Sayfa 578/602 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588 ... SonSon
Arama sonucu : 4815 madde; 4,617 - 4,624 arası.

Konu: Haftalık Hisse Paylaşım II

1.  Alıntı Originally Posted by temelreisim Yazıyı Oku
    Şirketlerin 1. Dönem
    Ciro ları
    Kar ları
    Ve en önemlisi Döviz durumları

2021 bilanço geneline ışık tutacak

Belli ki bu virüs daha epey insanlık tarihini yoracak..

Şirketlerin, ilk çeyrek döviz ve ihracat durumları, diğer 3 çeyrek bilanço için bize epey ışık tutacaktır...

Bu hisse çok çıkmış alınmaz
    Bu hisse çok düşmüş alınır , mantelitesinden
    Grafiğe bakıp , fiyat belirleme işlerinden kurtulun..

Esas olan, mali tablolardır,

Grafikler, şirketin batıp iflas edeceğini, borsa kotundan çıkacağını göstermez
    Ya da deli kar edip para içinde yüzeceğini de göstermez..

Şirketin, gelecekte ne olabileceğini sadece Mali tablo, bilançolarında görürsünüz...

Ayrıca, SPK nın, şirketlerin bedelli ile yatırımcıdan para toplama işini küllüm kaldırması şart olmuştur..

X bir şirket bedelli yapıyorsa, bilin ki iyi yönetilemiyordur,
    2. Kez bedelli yapıyorsa, bilin ki bunu alışkanlık haline getirmiştir, yatırımcıyı keriz yerine koyup, sövüşlüyordur..

Yatırım tavsiyesi içermez.
    Ayrıca şunu eklemek isterim 7-8 aylık borsa serüvenimde zarar etmedim ama karımın yüzde 70 i gitti.Yaşım 51.Borsada öğrendiğim şudur; günlük,haftalık,aylık olarak borsaya yatırım yapılmazmış.Daldan dala sıçramamak lazımmış.Çünkü zıplarken orta vadede iyi getirisi olanları kaçırıyosunuz.Hangi şirket var ki bir ayda aşırı para kazansın.Bir ayda bir şirkette ne ne kadar değişir. Değişen yapay ve spekülatif hareketden başka bir şey değildir.İşyerindeki borsayla ilgilenen arkadaşlarımın yarısı geçen yıl temmuzdan beri Sasa,aldılar,Alarko aldılar örnek veriyorum sadece.Ben daldan dala zıpladım.Bir ileri bir geri hiçbir şey olmadı.Geçen yıldan beri birçok şirket yüzde yüze yakın yaptı zaten.Ama ben sağlam ve büyük yatırımları olan şirketlerde beklemek yerine haftalıklarla kazanmaya çalıştım.Bunun çok yanlış olduğunu ve çevremdeki borsayla ilgilenen bu şekilde davranan insanların hiçbirinin de borsada kazanamadığını gördüm.Sonuç olarak şunu söylemek isterim arkadaşlar kesinlikle günlük,haftalık,aylıklarla uğraşmayın.En az 1 yıllık düşünün borsayı.Mali tablosu karlı olan,kasasında dövizi olan,yatırım yapan,üretim yapan,bedelli vermeyen güvenilir şirketlere yatırım yapmak gerektiğini gördüm.Böyle şirketleri araştırın lütfen.Tekniğe,grafiğe sakın bakmayın.Teknik te grafik te hikaye.Türkiyede bu kadar oynak bir piyasada işlemiyor teknik meknik.Ben de artık bu forumun format değişikliğini uygun görmediğim için ayrılıyorum.Twitter a da katılmıycam.Çelik Hocamada emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum.Allah razı olsun.Sağlıcakla kalın,Allah'a emanet olun.

2.  Alıntı Originally Posted by Hakan0079 Yazıyı Oku
    Ayrıca şunu eklemek isterim 7-8 aylık borsa serüvenimde zarar etmedim ama karımın yüzde 70 i gitti.Yaşım 51.Borsada öğrendiğim şudur; günlük,haftalık,aylık olarak borsaya yatırım yapılmazmış.Daldan dala sıçramamak lazımmış.Çünkü zıplarken orta vadede iyi getirisi olanları kaçırıyosunuz.Hangi şirket var ki bir ayda aşırı para kazansın.Bir ayda bir şirkette ne ne kadar değişir. Değişen yapay ve spekülatif hareketden başka bir şey değildir.İşyerindeki borsayla ilgilenen arkadaşlarımın yarısı geçen yıl temmuzdan beri Sasa,aldılar,Alarko aldılar örnek veriyorum sadece.Ben daldan dala zıpladım.Bir ileri bir geri hiçbir şey olmadı.Geçen yıldan beri birçok şirket yüzde yüze yakın yaptı zaten.Ama ben sağlam ve büyük yatırımları olan şirketlerde beklemek yerine haftalıklarla kazanmaya çalıştım.Bunun çok yanlış olduğunu ve çevremdeki borsayla ilgilenen bu şekilde davranan insanların hiçbirinin de borsada kazanamadığını gördüm.Sonuç olarak şunu söylemek isterim arkadaşlar kesinlikle günlük,haftalık,aylıklarla uğraşmayın.En az 1 yıllık düşünün borsayı.Mali tablosu karlı olan,kasasında dövizi olan,yatırım yapan,üretim yapan,bedelli vermeyen güvenilir şirketlere yatırım yapmak gerektiğini gördüm.Böyle şirketleri araştırın lütfen.Tekniğe,grafiğe sakın bakmayın.Teknik te grafik te hikaye.Türkiyede bu kadar oynak bir piyasada işlemiyor teknik meknik.Ben de artık bu forumun format değişikliğini uygun görmediğim için ayrılıyorum.Twitter a da katılmıycam.Çelik Hocamada emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum.Allah razı olsun.Sağlıcakla kalın,Allah'a emanet olun.
    Hakan bey, elinize sağlık. Temelreisim gibi sizin de tesbitleriniz çok doğru..
    Hisse net te kalmaya devam edersiniz umarım..

3. Hocam şu gsaray beni borsadan soğuttu.

4.  Alıntı Originally Posted by Speed78 Yazıyı Oku
    Hocam şu gsaray beni borsadan soğuttu.
    Böyle devam ederse sıkıntı yönetim istifa etse bari şampiyonluk tan olduk gibi

5. Hocam iyi geceler tsgyo kanal istanbuldan etkileceklerdenmi

6.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Burası halka açık bir forum, bu konuda yönetim olarak ( teknik olarak ) yapabileceğimiz bir şey yok.

para ödeyenler düşünsün, buraya gelirlerse bedava okurlar zaten.
    Forum siyaset arenasına döndürenlere müdahale etmeyip, insanları birbirine düşmesine müsade ettiğinizin farkındasınız.Siyaset ve furbol konularında yazı kabul edilmiyor deyip kontrol etmediğiniz de ortada.Borsa paylaşımı dışında sürekli bu ve benzeri paylaşım yapanlar konusunda da hassas olsanız.

7. Celik_comak hacam bitcoin için benide telegrama eklermisiniz

8. Çelik hocam başta size ve diğer tüm destek olan arkadaşlara Esma, mebes, hakan v.s. destek olan arkadaşlara teşekkür ederim. Ramazan ayının ülkemiz için hayırlara vesile olmasını dilerim. sayenizde Bizimi maliyet düşürerek 10.000 zararla kapattım. Lkhkm den bir kısım zararımı çıkardım. Şimdi portföy olarak
    Hatek
    lkmhkm
    ostim
    arsan
    olarak tanzim ettim. Teşekkürler. Şu an biraz zararda da olsam geleceği olduğunu düşünüyorum. Sessizce takibe devam.

GM 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 578/602 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •