Sayfa 115/1014 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165215615 ... SonSon
Arama sonucu : 8112 madde; 913 - 920 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Leş üslupa ne anlatabilirsiniz ... 2012 tepesi daha görülemeyeceğini iddia edipte 1260'de alıma gecerim söyeleminde bir celişki yokmu.. demek her başlıkta illa bir trol olmazsa olmazı
    Evet 1270 lerde gormek isterdik sizi..burasi çok tehlikeli bir platform anladım.. adamlar demek boyle çalışıyor.
    1268 de gorusuruz yarın dolar tl ile tekrar gorusecez.
    Seni yasaklı listesine alıyorum cok tehlikelisiniz cok. Cok organize işler bunlar

2.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Ciddiye alma dostum ben ciddiye almıyorum.
    Nasıl alayım ki yarın 1268 dolara düşüş bekleyen birini.
    Ons altında 1 günde %10 dan fazla düşüş bekliyor yani.
    Konu düşüş degil üslup.. yani düşüşü analize, graf dayandırırsınız .. kabulümüz.. ama yapılan bildigimiz trolluk

3. Dünya altın piyasasını sevgili Kutsi ile ben yönlendiriyoruz. George Saros, Mart Faber, Jim Rogers de kimmiş, asıl spekülatör biziz.

4.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Dünya altın piyasasını sevgili Kutsi ile ben yönlendiriyoruz. George Saros, Mart Faber, Jim Rogers de kimmiş, asıl spekülatör biziz.
    İllüminati ile toplantı halindeyken gizlice resim çekmişler!

-----

20 Haziran'da, %2X3, uzun vadeli nokta ve şekil grafiğinde yaklaşık 1900 hedefi yanıp sönmeye başlamış!

https://stockcharts.com/freecharts/p...1!3!2.0!!2!20]

----

Çok uzun vadeli %3X3 grafiği ise, 2011-2015 düzeltmesinde, çıkış trendi çizgisine değememiş bile!

https://stockcharts.com/freecharts/p...;F1!3!3!!2!20]
    Son düzenleme : Occhiali; 30-06-2019 saat: 17:14.

5. Gram altın yılın ilk yarısında yüzde 20 kazandırdı.

Yurt içinde yatırımcıların en çok tercih ettiği yatırım araçlarından olan gram altın, yılın ilk 6 ayında yüzde 20 getiri sağladı.
    Yurt içinde yatırımcıların en çok tercih ettiği yatırım araçlarından olan gram altın, dolar kurundan ve altının ons fiyatından bulduğu destekle bu yıl pozitif bir seyir izledi.

Yıla 218 lira seviyesinden başlayan gram altın, yükseliş eğilimini sürdürerek 25 Haziran'da 268,8 lira ile son 10 ayın zirvesini gördü. Bu seviyelerde tutunamayan gram altın, haziran ayını yaklaşık yüzde 7 primle 262 liradan tamamladı. Gram altın, yatırımcısına yılın ilk yarısında da yüzde 20 kazandırdı.

"Ticaret savaşları, ABD-İran gerginliği, küresel büyüme endişeleri gibi nedenler, uluslararası piyasalarda güvenli liman olarak görülen altının tercih edilmesini destekleyebilir. Bu sebeple altının gram fiyatı, yükselişlerde önce 275, devamında 290 lira seviyelerini test edebilir. Yani altının gram fiyatında yükselişlerin bitmediğini, yeni zirvelerin test edileceğini, kısa vadeli düşüşlerin yatırımcısına alım fırsatları sunacağını belirtmek isterim."

6. Trump ve Jinping'in G20 zirvesinde gerçekleştirdikleri ve şimdilik ek tarife olmayacağı konusunda anlaştıkları görüşmelerine piyasaların tepkisinin olumlu olacağı belirtiliyor.

Singapur'daki NatWest'te Kıdemli Stratejist olan Mansoor Mohiuddin iki ülke arasındaki ateşkesin yatırımcı algısını destekleyeceğini belirtti. Uzman "finansal piyasalar ticaret geriliminin azalmasına rağmen Fed'den faiz indirim beklentilerini sürdürecek. Riskli varlıklar -Borsalar, emtiayı gelişen piyasalar- ralli yaparken güvenli liman dolar, yen ve frank düşük performans gösterebilir" değerlendirmesini yaptı.

UOB Varlık Yönetimi'nden Patrick Wacker, "G20 zirvesinden görünürde olumlu sonuç çıkmasına ve riskli varlıkları kısa süreli destekleyecek olmasına rağmen ticaret gerilimini tamamen sonlandıracak temel bir çözüme ulaşılmadı." yorumunu yaptı.

7. ABD Başkanı Donald Trump Twitter hesabından Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile G20 zirvesinde yaptığı görüşmeyi değerlendirdi.

Trump "Çin lideri Şi ile beklediğimden çok daha iyi bir görüşme yaptık. Çin'e yönelik varolan tarifeleri daha fazla artırmamak ve müzakereleri sürdürmek konusunda anlaştık. Müzakereler sürerken Çin bizim çiftçilerimizden büyük miktarda tarım ürünü de alacaklar.." ifadelerini kullandı.

Trump ayrıca Şi'nin talebiyle Çinli teknoloji devi Huawei'nin ABD'li şirketlerden donanım almasına izin verdiğini açıkladı.

Çin'le iyi ilişkileri olduğunu belirten Trump "acelem yok, ama işler yolunda görünüyor. Çin'e şu an uygulanan tarifelerde bir indirim olmayacak" yorumunu yaptı.

8. Yarın gram altında %2 gibi bir düşüş olabilir. Şuan her şey pozitif görünüyor.
    Dolar eksi 2 yapsa ons eksi 1 düşse eksi 3 bile potaya girebilir.
    Gram altın alacaklara yarın bir fırsat olacak gibi görünüyor.

Sayfa 115/1014 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165215615 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •