Sayfa 148/1013 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248648 ... SonSon
Arama sonucu : 8103 madde; 1,177 - 1,184 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. "Altın yatırım aracı değildir" yalanı bazı mahfillerin özellikle de kağıt parayla dünyayı hakimiyet altına alanların okumuş çocukları ders kitaplarıyla kandırdığı en büyük YALANDIR.

Bu arada ne tesadüfse bu "altın yatırım aracı değildir"ciler borsaların ralli yaptığı günlerin hemen akabinde ortaya çıkıverirler...

Son 40 yılda Enflasyon canavarını yenebilen ve hatta üzeri getiri elde etmeyi sağlayan tek yatırım aracı Altındır. Ne dolar ne de borsa endeksi bu başarıyı gösterememiştir...

Buyrun hesaplayın... http://www.altinpiyasa.com/son-33-yi...fiy_48924.html

He bir de bist100 endeksine altın bazlı bakın ne dediğim çok iyi anlaşılacaktır

2. Kusura bakmayın.

Alıntı Originally Posted by Schizophren Yazıyı Oku
    Bu sayfada bu kadar gümüş ve platinden bahsedilmesine anlam veremiyorum bir sebebi var mı? Altının fiyatını etkileyen bi bağlamı var mı? Yoksa sadece forumda gümüş platin vs elementlere ait bir konu başlığının olmamasından kaynaklı mı bu sayfayı gereksiz bilgi kirliliğiyle dolduruyorsunuz?

ONEPLUS A6010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Kusura bakmayın

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Fiziksel gümüş ne yahu?
    100 gramlık külçesi hepi topu 500 TL. Boşuna hamallık.
    Misal 500.000 lirası olan bir vatandaş düşünün
    1000 adet 100 gramlık alsa nerede saklayak?
    Evin bir odasını ona mı ayıracak?
    Oysa ki aynı paraya 20 bulyon altın alır, küçücük paket yapıp istediği yere saklar.

Ayrıca gümüşü nerede bozacağız?
    Altını, doları, euroyu, bakkala versem o bile alır.
    Peki ya gümüşü alır mı?
    Hiç denemedim ama kuyumcuların bile alacağından şüpheliyim.

Bankalar cebe mesaj atıyor "altın günümüz var, altınları getirin" diye.
    "Gelirken gümüşleri de getirin" diyene hiç rastlamadım.

Veya dünya üzerinde gümüş rezervi tutan bir merkez bankası var mı?
    (varsa söyleyin, bilmediğimden soruyorum)

Sonuç olarak bence de altın başlığında fiziki gümüş tavsiyesi epey gereksiz bir öneri.

4. Kusura bakmayın

Alıntı Originally Posted by dreamworld Yazıyı Oku
    adam hala altın topiginde gumus hemde fiziksel gumus diyor. fiziksel gumus alırsan elinde patlar kimseye satamazssın.

burada da kuyumcular cirit atıyor. anladınız siz onu. ben fiziksel petrol almaya gidiyorum. bahceye 4 varil petrol atacam. hahahaha

5.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Kusura bakmayın
    4 Varil benzin alsa bari, rafinerisi yoksa...

6. Evet .

Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Salak olarak kendini kastetmis olmalisin...

7. QE infinity sonsuz parasal gevşeme ... negatif getiri, bankadaki para artık zarar yazması... ülkelerin borç stogu modern tarihte görülmemiş seviyelere cıkması...ama bu ortamda altın rizkli .. S. Maharaj acın bir başlık Altında yükseliş kacınılmaz diye, gereksiz enerji kaybı olmasın ...

8. Sevgili Kutsi, yeni başlık açmak güzel fikir aslında ama sizlerin bu sayfada çok güzel çalışmaları var onlara yazık olacak. Bence devam edelim derim bu sayfada. Çok gerekirse açarız tabi neden olmasın. Burda insanları altın almaya teşvik ederek altın aldırıyoruz sanıyor birileri. Ne amaçla yapıyoruz bunu tabii ki bu topikten dünya altın piyasasına yön verdiğimiz için. Saf insanlar bizim güzel yazılarımıza inanıp altın alsınlar ki gram altın her gün ralli yapabilsin amacımızdır bu. Sanki dersin ki c gurubu bir hisseye yatırım yaptık.

Sığ bir hisse olsa kendimizden şüphe edelimde dünya altın piyasasından bahsediyoruz.
    Burda bizim yazılarımızdan etkilenip birilerinin altın alması bize ne menfaat sağlar HİÇ.
    Bu topikte hatta hissenette herkes elindeki altını satsa bize negatif etkisi ne olur yine HİÇ.

Sayfa 148/1013 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248648 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •