Sayfa 487/602 İlkİlk ... 387437477485486487488489497537587 ... SonSon
Arama sonucu : 4815 madde; 3,889 - 3,896 arası.

Konu: Haftalık Hisse Paylaşım II

1. Günaydın, hayırlı işleriniz olsun . Dün borsanın ve endeksi taban olması, dövizin %12 artması reel piyasada ve şirket değerlerinde ciddi kayıplar yaşatmıştır. Olumlu açıklamaların yapılmasını beklerken bunlar olmamıştır. Bugün gün içinde yapılmasını umuyorum . Belirsizlik ortamının kalkmasını arzu ediyoruz . Inşallah olur ...

2.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    Gitmeyin hocam.

Milleti uyandıralım birlikte. Uyanmamak için ellerinden geleni yapıyorlar biliyorum. Biz yine de gerçekleri yazalım, uyanmak istemeyen yine uyanmasın. Ama 1 kişinin bile gözünü açabilirsek bu ülke için büyük iyilik yapmış oluruz.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
    Arkadaşlar beni lütfen siyası tartışmaların içine çekmeyin.Endeks ve dolar ile ilgili görüşlerimi ve beklentilerimi bir önceki mesajımda gayet açık hatta tarihlerde vererek sebepler ve sonuçlar belirterek açıkladım.Bunlar benim görüşlerim ve olası senaryom kesinlikle bir yatırım tavsiyesi de değil zaten yanıladabilirim hatta buna mennun da olurum çoğu arkadaşımız yüklü miktarda malda yakalandı bu düşüşe.Benden önce yazılmış 3-5 mesajı okudum karşılıklı atışmaları gördüm ve üzüldüm maalesef burada olduğu gibi genelde de bir kutuplaşma oluştu bu gerginliğin ve tartışmanın sebebi de o zaten şöyle düşünün yüzde 51 ve yüzde 49 luk oranlar ile seçilen bir başkan bu her iki taraftan da olabilir şu anı kastetmiyorum sadece bir sonraki seçimde de diğer kutuptan çıktı diyelim uzlaşmacı ve toplumu bütünleştirici olmalı ve diğer kesimi ki bu halkın yarısı demek yok saymamalı umarım ülke olarak bunu bir gün başarırız.Son olarak bu halk dinimiz islamın gereği olarak ve doğu kökenli bir kültürden gelmesi dolayısıyla sabretmeyi bilen bir toplumdur.Ancak halkın iradesi her şeyden üstündür.Süleyman Demirelin meşhur bir lafını söyleyerek bitireceğim bu arada Demirelci filanda değildim onu da belirteyim '' Hükümetleri kaynayan ve boş tencereler getirir götürür '' bu sevdiğim bir laftır.Tekrar rica ediyorum beni lütfen siyasi tartışmaların içine çekmeyin.Herkese iyi günler...

3.  Alıntı Originally Posted by yerli Yazıyı Oku
    Halk bozuk olduğu İçin, öyle layık olduğumuz İçin böyle yönetiliyoruz. Kurunun yanında yaş ta yanıyor ama yaş zaten çok çok az.. Maalesef bütün siyasi parti kadroları aynı.. toplumun tabanı silkelenir dürüstlük üzere yaşarsa Allah ta ona göre yönetici siyasi kadrolara bizi yönettirir...
    Çok haklısınız.

Her partide çıkar kul hakkı yiyen.

Maksat daha az kişinin hakkını yiyeni bulmak. En dürüstünü bulacağız ki içinden çıkacak çürükler önemsiz bir oranda kalsın.

Misal 3 senedir açıklanan enflasyon kaç? %11-%15. İşçiye memura diğer çalışanlara verilen maaş zammı kaç? %8-%12

Peki bizim hissettiğimiz enflasyon kaç? %30-%40.

Aradaki fark ne?

Aradaki fark 83 milyonun kul hakkı.

83 milyonun hakkının yenmesine destek verenler hadiste belirtildiği gibi ahirette zor duruma düşecek mi?

Bunu sadece zaman gösterecek.

Bekleyip göreceğiz.

4.  Alıntı Originally Posted by ACEMİ BORSACI Yazıyı Oku
    Samimi müslümanlar iki yüzlü olana da ,vatanına ihanet edip kaçıp sonra dışarıdan ortalığı karıştırana da ,sırf bir şeyler elde edeyim diye teröristle iş birliği edene de oy vermez merak etme .Bunlar da kul hakkına girer bunları da söyle de samimi misin değil misin söylediklerin de anlayalım .Burada ekonomi ayağına algı yapıyorsun .Diğer arkadaşlara sözüm yok lakin sen (race) ekonomi ayağına gelip burada siyasi tartışma açıyorsun .
    Sn ACEMİ BORSACI, dün ülke olarak 50 milyar dolar kaybettik.

Bu para sadece biz borsa yatırımcılarının değil, yeni doğmuş bebeğin dahil geleceğinden gitti.

50 milyar dolar ciddi bir para. Dünya piyasaları güzelken biz böyle bir kayıp yaşamışsak ben bizi yönetenlere nedenini sorarım. Dünkü kayıp dışarıyla bir bağlantısı olmayan, tamamen kendi ayağımıza sıkmamız nedeniyle oldu.

Ne trump tweet attı, ne biden bir şey söyledi. Biz bunu kendimize yaptık.

Eğer ki siz bunun hesabını bizi yönetmesi için görev verdiğiniz kişilerden sormazsanız bu tekrar olur. Ve siz yine hesap sormazsınız.. Sonra bakarlar ne hesap soran, ne itiraz eden yok, yine bir karanameyle bilmem kaç milyar dolar fakirleşiriz.

Benim istediğim bu olayları yapanların, niye yaptıkları konusunda çıkıp 2 kelam etmeleri.
    Piyasaları rahatlatmaları.
    Çok bir şey istemiyorum.

Terör vs. konularına hiç girmeyin. Çünkü
    bu ülkede apo denen o katilin mektubu okutuldu uyduruk bir yerel seçime 2 gün kala. 13 bin şehidimin katiliyle ve abisiyle koltuk için iş birliği yapıldı. Bu adamların her şeyi oy için, koltuk için yaptığını anladı bu milletin büyük çoğunluğu. Size de tavsiyem olaylara daha uzaktan, daha tarafsız bakmanız.

5. Saat 09:55:30 itibarıyla Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi Devreye girmiştir. Borsamız Pay Piyasasındaki tüm sıralarda, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında işlem gören pay ve pay endekslerine dayalı sözleşmelerde ve Borçlanma Araçları Piyasası Pay Repo Pazarı’nda işlemler geçici olarak durdurulmuştur.

Allah hepimize sabır versin.

6. Günaydın herkese, burası siyasi yapılacak bir mecra değil fakat, yapılanlar karşısında sessiz kalmakta cahilliktir. Buradaki herkes son iki gündür yaşanan muameleden bihaber birbirlerini yerken, devletin içindeki kan emiciler cuma günü döviz topladı borsadan çıktı. Bu durumdan bizmi suçluyuz arkadaş ?

7.  Alıntı Originally Posted by Quanticode Yazıyı Oku
    Günaydın herkese, burası siyasi yapılacak bir mecra değil fakat, yapılanlar karşısında sessiz kalmakta cahilliktir. Buradaki herkes son iki gündür yaşanan muameleden bihaber birbirlerini yerken, devletin içindeki kan emiciler cuma günü döviz topladı borsadan çıktı. Bu durumdan bizmi suçluyuz arkadaş ?
    Sn Quanticode, burada durup dururken, herşey güllük gülistanlıkken siyaset yapmıyoruz.

Ortada çok büyük bir sorun var. Koskoca ülkenin borsasındaki kağıtların %90'ının taban olduğu ve dövizin %10 arttığı bir günde (kümülatif olarak Türkiye 1/5 oranında yok olmuştur) bunun nedeni olan kararın sahipleri çıkıp tek kelime etmiyor.

Ve bu durumu burada hala savunabilecek insanlar var. Ülkenin %20si bir gecede eriyor ve karar alıcıların sessizliğine laf söyleyince biz mi siyaset yapmış oluyoruz?

Bu haksızlığın, bu adaletsizliğin hesabının sorulacağı bir mecra bu dünyada yok.

8. Bugün yarın yada öbür gün endeksin 1280 seviyelerinden 1390 maksimum 1430 lara kadar bir tepki vereceğini düşünüyorum.Ama ayı piyasasına girdik ve belirttiğim gibi bence haziran ortası temmuza kadar kalacağız.Yurt dışınında düzeltmeye girerek bozacak olması yükselişlerin tepkiden öteye gitmesini engelleyecek bana göre.Kendi planım 1280 lerde altında 1225 lerde ve 1200 altında dönüş beklediğim seviyelerde kademeli alımlarla full mala girmek yıl sonu ve 2022 mart-nisan vadeli.YTD...

Sayfa 487/602 İlkİlk ... 387437477485486487488489497537587 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •