Sayfa 189/602 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289 ... SonSon
Arama sonucu : 4815 madde; 1,505 - 1,512 arası.

Konu: Haftalık Hisse Paylaşım II

1. Ben 1330 a kadar düşüş beklemiyorum..
    1430 civarlarında takılabilir bir müddet..
    Borsadan ziyade hangi hissede olduğumuz önemli..
    Olması gerekenden fazla düşen hisseler toparlarken daha hızlı toparlayacaktır..

2.  Alıntı Originally Posted by kartal975 Yazıyı Oku
    Çelik üstadın bir iki hafta dinleneceğim yorumundan mesajı almıştım gerçi üstad çok yoğun mesai ile çalışıyor sanırım, dinlenmek en çok onun hakkı emeği ve katkıları için ve bundan sonra bize katacakları için şimdiden teşekkürler.Ben endeks 3. kez 1557 direncini kıramayınca maliyetim düşük olan hisseler dışında nakite geçmiştim.1557 çok baba bir direnç üzerinde kalabilmemiz için bankalara alım gelmeli zaten BOFA ve Merril bankacılık endeksi ile fitili ateşlediler.Bankalara satış gelince düşen endeksle birlikte speklere gün doğdu.Bugünki düşüş 1505-1508 ile sınırlı kalması gerekirken hem spekler hem yeni 2 milyon yatırmcının panik satışları ile 1479 desteğine indik ordada tutunamayıp 1467 kapattık.Bence 1479 altı tamamen panik ve korkutma satışı idi.Düşüncem abd ve avrupada satışlar derinleşirse önce 1410 sonrada 1380 lere inebileceğimiz yönünde.Ama abd 30 bin üzerinde kaldığı sürece 1430 lar dip olur diye düşünüyorum.Yarında satış baskısı ile açarız muhtemelen buralara kadar gelen endeks 1430-1410 ları test edebilir.Cuma günü buralardan alım gelebileceğini düşünüyorum dow 30 bin altına sarkmazsa.Çelik üstad müsait olursa kendisininde endeks ile ilgili yorumlarını okumak isteriz.Herkese bol kazançlar.YTD...
    En önemli destek 1435.Bu destek korunduğu müddetçe düzeltmeyi normal görmek ve yükseliş trendi devam eder. Aşının üretiminde yaşanan gecikmeler ve mutasyona uğrayan virüsün ciddi bir dehtit oluşturma ihtimalini karşı dünya endekslerinde ciddi satışlar oluştu. Stop yapmanın nekadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Kendi adıma 1560 ler üzerinde kalıcı olamayınca %50 nakite geçmiştim. 1506 da benim için her şeyi sat stopuydu. Sabırlı olanlar biraz zaman kaybı olabilir ama bu endeks tekrar yükselişe geçecek. Şirketler batmadiya... YTD.

3.  Alıntı Originally Posted by yerli Yazıyı Oku
    Ben 1330 a kadar düşüş beklemiyorum..
    Yaşayıp görelim o halde benim takipçim yoktur free takılırım burayı sevdim rahatsızlık vermek istemem ama piyasada dediğim olur bu konuda iddiaaliyim 3 hafta borsa düzeltir.

4.  Alıntı Originally Posted by armada467 Yazıyı Oku
    Aylık ema 133 bine kadar düşeriz düşüş 3 hafta sürer net analiz
    Süre olarak o kadar süreceğini sanmıyorum.Bizde düşüş çok sert olur ve kısa sürer.Bugün 70 puan indik yarında bir o kadar ineceğiz bence.Dediğiniz sürede dediğiniz rakama inersek yan tahtaların yüzde 80 i en az yüzde 60 yer hacimsiz paraşüt gibi iniyorlar çünkü.3 hafta sürecekten kastınız ölü kedi sıçramaları ile git-geller olacaksa mümkündür.1380 altında kalıcı olursak 1330 larda dururmuyuz bu abd ye bağlı dow 30 bin altı kalıcılık bizi 1215 lere kadar götürebilir en kötü senaryo olarak.YTD...

5.  Alıntı Originally Posted by yerli Yazıyı Oku
    Ben 1330 a kadar düşüş beklemiyorum..
    Düzeltme sertleşirse ve arkadaşın yazdığı gibi 3 hafta sürecek bir düzeltme olursa hiç bir hisse dayanamaz bu düşüşe.BİST düştüğü zaman çok sert düşüyor çünkü.Umarım olmaz.Ama dediğiniz gibi hızlı düşen hızlı çıkar hacimsiz düşen de öyle.Sadece zaman ve satamayan için maliyeti düşürememe kaybı olur.YTD...

6.  Alıntı Originally Posted by armada467 Yazıyı Oku
    Bu tip havaları iyi bilirim darbeyi ve yakın zamandaki tüm krizleri yaşadım düşüş başladımi satışa fırsat vermezler keşke dusmesede yanilsam
    Fazlada panik havası yaratmamak gerekli şahsi düşüncem malda olan arkadaşları panikletmenin anlamı yok.Düzeltme 1420 deki gap alınıp 1430 larla da sınırlı kalabilir.Pandemi düşüşünü yaşayana bu tarz düzeltmeler sinek vızıltısı.BISTE gelecek bir 15 milyar konuşuluyor.Düzeltmeler olacak ki sıcak para girsin ve sağlıklı yükselelim.Genel trend yön yukarı 1680-1800-2400-3000 sıralı hedeflerim bistte.2021 yılı sonu yada 2022 başlarında 2000 puanların geleceğini düşünüyorum.Son takaslara bakarsanız da yabancı satıyor gibi görünse de yabancı oranında artış var piyasada.Sakin kalmakta panik yapmamakta ve stop seviyelerine riayet etmekte fayda var tabiki alttan yerine koyabilmek kaydıyla.Para kolay kazanılmıyor.YTD...

7.  Alıntı Originally Posted by armada467 Yazıyı Oku
    Yaşayıp görelim o halde benim takipçim yoktur free takılırım burayı sevdim rahatsızlık vermek istemem ama piyasada dediğim olur bu konuda iddiaaliyim 3 hafta borsa düzeltir.
    Pardon bist100’ün palasımısınız bu kadar kesin ifadeler yatırım önerisine girer. Eğer öyleyse bir kaç taahhüt alalım sizden

8. Beni ve yazdıklarımı ciddiye almayın arkadaşlar yazdığım mesajlarin süresi dolmayanlari sildim diğerlerinin süresi dolmuş silinmiyor topigin sahibide değilim bundan sonra yazmamda herkes kendi aklını kullansın foruma girişte altın öğüt var zaten

Sayfa 189/602 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •