Sayfa 13/1013 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon
Arama sonucu : 8103 madde; 97 - 104 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Gram altın 168 liranın üstüne çıkarak tüm zamanların rekorunu kırmış durumda.

2. Trump'ın açıklayacağı Çin yaptırım kararları en çok altın ons fiyatını yükseltecekmiş bloomberght 17:55

3. Ticaret savaşlarının başlaması borsaların yönünü aşağı çevirmesi ile sığınılacak bir liman olarak altın yine hatırlara gelmiş durumda. Bu yıl içinde ons altının 1700-1800 aralığını görmesini bekliyorum. Gram altında 250 liranın üstünü görmemiz şaşırtıcı olmayacaktır.

Bir fikir, bir tahmin olarak burayı daha çok ilgilendiriyor..YTD..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku

Newyork FED'in araştırmasında tüketici enflasyon rakamı %2,2 ile %3 arasında belirtilmiş..en son Şubat ayı enflasyon rakamı 2,21 olarak çıktığına göre, ABD'de enflasyon yükseliş eğilimde gözüküyor..

Her ne kadar yukarıda ABD 1. çeyrek büyümesi son durumda tahmini 2,9 gözüksede, Atlanta FED'in aşağıda son 1. çeyrek büyüme tahmini 1,8'e düşürülmüş durumda..5'lerden buralara gelindiği düşünüldüğünde, oldukça keskin bir düşüş olmuş..

Ben parıltılı büyümelerin pik seviyesinden aşağılara gelmekte olduğunu düşündüğümden Atlanta FED'in büyüme rakamına daha yakınım..10-2 yıllık getiri eğriside yataya sardığından, bu tezi doğruluyor gözüküyor..

Sonuç olarak orta vadede oluşabilecek görüntü; çok yüksek olmasada belirli kademede enflasyon , ancak düşük büyüme..dolayısıyla bir noktada FED'in faiz arttırmakta zorlanır hale gelmesi söz konusu bana göre..

Eeee enflasyon var ama faiz artamıyorsa ne olur..altın yükselir..

Kriz, bir şok benzeri doların güvenli liman olması durumunu hariç tutuyorum..YTD..

5. Eskiden bu topik altıncı kaynardı, altıncılar ters köşe oldu anlaşılan. Fed faiz artırırken altın çıkmaz diye bekleyenler görüyorsunuz altında ralli başladı ve devam ediyor. Bunlar bence ısınma hareketleri henüz. 3 ileri bir geri bu sene içinde 1600 ile 1800 dolar arasına gidecektir diye düşünüyorum.

İleride müşteri fazlalaşacak gibi Sevgili Maharaj, merak etme..

Bunlardanda önemlisi artık globalde parıltılı büyümeler pik noktasını geçti ve aşağı doğru irtifa kaybediyor..tedirginliklerin esas odak noktası bu bence..
    Sonuç olarak orta vadede oluşabilecek görüntü; çok yüksek olmasada belirli kademede enflasyon , ancak düşük büyüme..dolayısıyla bir noktada FED'in faiz arttırmakta zorlanır hale gelmesi söz konusu bana göre..

Eeee enflasyon var ama faiz artamıyorsa ne olur..altın yükselir..

Kriz, bir şok benzeri doların güvenli liman olması durumunu hariç tutuyorum..YTD..
    Pek çok ülkede PMI'lar düşmeye başladı..ancak büyüme düşerken enflasyonun artıyor olması enterasan..

Örneğin dün pek dikkat çekmedi AB'nin Mart ayı tüketici enflasyonu geçen aylarda düşerken dün artmaya başladı..en son Şubat ayında 1,1 iken, Mart ayında bu rakam 1,4 oldu..oysa AB'nin en son PMI rakamı sekiz ayın en düşüğünde geldi..

Kısaca dünya sanki düşük büyüme yüksek enflasyon sarmalına girecek gibi..özellikle şu ticaret savaşları gerçeğide maliyetlerin artmasından dolayı enflasyonu dahada pekiştirecek gibi duruyor..

Bu durum hiç kuşkusuz altına yarar..yine belirtelim doların güvenli liman özelliği hariç..

Not:yüksek enflasyon derken batı standartlarında yüksek enflasyonu kast ediyorum..

Sayfa 13/1013 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •