Sayfa 488/602 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588 ... SonSon
Arama sonucu : 4815 madde; 3,897 - 3,904 arası.

Konu: Haftalık Hisse Paylaşım II

1.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    Sn Quanticode, burada durup dururken, herşey güllük gülistanlıkken siyaset yapmıyoruz.

Ortada çok büyük bir sorun var. Koskoca ülkenin borsasındaki kağıtların %90'ının taban olduğu ve dövizin %10 arttığı bir günde (kümülatif olarak Türkiye 1/5 oranında yok olmuştur) bunun nedeni olan kararın sahipleri çıkıp tek kelime etmiyor.

Ve bu durumu burada hala savunabilecek insanlar var. Ülkenin %20si bir gecede eriyor ve karar alıcıların sessizliğine laf söyleyince biz mi siyaset yapmış oluyoruz?

Bu haksızlığın, bu adaletsizliğin hesabının sorulacağı bir mecra bu dünyada yok.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
    Sn. Race
    Görüşlerinizin bir çoğuna katılıyorum. Ülkenin ekonomisinin çoğu siyasete bağlı. Dün yeni MB Başkanı şeffaflıktan bahsederken, pazar günü bu ülkede Pazartesi için devalüasyon konuşuluyordu. Çıkıp bir tanesini ülkesinin istikbali için olumlu birşey söylemedi. Bunların hepsi danışıklı dövüş. Endeks direnç kıramayınca verdiler kötü haberi bastılar aşağı. Cuma günü üçlü tepe görüp nakite dönerken haber yok diye akşam yine mallandım. Bizim suçumuz ne, birileri biliyor böyle olacağını cuma günü ona göre pozisyon alıyor. Ama biz burda sadece izliyoruz

2. Keşke , keşke, keşke bizim yerimize yetkili birinin konuşması yapılsaydı en azından toz duman dağılırdı. Hasarları görürdük. Cenabı Hak hepimizin yardımcısı olsun .

3. VESTL / VESBE

Üç yılda 600 milyon
    Euro yatırım yapacağız.

Zorlu Holding CEO su Ömer Yüngül, Akıllı araçta dünyanın ilk beş oyuncusundan biri olmayı hedefliyoruz. (Ekonomist)

4. Arkadaşlar ben şu söyleme katılmıyorum dün sabahta yada MB başkanı görevden alındığı sabahta en yetkili çıkıp açıklama yapsaydı da değişen hiç bir şey olmayacaktı.Yabancı sermaye için güven sıfırlandı ve dün bunu açık açık belirttiler ha bana sorarsanız da bu güven sorunu adı altında yaptıkları bir operasyon ama buna fırsat sağlandı maalesef.Adam diyor ki bir gecede bir KHK ile her kararın alınabileceği bir ülkede paramı tutmam yenisini de sokmam ama gel gör ki alttan malı toplayacak olanda yine kendileri bu kadar açık ve basit.YTD...

5.  Alıntı Originally Posted by mebes Yazıyı Oku
    Keşke , keşke, keşke bizim yerimize yetkili birinin konuşması yapılsaydı en azından toz duman dağılırdı. Hasarları görürdük. Cenabı Hak hepimizin yardımcısı olsun .
    Konu bu zaten.

Şimdiye kadarki zarar 70 milyar dolar.

Sorumlusu çıkıp tek kelime etmedi.

Bunun hesabı illaki verilecek. Burada değilse de diğer tarafta.

6. Mizah yeteneğimiz gelişti daha ne isyonuz. Bir arkadaş yazmış, %3 daha kaldı dibe ondan sonra bu gün rahatız en azından, sabredin.

7.  Alıntı Originally Posted by esma Yazıyı Oku
    Mizah yeteneğimiz gelişti daha ne isyonuz. Bir arkadaş yazmış, %3 daha kaldı dibe ondan sonra bu gün rahatız en azından, sabredin.
    Bugün rahat mıyız?

Gece kafayı o yastığa rahat koyabilecek miyiz?

Kaç taban kaldı daha?

8. Demek ki, endekse devre kesici koymak, düşüşü durdurmuyormuş.
    Devre kesicinin amacını anlayan var mı?

Sayfa 488/602 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •