Sayfa 427/602 İlkİlk ... 327377417425426427428429437477527 ... SonSon
Arama sonucu : 4815 madde; 3,409 - 3,416 arası.

Konu: Haftalık Hisse Paylaşım II

1.  Alıntı Originally Posted by esma Yazıyı Oku
    Bayrak formasyonu kısa vadeli görünümde oluşan ve trendin devamı anlamına gelen grafik oluşumlarıdır. Bayrak formasyonu kesinlikle bir geri dönüş formasyonu değildir. Bayrak formasyonu ile flama formasyonu birbirine çok benzerler. Kısaca tanımlamak gerekirse; çok sert bir yukarı fiyat hareketinden sonra, kısa vadeli bir konsolidasyon oluşması ve bu konsolide grafiğin şeklinin bayrağa benzemesidir. Bu konsolide oluşumu sırasında genellikle hacimler düşük seviyede hareket eder. Bayrak formasyonunun oluşumunda ilk hareket çok sert bir yukarı hareket sonucu oluşur ve bu bayrağın direğini meydana getirir. Bu hareketi kaçıran yatırımcılar, bayrak oluşumunu takip edebilirler. Bayrak oluşumu genellikle sekiz bar civarı olur ama kesinlikle yirmi bar üzerine çıkmaz. Yirmi bar üstüne çıkan konsolidasyon oluşumlarında, bayrak direğini oluşturan ilk hareket gücünü yitirir ve trend güç kaybeder. Pozisyona girme sinyali, bayrak oluşumunun üst noktası kırıldığı anda gelir. Bu seviyede hacimlerde gözle görünür oranda artış meydana gelir. Eğer hacimde beklenen artış olmaz ise, oluşum muhtemelen geçerliliğini yitirecektir. Hedef fiyat seviyesi genelde, bayrak direğinin başlangıç noktası ile bayrağın oluştuğu kısım arasındaki fakın, bayrak oluşumu tamamlanıp yukarı harekete başlandığı noktaya eklenmesiyle bulunur.

Şu anda ALGYO bu formasyona en güzel örnek.
    Valla kısa süre önce kısıtlı sermayem var yardım edin senet söyleyin de alayımdan
    profesyonel borsa yorumcuları tabirlerine geçiş hayret verici.

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by esma Yazıyı Oku
    Bayrak formasyonu

olabilir mi ?

3.  Alıntı Originally Posted by katre7878 Yazıyı Oku
    Valla kısa süre önce kısıtlı sermayem var yardım edin senet söyleyin de alayımdan
    profesyonel borsa yorumcuları tabirlerine geçiş hayret verici.

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Öğrenme çabası içinde olan biri olarak kendimi profesyonel olarak hiç bir zaman lanse etmedik.Tam tersine öğrenme gayreti gösteren bir öğrenci olarak izah ettik.Yeterli bigimizin olmadığını ısrarla söyledik.Paylaştığımız teknik formasyonu borsaya yeni giren arkadaşlara katkı olsun diye paylaştım.Kötü niyet bunun neresinde var.Kopyaladığımız bazı yazıları kimden kopyaladığımızıda yazarız.Yatırım tavsiyesi olmadığını ısrarla söylüyorum.Okuyorum, araştırıyorum, öğrenmeye çalışıyorum.Öğrendiklerimi burdaki forumdaşlarla paylaşıyorum Kötülük bunun neresinde var?Bir sene önce Sermayenin %80-90 kaybetmiş biri olarak çok kes yazdım.Çelik Çomak hocam cesaret ve umit aşılarak bu işi öğrenmenin gayreti içine girdim.Çelik Çomak hocam izin verdi diye yazıyorum.Yoksa bizde sizin gibi Kısa yatırımcı ve çorba parasını çıkarmanın peşindeyiz.Burdaki herkes bilir benim çaylak olduğumu .Eleştiri mahiyetindeyse kabulumuz.Saygılar sunuyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by esma Yazıyı Oku
    Bayrak formasyonu kısa vadeli görünümde oluşan ve trendin devamı anlamına gelen grafik oluşumlarıdır. Bayrak formasyonu kesinlikle bir geri dönüş formasyonu değildir. Bayrak formasyonu ile flama formasyonu birbirine çok benzerler. Kısaca tanımlamak gerekirse; çok sert bir yukarı fiyat hareketinden sonra, kısa vadeli bir konsolidasyon oluşması ve bu konsolide grafiğin şeklinin bayrağa benzemesidir. Bu konsolide oluşumu sırasında genellikle hacimler düşük seviyede hareket eder. Bayrak formasyonunun oluşumunda ilk hareket çok sert bir yukarı hareket sonucu oluşur ve bu bayrağın direğini meydana getirir. Bu hareketi kaçıran yatırımcılar, bayrak oluşumunu takip edebilirler. Bayrak oluşumu genellikle sekiz bar civarı olur ama kesinlikle yirmi bar üzerine çıkmaz. Yirmi bar üstüne çıkan konsolidasyon oluşumlarında, bayrak direğini oluşturan ilk hareket gücünü yitirir ve trend güç kaybeder. Pozisyona girme sinyali, bayrak oluşumunun üst noktası kırıldığı anda gelir. Bu seviyede hacimlerde gözle görünür oranda artış meydana gelir. Eğer hacimde beklenen artış olmaz ise, oluşum muhtemelen geçerliliğini yitirecektir. Hedef fiyat seviyesi genelde, bayrak direğinin başlangıç noktası ile bayrağın oluştuğu kısım arasındaki fakın, bayrak oluşumu tamamlanıp yukarı harekete başlandığı noktaya eklenmesiyle bulunur.

Esma Hn öğrendiğiniz şeyleri bizimle de paylaşmanız ne güzel... Teşekkür ederiz.

Alıntı Originally Posted by esma Yazıyı Oku

Esma hanım paylaşımınız için teşekkür ederim. Benim gibi teknik bilgisi olmayanlar için faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Devamını bekliyoruz.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Borsada tecrübe ve şans önemli. Ancak kişi hangi konuda emek harcıyor gayret gösteriyorsa Allah o konuda yolunu açıyor kişinin.. Esma Hanım bu konuda örnek..
    Nazar değmez inşallah, Allah herkesin kazancını , bereketini artırsın...
    Karşılıksız olarak paylaşım yapan herkese çok teşekkürler..
    Ben uzun yıllardır borsa ile ilgileniyorum ama kendimi geliştiremedim..
    Buradaki arkadaşların başarılarının devamını diliyorum.

7. Endeks EMA 20 olan 1538 ve Tıllson 1542 üzerinde kapanış yapması olumlu.Çarşamba günü Pawelın ne diyeceğide önemli olacak PPK toplantısından önce.

8.  Alıntı Originally Posted by yerli Yazıyı Oku
    Borsada tecrübe ve şans önemli. Ancak kişi hangi konuda emek harcıyor gayret gösteriyorsa Allah o konuda yolunu açıyor kişinin.. Esma Hanım bu konuda örnek..
    Nazar değmez inşallah, Allah herkesin kazancını , bereketini artırsın...
    Karşılıksız olarak paylaşım yapan herkese çok teşekkürler..
    Ben uzun yıllardır borsa ile ilgileniyorum ama kendimi geliştiremedim..
    Buradaki arkadaşların başarılarının devamını diliyorum.
    Allah cümlemizi dostdoğru yolda yürüyen kullarından eylesin İnşaAllah.Her daim Allahın rızasını gözeten kullarından olmak için gayret ettik.Çelik hocama bu dünya meşgalesinde çorba parasını çıkarma uğraşında bize kattığı katkılarından dolayı ALLAH razı olsun.Hocamın desturu alarak yazıyoruz.Bazi bilgileri paylaşırken Hocamdan ve bilgisi olan arkadaşlardan yanlışlarımı düzeltmelerini rıcasını sürekli yapıyorum.Bende Hocamdan ve sizlerden birşeyler öğrenmeye çalışıyorum.Allah sizlerden razı olsun.

Sayfa 427/602 İlkİlk ... 327377417425426427428429437477527 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •