

Eurobond fon mu- Dolar mı?

Evet arkadaşlar hangisini tercih etmeli. şuan durumlar iyi , dolar aşağı gidiyor. eurobond fon değeri düşüyor. ama eurobond faizi de düştüğü için fon daki düşüş daha sınırlı oluyor. çıkışta da tersi bir durum oluşuyor. uzun vade buradan gelen etkinin pozitif yada negatif mi olacağı konusunda kararsızım, sanki nötr bir etki olur.
    ikinci husus eurobond faizi, doların faizinden daha yüksek, buna karşılık fon yönetim bedeli var, yine birbirini götürür mü? üçüncüsü fondaki % 10 stopaj kesintisine karşılık, doların alım satımı arasındaki fark ile %0,2 idi sanırım alımdaki devlet vergisi. ben karar veremedim, hangisinin cazip olduğuna. forumda benden daha çok bu işlere kafa yoran, tecrübesi olan arkadaşlar vardır, fikirlerini almak isterim.

C- Eurobond'un kendisi.

Eger gerçekten uzun vade düşünen ve vergi mevzuatı çok canını yakmayacak kadar yatırım için.
    Vergi canını yakacak gerçek/tüzel kişiler de Döviz bazlı Serbest fonlara yada bazen B tipi olarak dolarla satılan bazı fonlara yonelebiliyor.

En doğru kişinin kendisindendedir. Her is gibi bu işinde her zaman mutlak doğrusu yoktur.

3. Bence hiçbiri
    Dolar bazlı ve iyi yönetilen yabancı hisse yada çoklu değişken fon
    Tabi varsa

4. ufak bir birikim için sizce hangisi peki? eurobond düşünüyorum ben

5. Kimse varmı? Basit bir sorum var

dün dolar fiyatı çok arttı. bugün eurobond fonlarının da artmasını beklerdim. oysa fon fiyatları düşmüş. acaba eurobond faizleri daha mı çok arttı? bilen arkadaş var mı?

7.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    dün dolar fiyatı çok arttı. bugün eurobond fonlarının da artmasını beklerdim. oysa fon fiyatları düşmüş. acaba eurobond faizleri daha mı çok arttı? bilen arkadaş var mı?
    Yabancı, döviz yatırım araçları içeren fonlar o günkü 15:30 tcmb döviz alış kuru ile değerlenir. 22.06.2023 de tcmb usd alış kuru 23.6239 olduğu için yabancı fonlar 23.06.2023 usd alış kuru 25.2505 den değerlenecek. Pazartesi günü tefasta yabancı fonların getirilerindeki %6,88 artış kur farkından kaynaklacak. %6,88 den daha düşük bir artış ile karşılaşırsanız eurobond faizleri artmış, cdsler artmış olabilir.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Tiflis, Gürcistan
    Gönderi
    142
    Bir şeyin kendisini direkt almak mümkünken neden fonunu alırlar anlamıyorum.
    Yurtdışında az biraz ETF yatırımlarım var onlar da ilgili ülkeden direkt hisse senedi alamadığım içindir. Örneğin Hindistan, Fransa vs.
    Ben direkt eurobondun kendisi derim.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •