Sayfa 122/1014 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222622 ... SonSon
Arama sonucu : 8110 madde; 969 - 976 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Bir daha tekrarlayalım altında veya gümüşte fiyatı belirleyen fiziki arz talep degil ... kontrat sayısıdır.. en son bir fiziki ons'a 600 kontrat düşüyordu.. yani açığa satış... fiyat yükselmeye başladı an kontrat sayısını artıyorlar belli seviyeler geçilmesin diye...
    JP Morgan nerdeyse tekel oluşturmuş, comex'in fiziki gümüşün yarısı bu bankaya ait..

2. Gram altına dolardan tam destek geldi.

3. Fiziksel biriktirmek için mükemmel bir zaman. JP MORGAN ilk krize Full gümüş ile girecek. Biz neden girmeyelim? Alsata gerek yok gümüşte, sadece al ve yat ve unut! Zaman çabuk geçer. Bu adam en sağlam yatırımcıdır. Gümüş alın diyor!

Back Up The Truck And Stack Silver Says Rich Dad s Robert Kiyosaki

https://www.kitco.com/news/video/sho...obert-Kiyosaki

Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Bir daha tekrarlayalım altında veya gümüşte fiyatı belirleyen fiziki arz talep degil ... kontrat sayısıdır.. en son bir fiziki ons'a 600 kontrat düşüyordu.. yani açığa satış... fiyat yükselmeye başladı an kontrat sayısını artıyorlar belli seviyeler geçilmesin diye...
    JP Morgan nerdeyse tekel oluşturmuş, comex'in fiziki gümüşün yarısı bu bankaya ait..

4. Paladyum vs Platin

bir sonraki global kriz 2000 deki dotcom krizinden daha derin daha uzun daha büyük bir global kriz olacak. İspatı bu grafiktir!

5. adam hala altın topiginde gumus hemde fiziksel gumus diyor. fiziksel gumus alırsan elinde patlar kimseye satamazssın.

burada da kuyumcular cirit atıyor. anladınız siz onu. ben fiziksel petrol almaya gidiyorum. bahceye 4 varil petrol atacam. hahahaha

6. Bu sayfada bu kadar gümüş ve platinden bahsedilmesine anlam veremiyorum bir sebebi var mı? Altının fiyatını etkileyen bi bağlamı var mı? Yoksa sadece forumda gümüş platin vs elementlere ait bir konu başlığının olmamasından kaynaklı mı bu sayfayı gereksiz bilgi kirliliğiyle dolduruyorsunuz?

ONEPLUS A6010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Fiziksel gümüş ne yahu?
    100 gramlık külçesi hepi topu 500 TL. Boşuna hamallık.
    Misal 500.000 lirası olan bir vatandaş düşünün
    1000 adet 100 gramlık alsa nerede saklayak?
    Evin bir odasını ona mı ayıracak?
    Oysa ki aynı paraya 20 bulyon altın alır, küçücük paket yapıp istediği yere saklar.

Ayrıca gümüşü nerede bozacağız?
    Altını, doları, euroyu, bakkala versem o bile alır.
    Peki ya gümüşü alır mı?
    Hiç denemedim ama kuyumcuların bile alacağından şüpheliyim.

Bankalar cebe mesaj atıyor "altın günümüz var, altınları getirin" diye.
    "Gelirken gümüşleri de getirin" diyene hiç rastlamadım.

Veya dünya üzerinde gümüş rezervi tutan bir merkez bankası var mı?
    (varsa söyleyin, bilmediğimden soruyorum)

Sonuç olarak bence de altın başlığında fiziki gümüş tavsiyesi epey gereksiz bir öneri.
    Son düzenleme : djoz; 08-07-2019 saat: 21:00.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

8. E bu kadar tepki geldiğine göre burada gümüş muhabbeti kapanmış.
    Bu ay sonu fed faiz indirecek mi acaba, bence bu ayda pas geçecek.
    Fed toplantısına kadar ons altın bence yataya saracak.
    0.25 bir indirim ihtimali var ama bakalım olacak mı.

Sayfa 122/1014 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222622 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •