Sayfa 110/1014 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210610 ... SonSon
Arama sonucu : 8109 madde; 873 - 880 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Tabi ki bugünün şartları (para arzı,borç yükü, negatif faiz vs ..) ile bu fiyat olaganüstü düşük... ama bu piyasada herşey mümkün bunun bilincinde olmamız lazım, yeni bir hikaye uydurur basabilirler..
    Yerküreden altın fışkırırsa belki.😄

Trump 29 Haziran Cumartesi yani yarın iki önemli konuyu görüşücek. TSI ile 05.30'da Çin lideri Xi ile tarifeleri, 07.05'te CB Erdoğan'la S-400 ve F-35'i konuşacak.

Ons bence Pazartesi ralliye devam edecek. Dolar tl ne olur emin değilim.

2. Dolar tl altının fişini çeker sonra sorulur nasıl bilirdiniz iyi bilirdik taki bir sonraki rehenkarnasyona kadar. Bu arada yanlış anlaşılmasın altındayım.
    Ons dolar tl koroledir. Dolar tl çıkışı ile dua mızı ederiz.
    gr altın dua edin dolar sayesinde burada.

3. Altın fiyatları, ABD ve Çin devlet başkanlarının Cumartesi günü gerçekleştireceği piyasalarca yakından izlenen toplantı öncesi rallisini sürdürdü ve 2016'dan bu yana en büyük aylık kazancını gerçekleştirmeye yöneldi.

Fiyatlar, para politikalarının gevşetileceğine ilişkin beklentiler, artan jeopolitik gerilim ve ABD-Çin ticaret savaşı ortamında yavaşlayan küresel büyüme ile bi,rlikte 2013'ten bu yana en yüksek seviyesine tırmandı. ABD Başkanı Donald Trump ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping arasında gerçekleştirilecek toplantı, ticaret anlaşmazlığı konusundaki sonraki adımları belirleyebilir.

altındaki yükselişler, Fed'in faiz indirimleri için kapıyı açması ve aralarında Avrupa Merkez Bankası'nın (AMB) da olduğu diğer merkez bankalarının da daha güvercin bir tutum takınması sonrası geçen hafta hız kazandı. Bu ralli, ABD ile İran arasındaki gerilimin artması ve ticaret anlaşmazlıklarının küresel büyümeyi olumsuz etkilediğine ilişkin endişelerle daha da güçlendi. Faiz indirimine gidileceğinin açıkça işaret edilmesi ve dolardaki zayıflama, CMC Markets Asia Pacific Pty baş piyasa stratejisti Michael McCarthy'ye göre, altın için önemli destekleyici faktörler.

McCarthy, "Tahvil ve hisse senetlerinin yüksek ve endişe verici seviyelerde olması diğer bir faktör. Ticaret anlaşmazlıklarına ilişkin korkular da öyle," dedi ve "Altın için kritik seviyeler 1,380 ve 1,430 dolar. Bu seviyelerin herhangi birinin kırılması kısa vadede yön için işaret verecektir. Eğer Trump-Xi toplantısı verimli geçmezse, gelecek hafta 1,430 dolar seviyesinin test edi,ldiğini görebiliriz" değerlendirmesinde bulundu.

4. ABU DABİ 27 HAZİRAN 2019 WAM BAE Merkez Bankası'nın altın külçe rezervinin değeri, 2018 sonunda 1,134 milyar AED'den %1,1'e yükselerek Mayıs ayında 1,147 milyar AED olarak gerçekleşti.

Beş aydaki en yüksek büyüme, son iki aydaki son altın fiyat artışına paralel olarak geçen yılın başlarında yaşanan düşüşün ardından ons başına 1400 ABD Doları yükseldi.

Banka tarafından yayımlanan istatistikler, ABD ve diğer büyük para birimleri başta olmak üzere, altın ve yabancı para birimlerinin rezervlerini sürdürmeye karar verdiği yıl, altın rezervlerinin 2015'ten bu yana katlanarak arttığını göstermiştir.

Rakamlara göre, sarı metal çubukların değeri bu yılın başından beri iyileşiyor, Aralık 2018'de 1.134 milyar AED'den Mayıs ayındaki beş aylık en yüksek seviyeye ulaşmadan önce Mart 2019 sonunda 1.143 milyar AED'e yükseldi.

BAE, 2015 yılında, Dünya Altın Konseyi'nin dünya bankalarındaki altın rezervleri listesinden çıktıktan sonra, altın ve yabancı para rezervlerini sürdürmeye karar verdi ve o zamandan beri sarı metalin değeri sürekli arttı.

5.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Piyasa bekle gör moduna girdi bugün, muhtemelen yarında böyle geçer. Pazartesi bir tarafa sert kırar ama.
     Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    G-20 arefesinde bile 1400 altına sarkmadı maşallah. 1400 üstünde 4 kez kapanış yapmış oldu.
    Sabah Asya kapanışı 1420 civarında oldu ama yine gevşedi biraz. 1400 üstünde kalacak gibi duruyor.

G-20 den sonra yukarı hareket beklentimi koruyorum.
    Tahmin ettiğimiz gibi 1400 altına sarkmadan haftayı kapattı ons altın.
    4 gün üst üste 1400 üstü kapanış yapması boğa piyasasının isteğini gösteriyor.
    Aksi olsaydı G-20 riskini kimse almaz ons altında ciddi satış yaparlardı ama yapmadılar.

6. Altında yapılan en buyuk hata sudur sanki altın uretimi Dunyada hiç yok gibi bir algı ile yatırım yapılması.herkes birbirinin altınını topluyor hisse senedi gibi sonra 20kdolar olacak.

Yok oyle bir durum tabiki. Nasıl paralar basılıyorsa altında uretiliyor.

Bana gore Dunyada en onemli emtia petroldur. O olmazssa hayat durur. Altın olmayınca oyle dunya durmama ihtimali yok. Neyee petrolun varili bile 1varil coladan ucuzssa oyle feyzaya yolculuk falan zor.

7. Çin ve Abd yeniden ticaret görüşmelerini yapma konusunda anlaşmış, yeni yaptırımlar askıya alınmış. Resmî bir açıklama henüz gelmedi hala. Sonuç buysa anlamı daha önce uygulanan yüksek vergilendirmeler aynen devam edecek. Yeni vergi artışları olmaması İçin görüşmeler devam edecek. Yani daha öncede anlaşıyoruz anlaşmak üzereyiz anlaştık dedikten sonra ticaret savaşını aniden başlatan sarı fırlatmaya ne kadar güvenir bu piyasa. Altında kalmaya aynen devam.

Beklediğim gibi bir açıklama olmuş, zaten masadan kavga ederek veya savaş ilan ederek kalkmaları düşünülemezdi.

8. Reis ile Trump görüşmesine gelirsek tamamen beklentiler doğrultusunda güzel resimler verilmeye çalışıldı. Bize gösterilmeye çalışılan resmin arkasında çok büyük belirsizlikler var tabi. Trump şunu diyemedi ben yaptırımlara karşıyım Türkiyeye yaptırım uygulamayacağım uygulatmayacağım. Hoş diyemezden tabi çünkü onu aşan bir konu. Trump ben erdoğanı seviyorum adil davranmaktan yanayım derken, senato karar alacak benim elimden bir şey gelmez demeye getirmiş.

Yani dolarda Temmuz ayı yukarı yönlü bir trend bekliyorum. 6.25 ile 6.50 hedefleri.

Sayfa 110/1014 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210610 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •