Sayfa 165/602 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265 ... SonSon
Arama sonucu : 4815 madde; 1,313 - 1,320 arası.

Konu: Haftalık Hisse Paylaşım II

1. [QUOTE=peroksit_74;5107810]Hakan hocam, maşallahiniz var. Sadece marti fire vermis listenizden. Yeni haftalik listenizi paylasirsaniz seviniriz. Tesekkurler. YTD.

TAKİP LİSTEM
    MEPET
    GRNYO
    SNPAM
    IEYHO YTD. İyi hafta sonları...

Çelik üstadım Sanel için Hakan hocama araştırma yapmasını söylemiş ama bence sıkıntılı bir hisse ve şirket.
    Onun yerine KORDS a gibi bir şirketi inceleselerdi keşke.
    Bence 2021 yılının hisselerinden biri hatta 2022 de bile damgasını vuracak güçte bir şirket.
    Hedef fiyatım benim 50tl bu sene için sonra 3 haneler derim.
    Neden KORDS a?

2021 yılında pandemi etkisinin azalması ile hem biriken taleplerin artarak geri gelmesi hem de yeni yatırımlarının sonuç vermesi ile tahminim 8-9 milyar TL ciroya ulaşabileceği. normalde bu firmanın pandemi hiç yaşanmasa elde edeceği ciro 6-7 milyar TL iken muhtemel 4 milyar TL de kapatacak. tabi bu faiz geri ödeme yükünü arttırıp karını oldukça düşürdü
    Kordsa da güzel bir potansiyel var. Aslında bu ben dahil temelciler tarafından uzun zamandır biliniyor. Ancak Firma yaptığı yurtdışı satınalmalar,kapasite genişletmeleri,yeni ürün argeleri vs derken yüklü bir kredi ve döviz borcuna girdi. Onun için uzun bir süredir hisse tam bir sabırlı yatırımcı hissesi şeklindeydi.
    bir de üstüne pandemi gelip globalde iş hacmi düşünce atağa kalkacağı sene darbe aldı
    50 TL az bile kalı aldığı teşviklerde mutlaka faiz vergi desteği vardır. Ama incelem şansım olmadı. Bu ciro ve kar projeksiyonumu özkayanağa ekleyip pd ve fk sektörel ortalamaları ile olumlu aktif bir piyasada ki değerler ile kıyasladığımda Hissenin %75 Sabancı holdingde bu da aşağı yukarı azalan finansman giderlerinin de etkisi ile 700-900 milyon TL arası kar getirebileceği bunların yükselecek yerlerde hisse satma huyları vardır. buna dikkat etmek gerek ve muhtemelen Kordsa nın cirosu 2 yıl sonra Sasanın %50 fazlası olacaktır.
    bu dönem bilançosu iyi olmaz. 2021 bilançoları takip. Sasa şu an 2.643.000.000 usd piyasa değerinden Korda ise 500 milyon usd değerinden işlem görüyor.Abd de ki satın alama ile ilgili oranın rekabet kruumundna onay bekliyordu. Yatırımları göz kamaştırıyor. ben raporları okuyunca gurur duydum bu Türk şirketi ile. Alanı geleceğin tüm ulaşım araçlarında kullanılacak ana malzemesi kompozit. Bir tek rakiplerini araştırmadım.Ama unutmayıp bahsettiğim ciro kar projeksiyonu pandemi etkisinden global piyasaların sıyırıp talebin eski seviye üstüne çıkması ile olur. Tüm dünya borsaları da bunu aşırı fiyatladığından şişti zaten.
    Büyük bir otomotiv firması ile elektrikli araçların kompozit kaplama işi için anlaştığı dedikodusu var ayrıca Yurtdışı

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir!
    Sadece bir görüş ve değerlendirmeden ibarettir!

3. güzel bir çalışma syn kafkas26 zaten 2 ay önce aylık listemizde yerverdiğim bir hisse kords snkrn konusunda eleştirilince özelden isteyenlere yazmıştım o listeyi cok mesaj geldiğinden sildim dikkat cektiğim ve izlediğim hisselerden.... böyle kolay şirket sormamalıydım bu yüzden hakana zor ve ilginç snkrn ayarında bir hisse sordum ilginiz için teşekkürler

4. HAFTALIK LİSTEYİ İNCELEMENİZ İÇİN BU GÜNDEN YAZACAĞIM
    sanko
    usak
    bntas
    trgyo
    glyho
    ıhlgm
    dgklb
    mtryo
    atlas..ve sanel.... inanın cok hisse var fiyatları yüksek paylaşmıyorum ben ucuz seviyorum bol kazançlar

5.  Alıntı Originally Posted by celik comak Yazıyı Oku
    güzel bir çalışma syn kafkas26 zaten 2 ay önce aylık listemizde yerverdiğim bir hisse kords snkrn konusunda eleştirilince özelden isteyenlere yazmıştım o listeyi cok mesaj geldiğinden sildim dikkat cektiğim ve izlediğim hisselerden.... böyle kolay şirket sormamalıydım bu yüzden hakana zor ve ilginç snkrn ayarında bir hisse sordum ilginiz için teşekkürler
    Ben hatırlıyorum hocam hatta o liste de AYGAZ da vardı ikisi de iyi gitti .
    ''Kıtmir bir köpekti.Ashab-ı Kehf'in köpeği.Ama cennete gitti.
    Kim olduğun kadar kimlerle olduğun da önemli.'' NFK

6.  Alıntı Originally Posted by celik comak Yazıyı Oku
    HAFTALIK LİSTEYİ İNCELEMENİZ İÇİN BU GÜNDEN YAZACAĞIM
    sanko
    usak
    bntas
    trgyo
    glyho
    ıhlgm
    dgklb
    mtryo
    atlas..ve sanel.... inanın cok hisse var fiyatları yüksek paylaşmıyorum ben ucuz seviyorum bol kazançlar
    Teşekkürler hocam

Atlas ve mtryo bedelli açıklayan iki hisse olarak karşımıza çıkmakta. Spk dan henüz cevap gelmiş değil.
    Alacak olanlar bu kriterleride göz önünde bulundursun derim.
    IHLGM ise temel olarak beklentileri karşılamayan ve uzun zamandır yatırımcıya illallah dedirten hisselerden biri.
    Ancak ihlas grubu içinde ihevadan sonra potansiyel olarak ikinci bir hisse olmayı hak ediyor.
    Bu listeye mndrs in de teknik olarak eklenmesi fena olmazdı.
    Çelik üstadım ın bilgisine sağlık.
     Alıntı Originally Posted by celik comak Yazıyı Oku
    HAFTALIK LİSTEYİ İNCELEMENİZ İÇİN BU GÜNDEN YAZACAĞIM
    sanko
    usak
    bntas
    trgyo
    glyho
    ıhlgm
    dgklb
    mtryo

8.  Alıntı Originally Posted by celik comak Yazıyı Oku
    güzel bir çalışma syn kafkas26 zaten 2 ay önce aylık listemizde yerverdiğim bir hisse kords snkrn konusunda eleştirilince özelden isteyenlere yazmıştım o listeyi cok mesaj geldiğinden sildim dikkat cektiğim ve izlediğim hisselerden.... böyle kolay şirket sormamalıydım bu yüzden hakana zor ve ilginç snkrn ayarında bir hisse sordum ilginiz için teşekkürler
    Hocam Snkrn ayarında ,üç şirketten sisteme ilk düşen mi SANEL 😊

Sayfa 165/602 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •