Sayfa 445/602 İlkİlk ... 345395435443444445446447455495545 ... SonSon
Arama sonucu : 4815 madde; 3,553 - 3,560 arası.

Konu: Haftalık Hisse Paylaşım II

1. Beklemek acidir ama meyvesi gercekten tatlıdır

2. HDP kapatılınca borsa düşer miymiş, kapatılsın bu ülkenin hayrına olacağı kesin.Yine aynı şekilde Bidon Putin'e laf edince dolar yükselir yine borsa düşer miymiş gibi şeylerin uzun vadeci yatırımcıyı etkileyeceğini düşünmüyorum kısa vade etkiler o da gelir geçer ki zaten kısa vadeciysek her an bir şeyler olacağını düşünerek pozisyon almak gerek, bizim yatırımımız birkaç günlük değil ki batalim arkadaşlar ama bu gibi söylemlerle hareket edersek zaten stresten telastan batmak kaçınılmazdır.Bu gibi şeyler tamamen borsada algı oluşturmaktir benim gözümde.Buna göre hareket etmek de küçük yatırımcıyı olumsuz etkiler .Ben şahsen ülkeme ve borsama güveniyorum.

3. Bu arada 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü dolayısıyla bütün şehit olan Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun.18 Mart Çanakkale Zaferimiz kutlu olsun .

4. Fıtch önceki hedefine göre Türkiye'nin büyüme beklentisini %100 yükseltti.
    Endekse olumlu yansımalı . Bugün ne güzel zirveyi tazeledik. Hacimsiz bir zirve tazeleme olsada, böyle bir kapanış olmamalıydı. Hdp olayını belliki önceden haber alanlar çaktırmadan sattılar.

5. Powell, piyasanın arzu ettiği hiç bir şey söylemedi. Ama, ons altın ve abd borsalarındaki yükseliş "açıklamalar güvercin" bulundu çıkarımı yaptırıyor. Enflasyonun yükselme beklentisi ABD 10 YILLIKLARI yükseltmeye devam eder.
    Son düzenleme : esma; 17-03-2021 saat: 23:08.

6. 18 Mart Çanakkale Zaferi...

"Âsım'ın nesli...diyordum ya...nesilmiş gerçek:
    İşte çiğnetmedi nâmûsunu, çiğnetmeyecek''
    Tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyorum. Ruhları şad olsun.

7. İç ve dış politikamızda sakin bir dönem geçirebilirsek,enflasyon ve kur sakinleşirse trend yukarı olur. Fitch, Türkiye'nin 2021 büyüme beklentisini %3,5'dan %6,7'ye çıkardı.

8.  Alıntı Originally Posted by esma Yazıyı Oku
    Powell, piyasanın arzu ettiği hiç bir şey söylemedi. Ama, ons altın ve abd borsalarındaki yükseliş "açıklamalar güvercin" bulundu çıkarımı yaptırıyor. Bence 1-2 gün içinde abd 10 yıllıkları %3 e gidiş hareketini başlatacak.O zaman borsaların ne yapacağı önemli.
    Fed beklentileri karşılayarak faizleri sabit tuttu. Ama beklenen enflasyon düzeyini %2lerde tutmak için uzun vadede hedef seviyenin korunacağını açıkladı. Geçici bir enflasyon artışı olarak gözüküyor. Tahvil alışlarını yavaşlatmak içinde şuan bir müdahale yapmayacak, dediğiniz gibi 10 yıllık tahvillerde bir oran artırımı olabilir. Birde hdp kapatılması vakası bu akşam neredeyse tüm haberlerdeydi, eğer gündem bu olursa borsamıza olumsuz yansır diye fikir ediyorum bende Esma hanım

Sayfa 445/602 İlkİlk ... 345395435443444445446447455495545 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •